להחזיר את דדש לביתר

עם כל הכבוד והערכה לעבודה של קורנפיין, רק משה דדש יכול לבקש מהשחקנים להוריד באופן משמעותי ממשכורתם. כשבית"ר ירושלים מפרפרת, המלצתי היא להרכין ראש ולקרוא לדדש לנווט את הספינה לחוף מבטחים

יום רביעי 01 יולי 2009
שלמה חסיד

 כשסיקרתי כעיתונאי את בית"ר ירושלים בימי שלטונו של משה דדש, היה בינינו קצר כמעט מוחלט. דדש סיפר לכולם שאני עיתונאי צעיר, חוצפן ופרובוקטור, ושלקבוצה של  המדינה מגיע סיקור אוהד יותר. 

שנים רבות עברו מאז, והכעס של דדש עליי לא לגמרי עבר. מדי פעם כשאנחנו נפגשים הוא מזכיר לי שלא הייתי הוגן איתו, ואני נאלץ לספר לו שהעורכים שלי תמיד דרשו ממני להביא להם סנסציות. כאילו שלא אני חיפשתי אותם עמוק מתחת לאדמה.

שנים ארוכות עברו מאז, דדש כבר מזמן לא בבית"ר, וגם אני עברתי לתל אביב. בעיר הגדולה התחלתי לסקר את הקבוצות הגדולות באמת (ככה לפחות חשבתי בהתחלה):  מכבי והפועל כדורגל, ומכבי כדורסל. וככל שהעמקתי את היכרותי עם הנעשה באימפריות התל אביביות, אני יותר ויותר לומד להעריך את הניהול המשפחתי של מוישה דדש.

אז נכון, דדש הוא עמך. הוא חתם חוזים על מפיות, ייצר הרבה חובות והסתבך עם חוקי הבקרה התקציבית, אבל מצד שני הוא בנה בירושלים אימפריה בעשר אצבעותיו, ובלי לשפוך מיליונים כמו גיידמק או גד זאבי.

רק היום אני מבין למה אהוד אולמרט, למשל, כל כך התלהב ממשה דדש, והעניק לו גב פוליטי רחב שסייע לדדש לשרוד במשרה שלו. אז נכון שבבתי הספר למנהל עסקים לא מלמדים את שיטות הניהול של דדש, אבל מצד שני עם שלושת האליפויות שדדש הביא לבית"ר איש אינו יכול להתווכח.

רק דדש היה מסוגל לקרוא להונגרים של בית"ר, אישטוואן פישונט, סטפן שלואי ואישטוואן האמר, לבשל להם בעצמו במטבח שלו גולאש הונגרי כמו בבודפשט, ולבקש מהם לתת אקסטרה מאמץ במגרש. "דרך הבישולים שלי אני מגיע ללב של השחקנים", הסביר דדש את הפטנט שלו שתמיד עבד.

והיום, כשבית"ר ירושלים מפרפרת בין חיים למוות, המלצתי החמה לצהובים שחורים היא להרכין ראש בפני  דדש ולקרוא לו לנווט את הספינה לחוף מבטחים. ותאמינו לי: כשדדש יישב מול בנאדו ויבקש ממנו להוריד חמישים אחוז בשכר, אריק יסכים. אחרי הכול דדש היה האיש שהביא אותו לבית"ר בגיל עשרים, ופתח לו את הדלת לליגה של הגדולים.

איציק קורנפיין לא חייב להיעלב מחזרתו של דדש למרכז הבמה. אין ספק שקורנפיין הפך לסמל בקבוצה והוא ראוי לשאת במשרה בכירה בבית"ר, ויש לו מספיק אינטלגנציה בשביל להצליח בעבודתו, אבל עם דדש בסביבה יהיה לו הרבה יותר קל לתפקד.

ואם קורנפיין באמת מסתכל רק על טובת הקבוצה, שירים היום טלפון לדדש ויציע לו לחזור. כי דדש יודע יותר טוב מכל אחד אחר איך בתקציב נורמאלי אפשר לבנות בבית"ר יופי של קבוצה, כזאת שמסוגלת בקלות לתפוס מקום בצמרת של הליגה המצחיקה שלנו.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק