האדום לא מקרי באירופה

הפועל תל אביב של גוטמן ואבוקסיס עושה חורף חם לאדומים. מתברר שוינה תמשיך להיות עיר של שניצלים, ואלסים ושוקלד מוצארט. הפועל תל אביב הולכת לשחזר את מסע הקסם של דרור קשטן

יום שישי 06 נובמבר 2009
אשר גולדברג

 מתברר שהתלהמות תקשורתית, קריאות לנקמה בתקשורת בוינה וחמישים אלף אוהדים באיצטדיון 'האפרטר', הם עדיין לא הוכחה שבכדורגל בדרך כלל, הקבוצה הטובה היא זו שמנצחת.

ראפיד וינה שהובסה בבלומפילד 5:1, בוודאי "חוגגת" הפסד נמוך יותר 3:0, שנראה כאילו הושג תוך כדי ריקוד קליל במזג אויר קפוא , ממש ללא בעיות. ניראה שהחולצות  האדומות אפילו לא היו 'רטובות'. לפני מספר שנים דיברנו במסע הקסם א' על שביט אלימלך, הולמאי, בלילי, גרשון, אבוקסיס ופי۩ונט. היום השמות רק מתחלפים.

אניימה, דה סילבה, ורמוט, שכטר, נאתכו ואביחי ידין. גוטמן היה מאושר בחדר ההלבשה ואמר בקול רם לשחקנים: "הצגת כדורגל גדולה. אני גאה להיות מאמן הפועל תל אביב". גם הסקאוטים של אייאקס אמסטרדם, סטנדרד ליאז', הירנבייןĠוקבוצות נוספות בגרמניה לא ידעו אם לבחור לקבוצתם את ורמוט או את ידין אולי את שכטר, אולי את דה סילבה.

כל בחירה באדום הייתה ראוייה על כר הדשא הקפוא מול 50 אלף אוהדים, שאפילו לא ידעו שקבוצתם כל כך נרפית וכל כך קטנה מול הפועל תל אביב. הטראומה באדום תרӓוף את ראפיד עוד שנים רבות. עכשיו יחזרו כאן בישראל להתווכח אם ליגת האלופות של מכבי חיפה זה הסיפור הגדול והליגה האירופית של הפועל ת"א, היא כמו הליגה הלאומית אצלנו. 


אלי גוטמן חוגג באדום. מסע הקסם ב'?

אבל יאמר מיד, שבכדורגל הישראלי יש היום רק 2 קבוצות: מכבי חיפה והפועל תל אביב. כל השאר מקבלות במה לצידן של הגדולות ומתחבקות כשהן זוכות לגזול נקודה או תוצאה מכובדת נגד ליגת העל האמיתית - חיפה והפועל תל אביב כאן בארץ הקודש.

הפועל תל אביב היא קבוצה שמחוברת לאוהדיה. היא שואבת מהם את הכח, והיא יודעת גם להחזיר. דבר דומה נרקם גם בחיפה. דבר שונה קיים במכבי תל אביב, שם רק האוהדים מחוייבים לצבע, לסמל ולמועדון ואילו השחקנים מחוייבים רק לדולרים ולמקומות שרוקדים בהם בלילות.

החורף הזה יהיה משולב: כדורסל של מכבי ת"א בצהוב וכדורגל של הפועל תל אביב באדום. אולי זה טוב ששתי הקבוצות משחקות באותו יום, יום חמישי, כדי שיהיה לנו קצת נחת בסוף השבוע. 

̼strong>תמונות: באדיבות האתר הרישמי - הפועל תל אביב.

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק