מוזיאון אולימפי חדש לישראל

הוועד האולימפי חנך היום (ראשון) מוזיאון אולימפי חדש, שיקרא "החוויה האולימפית". במוזיאון עצמו יוצג מסע וירטואלי בין חמש טבעות בעקבות הרגעים הגדולים מאז יוון העתיקה ועד היום

יום ראשון 28 יוני 2009
אשר גולדברג
 ספורט אולימפי ברמה גבוהה אין לנו עדיין בישראל, אך מוזיאון אולימפי יש גם יש. היום (ראשון) נחנך לו בתל אביב מוזיאון אולימפי כחול לבן, שיקנה למבקרים שלו את ההיסטוריה של הספורט האולימפי מימי יוון ועד האולימפיאדה הבאה בלונדון 2012.

"החוויה האולימפית" מצטרפת לעוד 12 מוזיאונים אולימפים ברחבי הגלובוס, כאשר הראשי והגדול מכולם נמצא בשוויץ, מקום מושבו של הוועד האולימפי הבינלאומי. הרעיון שמאחורי הקונספט הוא חוויה וירטואלית שתחליף את המוצגים הקלאסיים.

המוזיאון הולך להשתרע על פני שטח של 850 מ"ר תוך כדי שהוא מצויד באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר שקיימים בעולם, המציג מסע בן שעה אל רגעי השיא של המשחקים האולימפים תוך מתן דגש גם לספורטאים הישראלים.

צביקה ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי בישראל אמר: "לאחר יותר מיובל שנות פעילות אולימפית ישראלית בהם ידענו רגעי שפל, אך גם רגעי תהילה, החלטנו שהגיע הזמן לפעול גם במישורים חברתיים, תרבותיים וחינוכים בנוסף לפעילות הספורטיבית התחרותית.  

המסע הוירטואלי יכלול מסע בין 5 טבעות: טבעת תהילה, המתמקדת ברגעי השיא של המשחקים האולמפים. הטבעת ההיסטורית, המתייחסת לתחילת המשחקים האולימפים ביוון ועוד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק