2

יבואה: באנו לוינה לנצח

הפועל תל אביב קיימה אימון גשום וקר בוינה. סמואל יבואה ינסה לכבוש סוף סוף דווקא בוינה. המאמן אלי גוטמן מעדיף את אביחי ידין על מנטשאשווילי. מאמן ראפיד: "אין שום אופציה אחרת חוץ מניצחון"

יום חמישי 05 נובמבר 2009
אשר גולדברג

כ- 1,000 אוהדים של הפועל תל אביב כבר נמצאים בוינה לקראת משחקה של הפועל תל אביב הערב בשעה 20:00 מול ראפיד וינה, במסגרת המחזור הרביעי של ליגת אירופה, אבל מזג האוויר הקר והגשום משאיר אותם במלונות או בקניונים הגדולים.

הקבוצה קיימה אתמול אימון בן שעה, באיצטדיון הלאומי של אוסטריה ע"ש כדורגלן ומאמן העבר ארנסט האפל. האצטדיון יהיה מלא ב- 50,000 צופים, וגוטמן קיים תרגול טקטי. 

השחקנים תרגלו מצבים להכרת האיצטדיון לגובה הזרקורים, ואפילו שמו לב לכך שבבעיטת הקרן הזרקור מעטĠמסנוור.

גוטמן החליט לפתוח בקישור עם אביחי ידין יחד עם ביבראס נאתכו, ולהושיב על הספסל את הגיאורגי זוראב מנטשאשווילי, גיבור המהפך לפני שבועיים בבלומפילד נגד ראפיד.

גוטמן הציג לפני האימון לשחקנים קטעי וידאו ובעיקר דיבר על החוסן של רߐפיד בבית, והזכיר את הניצחון שלהם על המבורג 0:3.

הצוות המקצועי ביקש מהשחקנים לנטרל את השפעת הקהל המקומי עליהם, ולשחק בשקט, באחריות ובסבלנות, בדיוק כפי ששיחקו במשחק הקודם ובמשחק נגד מכבי ת"א.

המאמן ביקש להימנע מעבירות שטותיות באיזור רחבת ה-16, ולא לאפשר לאוסטרים בעיטות קלות באיזור הרחבה. גוטמן ביקש גם יותר שיתוף פעולה בין איתי שכטר לסמואל יבואה.

שכטר אמר לתקשורת האוסטרית: "יהיה משחק קשה שיוכרע בשער בודד. השתיים שיעפילו לשלב הבא יהיו הפועל ת"א והמבורגĦquot;, דברים שעוררו גיחוך אצל האוסטרים.

שחקני ראפיד וינה והאוהדים ברחוב בטוחים שראפיד תוכל לנצח את הפועל ת"א, לסגור את ההפסד בת"א ולהיות עם רגל וחצי בשלב הבא.

גם מאמן ראפיד, פיטר פאקולט משוכנע בניצחון קבוצתו ואמר: "̻אין שום ברירה אחרת חוץ מניצחון"

תגובות

טלספורט בפייסבוק