איגוד השופטים נכנס לאופא

איגוד השופטים הישראלי, התקבל לתכנית ה-Referee Convention של אופ"א, ונכנס למשפחה המכובדת של איגודי שופטים שתכנית העבודה שלהם תהיה עפ"י הסטנדרטים של אופ"א.

יום ראשון 28 יוני 2009
אשר גולדברג

איגוד השופטים הישראלי התקבל לתכנית ה-Referee Convention של אופ"א, ונכנס למשפחה המכובדת של איגודי השופטים שתכנית העבודה שלהם תהיה עפ"י הסטנדרטים של אופ"א.

התכנית נועדה ליצור סטנדרט אחיד לניהול איגוד שופטים מבחינת הכשרת השופטים, פעילות מקצועית, השתלמויות ואופן קידום השופטים.

לאחר שורת מבדקים הודיעה אופ"א לאיגוד השופטים כי האיגוד עמד בסטנדרטים של אופ"א לקבלה לתכנית מבחינת התשתית הניהולית והמקצועית. 

פרויקט המצוינות של האיגוד הנועד להכשיר את הדור העתיד של השופטים, הכנסת ממונים מקצועיים באזורים והשילוב של פסיכולוג ספורט ומבדקים מדעיים ככלי לקידום השופטים, תרמו להחלטה של אופ"א לכלול את איגוד השופטים בתכנית.

מטרות ה-Referee Convention של אופ"א הן לקדם את מקצוענות השופטים ולסייע בשיפור המבנה של איגודי השופטים בהתאחדויות השונות. לתכנית התקבלו עד עתה כ-20 איגודי שופטים ברחבי אירופה.


אמש ננעל כנס הקיץ של השופטים

כנס הקיץ של איגוד השופטים שהתקיים במתכונת של 4 ימים, ננעל היום (שבת). בכנס הוכנסה לראשונה שיטת העבודה הפרקטית המונהגת באופ"א ובאיגודי השופטים המובילים בעולם, לפיה נערכים האימונים המקצועיים על המגרש בשילוב מצלמות וידאו שתיעדו את פעילות השופטים והעוזרים, ואיפשרו לנתחן לאחר מכן.

במהלך הכנס עבדו השופטים על נקודות לשיפור לעונה הבאה ביניהן שיתוף הפעולה בין עוזרי שופט לשופט והבנת חלוקת התפקידים בצוות השיפוט. לצורך כך ליווה את המחנה סגן נשיא ועדת השופטים של אופ"א ויו"ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים ההולנדי, יאפ אולנברג, במצגות והרצאות ובליווי מקצועי של הפעילות.

השופטים עבדו גם על נושא הכושר הגופני וההכנה לעונה החדשה. בין היתר בוצעו בדיקות תזונה, והוכן תפריט אישי והנחיות עבודה לשופטים. לראשונה שולבו במחנה מערכות של שעוני דופק בשיתוף פעולה עם חברת 'אגנטק' המייבאת לארץ את שעוני 'פולאר', וזאת על מנת שניטור הכושר הגופני בקרב השופטים יהיה על בסיס תוכנת מחשב שתותאם למצב הכושר הגופני של כל שופט בנפרד, במקביל למעקב של השירותים המדעיים של מכללת וינגייט.

אייל לחמן העביר לשופטים הרצאה על שיטות משחק בכדורגל, ובנוסף הועברה סדנה בנושא שפת גוף אל מול שחקנים ובעלי תפקידים. לשופטים הוצג אף סקר בנושא דמות השופט שנעשה בקרב מאמנים ובעלי תפקידים בקבוצות השונות.

מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, סיכם את הכנס: "אני מקווה שהמקצועיות והמקצוענות שאפיינו את הכנס, כמו גם ההתייחסות הרצינית של השופטים, תגרום לכך שתהיה לנו עונה טובה ואיכותית".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק