גאידמק. פשוט כי אין ברירה

שחקני בית"ר ירושלים רוצים כמובן שארקדי גאידמק ימשיך בקבוצה, אבל האנשים המזוהים עם הקבוצה מודים: ארקדי גאידמק עדיף רק כי פירוק עלול להוביל לירידה. ארבעה אוהדים מוכרים על סף ייאוש

יום ראשון 28 יוני 2009
שלמה חסיד

 ארקדי גאידמק פיזר ביום חמישי מעט מהערפל האופף את בית"ר, כאשר הודיע שכנראה יזרים לה כשלושה מיליון דולר כדי למנוע פירוק. אחרי ששככו צהלות השמחה שבקעו מהגרונות באזור בית וגן, שוב עלו באוב הזיכרונות הכואבים מתקופת ארקדי. של כל מיני מילשטיינים שבוחשים בסיר, של השתלחויות מכוערות מצד הבוס בסמלים כמו אוחנה ויוסי מזרחי ושל מסעות רכש ראוותניים שמחקו את הזהות העממית בה התפארה הקבוצה של המדינה לפני שהייתה סמוכה על שולחנו של הבעלים הקפריזי.

 אז מה עדיף, שואלים את עצמם הירושלמים, ללכת לפירוק או לחזור ולהיות צעצוע בין אצבעותיו הפזיזות של גאידמק. לפניכם כמה תשובות מאירות עיניים לגבי הסוגיה של אנשים שלא מתפרנסים מגאידמק, מאחר שדי ברור שכל מי שמקבל משכורת בבית"ר, ירצה שהבעלים ימשיך ויתמוך 

רוני דיאון, עיתונאי קול ישראל, מלווה את הקבוצה ארבעים שנה ככתב המסקר את הקבוצה: "ברור שהמצב האופטימלי הוא שבית"ר לא תנוהל על ידי אוליגרך כזה או אחר, וזאת כיוון שכאשר מגיעים אנשי ממון המינויים הופכים יותר ויותר לא נקיים, פוליטיים ומשרתים אינטרסנטים שמגיעים לעמדות הכוח בגלל קשרים".

אז אתה מתנגד לארקדי?

"אנחנו נמצאים במציאות כלכלית שבה אי אפשר לחזור שלושים ארבעים שנה אחורה וחייבים את בעלי הממון, אבל על פי הניסיון עם ארקדי, בהחלט עדיף שיהיה פיזור של אנשי ממון ושתהיה חלוקה שיוויונית בין אנשי עסקים כאלה ואחרים כדי שלא יוצר מצב כמו אצל ארקדי, כאשר המקורבים שלו יכולים לקבוע את הדברים הכי חשובים עבור הקבוצה".

אברם לוי, המנהל המיתולוגי של בית"ר לשעבר: "בטוח שצריך להתפטר מארקדי ויפה שעה אחת קודם. אין בכלל צורך להזכיר את כמות הנזקים שהוא גרם".

עדיף פירוק מארקדי?

"התמונה יותר מסובכת, כי אי אפשר לשים את הקבוצה בפירוק כשבעל הבית לא מאפשר את הנוסחה הזאת. ארקדי  הוא כרגע בעל הבית. לצערי הוא עושה מה שהוא רוצה ואיציק קורנפיין עוזר לו. בעוד שנה ארקדי סוף סוף ילך, אבל מוטב כבר עכשיו להיפטר ממנו".

שחקן העבר דני נוימן, המקורב לגומא אגייר, איש העסקים שהוזכר כמועמד לרכוש את הקבוצה, אמר: "פירוק אף פעם לא עדיף, כי את התוצאות שלו אי אפשר לצפות, וחייבת להימצא הנוסחא הגואלת כדי שנמשיך להתקיים".

איזו נוסחה בדיוק?

"הכי עדיף שגומא אגייר וארקדי יגיעו להבנות לגבי העונה הנוכחית, ושגומא ייקח את הקבוצה בעונה הבאה. כך יווצר מצב שהקבוצה תגיע לידיים טובות, וגם תינצל בשנה הנוכחית".

יוסי בן טובים, אוהד הקבוצה שיושב קבוע ביציע המזרחי, מסכם: "עם כל האליפויות והגביעים שארקדי הביא לבית"ר, ועם זה שהוא גאל אותנו מתקופת האבן של מאיר פניג'ל שלא היה לו כסף בשביל הקבוצה, אין ספק שאכלנו לא מעט מרורים עם האיש. לא פעם הוא הרשה לעצמו השתלחויות משולחות רסן בסמלים כמו אוחנה ויוסי מזרחי, וכמעט כולם חטפו ממנו כולל אותנו האוהדים, כאשר אחרי שהוא דיבר עלינו בהתנשאות הוא עוד ציפה שנריץ אותו לראשות עיריית ירושלים. עם זאת, לפי דעתי אסור להגיע לפירוק, כי קבוצות לא פחות מפוארות מאיתנו כמו נתניה והפועל באר שבע נתקעו שנים רבות בליגה השנייה, והמשמעות של הפחתת תשע נקודות היא כמעט בוודאות ירידת ליגה".

אז אתה בעד חזרה לארקדי?

"אני חושב שלאיש הזה יש חובה מוסרית ממעלה ראשונה למנוע את הפירוק של הקבוצה, והוא מוכן להשקיע בה כסף רק כדי שלא יגידו שבגללו הקבוצה התפרקה. מאידך, הוא חייב להפסיק לרדת על שחקנים שלנו, מאמנים, אוהדים או מנהלים. בשנה הבאה אנחנו ברוך השם נגיע לבעלים אחר, שלא ישים את הקבוצה במצבים קיצוניים של זלילת תארים ומשם מיד לפירוק. הייתי שמח אם היינו מוצאים אדם שפוי כמו יעקב שחר, שלא סתם הוא מקבל כל כך הרבה כבוד מהיציעים בקריית אליעזר".
 
     

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק