לא אדומים מבושה

היחס של הנהלת הפועל תל אביב ליגאל אנטבי מעלה זכרונות אצל אנשי הקבוצה ששוב צופים בחוסר יכולת להיפרד משחקן באופן מכובד. המקורבים והאוהדים מנסים להסביר למה זה שוב קורה להם

יום שני 06 יולי 2009
שלמה חסיד

 בהפועל תל אביב זה שוב קורה. אחרי הפרידה הקשה  משביט אלימלך, יוסי אבוקסיס, שמעון גרשון וסלים טועמה (שהגיע עם הקבוצה לבוררות), עוד סמל של המועדון גומר בטריקת דלת. הפעם הגיע תורו של המגן הוותיק יגאל אנטבי שהחרים אתמול את האימון בגלל הסיכום המתקרב בין המועדון לדדי בן דיין.

 את הנהלת הקבוצה זה כנראה כבר לא מעניין. בשנים האחרונות ספגו ראשי הקבוצה לא מעט ביקורות על דרכם להיפרד, ללא הועיל. מכיוון שלהנהלה יש דרך משלה, החלטנו לשאול אוהדים ומקורבים מה הם חושבים על הדרך האדומה לפרידה.

הפובליציסט האדום רביב שכטר, סגן עורך מדור הספורט של ישראל היום, אמר: "כל מקרה, של כל שחקן עבר, לגופו. שביט אלימלך היה בסוף הקרירה שלו כשהוא הועזב, בדומה ליגאל אנטבי שהיכולת שלו נמצאת בירידה. זאת בעוד שמקרה אבוקסיס שהופרש היה מהלך מלוכלך של הפועל".

 ליגאל לא מגיע חוזה לעוד עונה?

 "לדעתי בן דיין יותר טוב ממנו. כואב לי כאוהד על יגאל שנתן לנו הרבה מאוד שנים, והיה שותף לרגעים גדולים של המועדון, אבל זו החלטה נכונה להביא את בן דיין. היה עדיף שיגאל היה נשאר בסגל, כגיבוי, או בתפקיד אחר, אבל זה מהלך נכון להביא מגן טוב יותר ממנו".

 ולמה צריך להיפרד בטונים כאלה?

 "לדעתי בהפועל לא יודעים להיפרד מהשחקנים הבולטים רק בשנים האחרונות, בתקופה של מוני הראל כבעלים. אולי זה קורה בגלל שמוני נותן למאמן יד חופשית להחליט, בעוד שבכאלה מקרים רגישים, כמו אנטבי, חשוב שהבעלים יהיה יותר מעורב".

עו"ד אבי חימי, מהפרקליטים הפליליים הבכירים בארץ, ומקורב להנהלת הפועל, אמר: "בהיסטוריה של הפועל ליגאל יש מקום של כבוד. האוהדים של הפועל לא ישכחו לו את השנים הארוכות והטובות, ואנחנו מחזיקים לו אצבעות, ומייחלים שכשיתלה את נעליו הוא יהיה בצוות המקצועי שלנו. אנחנו נעקוב אחריו, נאהב אותו ונאחל לו הצלחה בכל אשר יפנה".

למה אי אפשר להיפרד ממנו יפה?

"אני מאמין שהוא חקוק בלבבות של כל האוהדים, ולא אקטים פורמאליים כאלה ואחרים הם שחשובים פה. גם האגודה תמצא את הזמן והדרך המתאימים להיפרד יפה מיגאל".

אורי שלף, המנהל המקצועי של הפועל אוסישקין, מסביר: "משחקנים גדולים קשה מאוד להיפרד יפה, כי  לא תמיד המחשבה על מתי הם צריכים לפרוש תואמת את רצונותיהם של השחקן והאגודה".

למה דווקא בהפועל לא יודעים לגמור את זה יפה?

"זה לא רק בהפועל. אבל כאן זה קורה יותר, כי הפועל מיוחדת בכך שיש בה הרבה שחקנים שממשיכים לאורך זמן. ותמיד חידוש חוזה של שחקן כזה ותיק היא הרבה יותר בעייתית. השחקן מרגיש כוכב, וההנהלה קצת פחות מעריכה אותו, אז נוצרת מתיחות. זה כמו זוג שנפרד אחרי 25 שנה, וזה הרבה יותר קשה מלהיפרד אחרי שנה. לדעתי יגאל יכול לשחק עוד 15 שנה, אבל כנראה שהמאמן חושב אחרת, או ההנהלה"

מושיק שוויצר, בנו של מאמן העבר דוביד ז"ל, ידע מתיחות עם הנהלת האדומים שגירשה את שחקני ומאמני העבר מתא הכבוד בבלומפילד: "לא יודע למה מתנהגים ככה לותיקים. אין להפועל כבוד למסורת, ולאנשים שתרמו. בכלל בארץ האגודות לא יודעות לתת כבוד לשחקנים. אצלנו בכדורגל הכושי עשה את שלו ויכול ללכת. ככה זה כל המדינה שלנו. בגרמניה היו מציעים ליגאל מיד ג'וב בנוער עם מסלול קידום לבוגרים, אבל כאן אין תרבות. כאילו יגאל מפריע למישהו. לא יודעים להעריך אותו וחבל. אני בהלם ממה שקרה עם אנטבי. זה מראה שהיום הכול כסף, ביזנס, שום דבר לא אמיתי. אבי, דוביד ז"ל, ראה את הנולד והמציא את המשפט 'כולם עובדים על כולם'. מי ששיחק הרבה שנים ונתן את התחת לקבוצה היה מצפה לקצת כבוד. זה גם מקרין רע מאוד לצעירים שככה מתייחסים לותיקים".

ארי שמאי, האוהד האדום, מסכם באופטימיות: "זה רק אקט של מו"מ, ויגאל אנטבי בסוף ישחק בהפועל. אם הם לא יידעו להיפרד ממנו בודאי שיהיה לי מה לומר, אבל אני עוד לא רואה את זה קורה ולדעתי הוא ישחק בהפועל".
 
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק