אריה ואבי השמיעו קול

ארגון השחקנים חייב להתערב במחלוקות בין הקבוצות לשחקנים. לא יכול להיות ששחקנים יחויבו להתאמן עם הנוער או לא להתאמן בכלל. דרושה התערבות של אבי כהן ואריה אלטר כדי למנוע הביזיונות

שבת 04 יולי 2009
קובי סגל

השבוע שמענו כי ברוך דגו, אשר לא מוכן לקיצוצים, ייאלץ לעבור ולהתאמן עם קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד. עוד קראנו כי במכבי תל אביב "מאיימים" ששחקנים שלא מוכנים לקיצוץ, ייאלצו להתאמן בשעות מוזרות במיוחד.

במסגרת ההפיכה של ליגת העל לליגה בת 16 קבוצות, היו אמורות האגודות להילחם על כל גרגר זוהר. כל שחקן בולט היה אמור להשתדרג, אבל המהפך הכלכלי הרס את שוק המלפפונים. לא עוד סכומי עתק, לא עוד מלחמות אוליגרכים.

השנה הצטרפו  4 קבוצות נוספות לליגת העל, דהיינו 100  שחקנים ישראלים נוספים ו-20 זרים.  שוק גדול שאמור לפרוח. אבל בעידן החדש כל הקבוצות בישראל מקצצות חוזים, נלחמות בכוכביהן ומנסות לבנות תקציב מינימלי בו יוכלו לעמוד ולשלם.
 
מדינה אחת בעולם בה השוק הכלכלי נושא תנודות קיצוניות, ראתה את הנולד והכניסה סעיף לכל חוזה בניגוד לתקנון פיפ"א, בו יכולה אגודה שנקלעה למשבר כלכלי, לקצץ 30% מכלל חוזי השחקנים. אני מדבר על רוסיה הגדולה שבה מרוויחים שחקנים מיליוני דולרים.

ההתאחדות הרוסית קבעה שאם מצא השחקן קבוצה שתשלם לו את החוזה, רשאי הוא לעזוב ואפילו לקבל הפרשים. אז נכון ששם מרוויחים מיליונים והפחתת חוזה עדיין משאירה את השחקנים עם חוזים גבוהים, אבל איפה הראש היהודי  שתמיד חושב קדימה ועדיין לא מצא פיתרונות.

אחרי המשבר הכלכלי האחרון,  נוצר מצב ברוסיה ששחקנים שניקנו חודשים ספורים קודם במיליוני דולרים והחזיקו בחוזי עתק, התבשרו שלא יוכלו לקבל את כספם. האפשרויות שנותרו להם היו לקבל את השחרור ולוותר על משכורתם או להפחית 30%  ולהישאר בקבוצה. בודדים עזבו כי הסכומים המשולמים שם, גם בהפחתה של 30%, עדיין גבוהים מכל הצעה שיכלו להרוויח.

מצב דומה הוא בבית"ר ירושלים, מכבי תל אביב, מכבי נתניה ומכבי חיפה. שחקנים דוגמת יצחקי, ברוכיאן, בוזגלו, יבוריאן, גרשון, טל ופרננדס, מחזיקים בחוזי עתק כיום במונחים ישראלים וגם עם יקצצו עדיין ישבו על סיר הבשר.

אז נכון שלא כולם מסכימים והמהלך כואב. כאן ייבחנו כוכבינו אם יהיו מסוגלים לזכות בחוזים דומים בחול או להתאמן עם הנוער דוגמת ברוך דגו וטזאמטה.
 
בושה!!! כאן אני קורא לראשי אירגון השחקנים. לאריה אלטר ואבי כהן שעושים רבות למען השחקנים בפרט והכדורגל בכלל, אנא מכם, שימרו על השחקנים. אנא העבירו חוק שבו לא יבזו את המקצוע ויעליבו את השחקנים.

כל שחקן שנידרש לקיצוץ ואין הוא מעוניין, זוהי זכותו הלגיטימית. הוא חייב להתאמן אך ורק עם הסגל הבכיר בשעות שכולם מתאמנים, לא לפגוע ולהעליב.
 
ואם יידרש להתאמן עם הנוער או בשעות אחרות, זכותו לסרב, דוגמת שחקנה של מכבי נתניה טזאמטה ודגו ועוד רבים וטובים שבדרך.

לא ייתכן שראשי קבוצות לא יכבדו חוזים. הרי כששחקן תחת חוזה רוצה לעזוב להצעה טובה יותר, האגודה מבקשת סכומי עתק ובצדק, דוגמת אניימה.

הרי שחקן שלא משחק נפגע מאי קבלת בונוסים. ומאידך, אם יישב בביתו,  הדרישה לקנותו תרד   בעתיד.

אריה ואבי השמיעו קול. זה הזמן לפעול ולשמור על השחקנים שלטובתם הוקם אירגון זה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק