0

הצעירים יצילו את מכבי

במצבה הנוכחיי, רק קידום צעירים, עבודות תשתית וחשיבה לۖמן ארוך יכולים להחזיר את מכבי לימי הזוהר שכולם בקריית שלום מתגעגעים אליהם

יום רביעי 04 נובמבר 2009
שלמה חסיד
מי שמדבר עם מיטשל גולדהאר, בעל הבית של מכבי, טוען שהאיש לא סופר את התקשורת. לפי גולדהאר, שום דבר חיובי לא ייצא מעיתונאים. זו הסיבה שמאז שגולדהאר השתלט על מכבי שחקניו כמעט ואינם מתייצבים מול המיקרופונים, והוא עצמו בכלל לא מצוטט במדיה. גולדהאר מאמין בעשיה בלבד, והצדק עימו.

ובגלל שגולדהאר לא קורא עיתונים, ואפילו לא טורח להתעדכן במה שכותבים בהם, מין הסתם הוא גם פספס את הביקורת הארסית על מכבי בעקבות הדרבי, כאשר מרבית הכותבים שפכו רוטחין על תוכנߙת ההצערה של הקבוצה. לפיכך, מי שחיפש להשפיע על מכבי בכתיבתו לא יצליח להזיז כהוא זה לבעל הבית. ומכבי תמשיך להתבסס על כוח אדם צעיר וזול.

והאמת? זה בדיוק מה שמכבי צריכה היום. במצבה הקריטי, רק עבודות תשתית, קידום צעירים ומחשבה לטווח ארוך יכולים להߗזיר אותה לימי הזוהר שכולם בקריית שלום מתגעגעים אליהם.

הרי רק בשנה שעברה ניסו במכבי לבנות עוד קבוצת גלקטיקוס. רן בן שמעון הביא לקבוצה כוכבים כמו מאור בוזגלו, איגור טומאסיץ', ישראלביץ' ואיליה יבוריאן. בעל הבית אלכס שניידר פיזר צ'קים ביד רחӑה, ומה קרה בסוף? כולם יודעים.

בדיוק שנה עברה מאז החזיר בן שמעון את המפתחות, ומאז במכבי מאמינים בצעירים. בינתיים הקבוצה נשארה בליגה, והשנה התקרבה לצמרת. ארבעה שחקנים ממחלקת הנוער של הקבוצה הפכו לברגים משמעותיים במכבי, תוך שהם עוברים את טבילת הېש בבוגרים. עוד שנתיים מהיום תהיה למכבי קבוצה שתוכל להתמודד על התואר ואולי אף לזכות בו, וכל זאת בתקציב שפוי.
 
נכון שבינתיים זה לא נעים להפסיד בדרבי, אבל צריך להיות הוגן ולומר שמכבי היתה שווה לפחות שער אחד במשחק, שהיה מוריד את הקבוצות לחדר ההלבשה בשיוויון. נכון להיום הפועל קבוצה טובה יותר, וכפי שהדברים נראים כעת לא רק מכבי תפסיד מולה אלא כמעט כל הקבוצות בליגה בכוננות ספיגה ממנה.

מה שבמכבי צריכים לעשות עכשיו זה להמשיך ולהאמין בצעירים. תזכורת: גם שחקנים כמו ברוכיאן, יצחקי, וۨמוט, גולסה או גאדיר היו זקוקים לשפשוף של שנה-שנתיים לפני שהפכו לכוכבים. ואם כל קבוצות הליגה יעלו בהרכב עם חצי קבוה ממחלקת הנוער -אולי בכל זאת יש עתיד לכדורגל שלנו.
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק