זה היה אירוע מכונן

גמר ווימבלדון הצליח לשבור כמה שיאים. אנשי הטניס בישראל מתפעמים ומשוכנעים: פדרר אכן הגדול מכולם ויכולת כזו ספק אם רודיק יציג שוב

יום שני 06 יולי 2009
שלמה חסיד

 חובבי הספורט בעולם לא ישכחו את גמר ווימבלדון של אתמול. המשחק שהפך כבר במהלכו לקלאסיקה של כל הזמנים, לא רק בגלל הטניס המשובח, אלא גם בגלל מספר שיאים שנופצו בו, כשמעל כל החגיגה מזדקר הטניסאי הטוב בכל הזמנים רוז'ר פדרר שהשלים זכיה בתואר גרנד סלאם 15 במספר.

אנחנו שוחחנו עם גורמים מובילים בטניס הישראלי בשביל שייתנו את הזוית שלהם לגמר שבקושי נגמר.

מאמן הטניס דדי יעקב אמר: "זה היה נראה על אנושי. היכולת של כל אחד מהטניסאים להרים את המשחק לרמות כאלה לימדו אותנו שכנראה מדובר בשתי אגדות טניס דגולות. זה רק מראה את הווינריות שלהם, והיכולת להביא בזמן הנכון את היכולת הכי טובה שלהם".

מה זה עשה לטניס העולמי?

"זה העלה את הרף הכי גבוה שאפשר. יהיה קשה מאוד לשחזר משחק כזה, בזמן הנראה לעין. המפסיד רודיק מסכן כי הוא שיחק מדהים. זה היה הצ'אנס הכי גדול שלו לזכות בווימבלדון, משחקוני ההגשה שלו היה מדהימים והוא נשבר רק פעם אחרת. זה הוכרע על נקודה וההבדל הוא שלפדרר היה טיפה יותר קור רוח ואמונה".

אז פדרר הוכיח שהוא הגדול מכולם?

"בהחלט. גם כשהוא לא משחק טוב הוא דומיננטי, הוא ווינר אמיתי, שמשחק מושלם ועושה את כל הדברים הכי טוב. במשחק הגיש יותר מחמישים אייסים, ולימד אותנו מה זה שליטה במשחקוני ההגשה. זה היה עוד גמר מעולה, אחרי שגם בשנה שעברה היה מעולה, אבל פה היו שני שחקני הדשא הכי טובים שיש".

מאמן הטניס, שלמה צורף, מסכם את החוויה: "זה היה המשחק הארוך ביותר בגמר ווימבלדון, עם הכי הרבה משחקונים. רודיק היה במיטבו עם משחק מדהים, בחיים הוא לא שיחק ככה, וזה לא עזר לו. פדרר היה תפוס, לחוץ, ולא הצליח להשתחרר, אבל ידע לקחת את הנקודות הכי חשובות, כי רודיק לא האמין שהוא יכול לנצח".

מה הכריע את המשחק?

"כשרודיק החמיץ פעם אחת במגרש ריק לגמרי הבנו לאן הניצחון הולך. במערכה החמישית פדרר נתן לרודיק להחטיא ולהפסיד בעצמו את הגמר הזה".

שחקן הזוגות אנדי רם אמר: "זה היה אירוע מכונן, לא נשכח את הגמר הזה לעולם. ישבתי מרותק מול המסך, פשוט לא יכולתי לקום מהטלביזיה, וכמובן שזה נותן דחיפה לקראת משחק הדייויס מול רוסיה בשבת".

מה המסקנות שלך מהמשחק?

"שפדרר הוא בלי ספק הגדול מכולם, וגם אם נדאל היה מתחרה מולו, הוא היה לוקח אותו. זה היה הטניס הכי טוב שאפשר היה לדמיין. יותר מזה אין. אני חושב שכל הכבוד לרודיק, אבל במשחק הזה הבק הנד של השוויצרי היה כמו בפינג פונג. הלחץ השפיע על רודיק, וכל הכבוד לו שלא ויתר. מול כל שחקן אחר רודיק היה זוכה בטורניר".

אגדת הטניס שלמה גליקשטיין, מסכם: "נתחיל  מהסוף: במצב של שיוויון 8, רודיק השיג שתי נקודות שבירה וכולם חשבו שהוא הולך להפתיע, אבל עמד מולו שחקן שידע מראש שהוא הולך להיכנס להיסטוריה ולספר השיאים של גינס. עכשיו כולם מבינים שהוא הטניסאי הגדול בהיסטוריה, והיום הוא חוזר בגדול למקום הראשון בדירוג העולמי. זה היה משחק משוגע, בלתי נשכח ולא יאמן, שרק מוסיף הרבה הרבה כבוד למשחק. אני בטוח שרודיק עוד יזכה בטורניר הזה בעתיד כי הוא ראוי".

ולאן פדרר ממשיך מכאן?

"הוא הולך לרשום את שמו באותיות גדולות בדפי ההיסטוריה ככה שייקח עוד הרבה זמן עד שמישהו יגיע לרמה שלו".
  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק