הקבלות של ראובן עטר

מאמנה של מכבי נתניה מצליח כבר שנים להביא תוצאות עם דרך, שיטה ומקצועיות. הגיעה העת לפרגן לראובן עטר ולתהות איך היה מצליח עם מכבי חיפה בליגת האלופות. ושאפו לאיגוד הכדורסל על התפקיד המסתמן לשרף

יום ראשון 08 נובמבר 2009
עובד קראוס
 יש מאמנים טובים בישראל. קחו לדוגמא את ראובן עטר. האיש, בשקט בשקט, מנפק קבלות כמעט בכל מקום בו עבד: הגיעה למכבי נתניה פעם אחת – עלה ליגה ותקע יתד מכובד בליגת העל. הגיע שוב למכבי נתניה מאחרי שאלי גוטמן התפרק שם וסיים במקום שני כמו גדול. בא לבית"ר ירושלים והביא גביע בעונה קשה ביותר והעונה הוא שוב בא באמצע (דבר שקשה מאוד למאמן), כדי להוכיח מה יכולה להיות משמעותו של מאמן טוב.

קודמו בתפקיד התלונן כי אי אפשר לעשות הרבה עם הסגל שיө בנמצא. עטר לא בכה, קיבל חוזה לשלוש שנים, הביא איתו את צדוק מלכה והתחיל לעבוד. התוצאות – נראות לעיני כל. 

יש כדורגל יפה במכבי נתניה, יש תוצאות ולי נראה שבקצב הזה, ראובן יביא שוב – כנגד כל התחזיות – את קבוצתו למקום טוב בӞיוחד באמצע. כל זאת אחרי שחזו לה מאבקים נגד הירידה.

את כל זה עושה ראובן בלי פוליטיקה, בלי לובי ובלי יחסי ציבור. עבודה נטו. התמורה שעטר מקבל היא הקבלות שלו והן יובילו אותו בעתיד לבוא למחוזות חפצו. מדוע הוא לא במכבי חיפה? אולי משום שהוא יותר מדי̠דבק בעקרונותיו, דבר שנחשב כגנאי ומפחיד חלק ממנהלי הקבוצות שמעדיפים (לעתים בצדק – לא במקרה של ראובן כמובן) לפקח ולהטיל וטו על מאמניהם. תהיו בטוחים שעם עטר על הקווים, מכבי חיפה הייתה חזק בתמונת העלייה לשלב הבא בליגת האלופות. בינתיים הוא ימשיך להצליח בӞכבי נתניה. הרווח כולו של יאמר. 

האיש הנכון במקום הנכון

החלטתו המסתמנת של איגוד הכדורסל, להפקיד את נושא הנבחרות הלאומיות בידיו של צביקה שרף היא נכונה מאין כמוה ומבחינה היסטורית עשויה לחולל מפנה עליו נברך בעתיۓ.

כשלון הנבחרות הלאומיות שלנו לא היה מקרי. זה שנים שאין דרך ברורה לגבי הכדורסל הישראלי והעתודה שלו. גם האשליה שיש לנו מאמנים טובים, היא לא יותר מאשר̠אשליה, כי בליגה המצחיקה שלנו, כל מאמן שמחקה את פיני גרשון, מחזיק לוח, ואומר את המילה "מדהים" חמש מאות פעם – חושב שהוא יודע הכול. 

רק צביקה שרף מסוגל לפקח ולטפח דור מאמנים שיעניק יסודות וגם כדורסל נכונים לעתודה שלנו. שרף אӓם יסודי, רציני ומנוסה והוא באמת יעבוד מבוקר עד ערב, יום יום, שבוע שבוע, חודש חודש ושנה שנה כדי להביא תוצאות.

מעבר להישגיות הקבוצתית והתוצאות של הנבחרות, חשוב שיגדלו כאן שחקנים ושעומרי כספי יהיה הסנונית שמבשרת את בוא האביב ולא הבלחה מקרית. שאפו לאיגוד!

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק