לא דומה לקרב עם נדאל

אנדי רודיק באמת ניסה, אבל הוא לא בליגה של הגדולים באמת. פדרר? היה ונותר מספר 1 גם אם היה מפסיד את הגמר הבלתי נגמר. וגם: איך הרסו אייל קיציס ועודד יעקב את החוויה

יום שני 06 יולי 2009
דורון ברגר

 אנדי רודיק זכה בקריירה שלו ב-27 תארים, אבל ביום ראשון בערב הוא כמעט זכה בתואר החשוב בעולם. אי שם בתחילת הקריירה, זכה רודיק באליפות ארה"ב הפתוחה, הגרנד סלאם היחיד שזכה בו בקריירה, אבל אם הוא היה מנצח את רוג'ר פדרר בגמר ווימבלדון 2009, סביר להניח שה-5 ביולי 2009 היה נרשם כשיא של הקריירה המקצוענית של מי שהרוויח בקריירה יותר מ- 16.5  מיליון דולר.

רודיק, הוא קצת חסר מזל בכל מה שקשור לתיזמון הקריירה שלו. בחלק השני של שנות ה-90 שלט פיט סמפארס כמעט בכל טורנירי הגרנד סלאם, חוץ מאלה של צרפת. מאז שנת 2004 שולטים רפאל נדאל ופדרר בטורנירי הגרנד סלאם. פה ושם הצליחו נובאק דיוקוביץ' ומרטין סאפין לגנוב איזה טורניר גדול, כמו שרודיק כמעט עשה ביום ראשון.

בין לבין, בין השנים 2000-2004 הצליחו מספר רב של טניסאים לנצל את העדרות טניסאי על, מה שנקרא "פנומן", כדי לזכות בטורנירי גרנד סלאם. רודיק, אם היה מתחיל את הקריירה כמה שנים לפני, סביר שהיה זוכה היום בשלושה או ארבעה תארי גרנד סלאם.

זה לא היה גמר ענק. זה היה גמר ארוך ואפילו מתיש. שני שחקנים עם חבטות הגשה מדהימות בעוצמתן, פשוט שיחקו להם עד שרודיק היה האחרון לאבד ריכוז. טניס גדול לא ראינו מאף אחד מהם ומי שנזכר בגמר האדיר מהשנה שעברה בין נדאל לפדרר, לא יכל שלא לערוך את ההשוואה בין הגמר ההוא לקרב האחרון. בעצם, אין בכלל מה לעשוות.

אז פדרר שוב מספר 1 בעולם, כאילו שהוא צריך את ההוכחה האחרונה מול רודיק כדי למצב עצמו סופית בפיסגת הטניס העולמי.  הוא לא צריך היה את הגמר מול רודיק. פדרר הוא הטניסאי הגדול בכל הזמנים והוא גם הספורטאי הכי בולט בעולם בעשור האחרון.

עם כל הכבוד לנדאל, לא נראה שהוא יצליח להדביק לעולם את 15 התארים של פדרר. ידרשו לכך עוד שנים לא מעטות ובדרך נדאל עוד יפגוש את פדרר, אנדי מארי, יוקוביץ' ואת רודיק שיעשו הכל כדי לזכות בעוד תואר אחד או שניים.

לא תודה לאייל קיציס

אייל קיציס הוא ללא ספק אחד מאנשי טלוויזיה מהחשובים ומהאהובים בישראל. הוא מנחה את אחת משתי תוכניות הדגל של הטלוויזיה המסחרית. אני בטוח שהוא גם חובב טניס, אבל לשדר במשך מספר שעות כה רב, הוא פשוט לא מסוגל.

לצידו פירשן את המשחק עודד יעקב, שהוא הכל חוץ מפרשן מרתק. יש ליעקב זכות גדולה בקידום טניס הנשים בישראל, אבל גם הוא גרם לכך שחובבי הטניס בישראל יתפללו שהמשחק הטניס יגמר כבר.  

אולי כדאי לשניהם לקחת את ההמלצות של שופטי כוכב נולד. לפעמים צריך לדעת איזה שיר לבחור. כי לפעמים כדאי גם לקיציס ויעקב להחליט בעצמם, מה לשדר אם בכלל.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק