ההבדל בין סגנות לאליפות?

דדי בן דיין חזר להפועל ת"א אחרי שעזב כנער. פיני בלילי זוכר אותו כחלוץ, משה סיני בטוח שהפועל מועמדת לאליפות, בנתניה אומרים שהפועל עשתה עסקה מצוינת ורק אורי משיח עצבני כי "עכשיו ברור שהוא לא מכביסט"

יום שלישי 07 יולי 2009
שלמה חסיד
 הפועל תל אביב מתחילה לקבל צורה של קבוצה. לפני יומיים חתם בקבוצה מיכאל זנדברג ואתמול הגיע תורו של דדי בן דיין, המלפפון הלוהט של הקיץ, שהגיע ממכבי נתניה. האם בן דיין מסוגל לשדרג את הסגל ככה שהוא יתאים לריצה לאליפות? מומחי הכדורגל בטוחים שמדובר בתוספת כוח משמעותית.

דדי בן דיין שיחק בנער בהפועל תל אביב, אולם בגיל הנוער עבר את הכביש למכבי תל אביב. במכבי של תחילת המילניום הוא התגלה כמגן שמאלי שיודע גם לכבוש לא מעט, אולם אחרי מספר שנים ניסה את כוחות בליגה המקצוענית בארצות הברית, לפני כן הוא הספיק לשחק בהפועל באר שבע ואת שלוש העונות האחרונות בילה במכבי נתניה.

פיני בלילי, חברו הטוב של דדי, הכיר אותו כששניהם כיכבו בקבוצת נערים ב' של הפועל ת"א. בלילי אמר: "אני לא יודע מי הפך את דדי למגן, אבל כששיחקתי איתו בנערים של הפועל שנינו היינו חלוצים. שיחקנו זה לצד זה בחוד של הפועל ויחד הבקענו המון שערים, עד שסימנו אותנו בתור דור העתיד של ההתקפה של הפועל. בסוף יצא שדדי הלך למכבי וגם אני המשכתי לטורקיה".

 עד כמה דדי זה רכש משמעותי?

"משמעותי ביותר, אין שאלה בכלל. אין עוררין על כך שדדי הוא שחקן יוצא מהכלל שישדרג את הפועל. זאת אחת ההעברות הבולטות בשוק ההעברות של הקיץ ואני מאחל לחברי הטוב דדי להראות בהפועל את הכדורגל שהוא יודע. אין לי ספק שזה גם יקרה".

אורי משיח, האוהד השרוף של מכבי, עמד בקשר עם בן דיין מיום שזה עזב את הקבוצה. כעת הוא מאוכזב: "העובדה שדדי הלך להפועל תל אביב מראה שאף פעם הוא לא היה מכביסט, וגם כשהוא שיחק אצלנו הוא כנראה לא היה מאה אחוז מכבי. כי שחקן שהוא מכביסט לא היה הולך לשחק בהפועל, במיוחד שהחוזה כפי שפורסם בטח לא כזה מפתה. אבל כבר התרגלנו היום שאין בכדורגל נאמנויות. בטוח יהיה מעניין נגדו בדרבי, אבל אני מאמין שהוא יפסיד".

איציק גניש, האיש החזק במכבי נתניה, פירגן לאקס: "לדדי היתה קדנציה מוצלחת ביותר במכבי נתניה. דרכנו הוא הגיע להרכב נבחרת ישראל ואנחנו מתגאים בכך.  מעבר להיותו שחקן יוצא מהכלל, שזה דבר שכולם רואים, הוא גם איש יוצא מהכלל, שכייף להיות בחברתו. כמובן שאנחנו מאחלים לו המון הצלחה בהפועל, ואני בטוח שהם עשו את העסקה הכי טובה מבחינתם".

הוא מסוגל לסחוב אותם לאליפות?

"שחקן אחד לא לוקח קבוצה לאליפות, אבל מדובר בלי ספק בשדרוג משמעותי. אני חושב שכל קבוצה הייתה רוצה כיום שחקן כמו דדי בהרכב שלה, והוא הרוויח את זה ביושר. הוא מקצוען בכל רמ"ח איבריו, ובכל התקופה שלו במכבי נתניה לא הייתה איתו אפילו תקרית שלילית אחת, וזה אומר את הכול".

משה סיני, עוזר מאמן הנבחרת, ליווה את בן דיין בשנים האחרונות והמוצלחות בהן חזר המגן לשורות הנבחרת: "הפועל מקבלת שחקן מהמעלה הראשונה. דדי יודע את העבודה על הצד הטוב ביותר הן בהגנה והן בהתקפה. עצם העובדה שהוא קיבל את חולצת ההרכב בנבחרת אומרת את הכול לגביו. הוא הפך בנבחרת לשחקן משמעותי, וכשהיה צריך אותו בנבחרת ברגע האמת הוא הוכיח את עצמו".

 אז הפועל תזכה השנה באליפות?

"אני חושב שלהביא את דדי זה צעד נכון מבחינת הקבוצה. בשנה שעברה הם רצו עם חיפה עד הסוף, ועם השדרוג שהם עשו בקיץ הם בטח יהוו גורם בצמרת גם בעונה הבאה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק