חידת גאידמק תפוצח בקרוב

ארקדי גאידמק שוהה 8 חודשים מחוץ לישראל, ובבית"ר ירושלים לא יודעים מה יקרה עם הקבוצה. גאידמק מאמין בנס משפטי עליו הוא עובד ויש לו גם חבל הצלה קצר מאוד

יום רביעי 08 יולי 2009
אשר גולדברג

ארקדי גאידמק שוהה, ככל הנראה, במוסקבה כבר מאמצע חודש דצמבר. בארץ סוגרים עליו נושים מכל כיוון ומיבשות שונות, ואירועי בית"ר ירושלים שנראים הכי חשובים לחובבי הכדורגל בישראל הם מבחינתו יתוש על קצה אפו.

אבל גם כאן גאידמק נדחק אל הקיר, והוא חייב להחליט: בית"ר ירושלים ממשיכה בבעלותו, או שהקבוצה שעדיין לא חזרה להתאמן ונמצאת באי וודאות תהומית תלך לפירוק?

יועציו של גאידמק מדברים על נס משפטי ועל מציאת קצה חוט להליך שאפשר שישאיר את הקבוצה בידיו של האוליגרך, מהלך שייבחן עד סוף השבוע.

אבל במקביל, גאידמק כבר נמצא מטר מהקיר ואין לו שום כספים נוספים למשוך זמן או להימלט מהחלטה מכרעת בנושא קבוצת הכדורגל הפופולארית.

ההתאחדות, על ידי הבקרה התקציבית, העבירה לגאידמק מספר הצעות, כשהורידה ל-12 מיליון שקלים בלבד את הסכום אותו הוא חייב לייצר ולהעביר ליו"ר רשות הבקרה התקציבית החדש, עופר אורליצקי.

כמו כן, דורשת הבקרה התקציבית הצהרה בכתב ובעל פה מגאידמק שהוא ממשיך ויתרום כסף במהלך השבוע הבא כדי שתוכל למשוך בעוד מספר ימים את הזמן שגאידמק יוכל להתארגן מול הנושים הרבים שממתינים לו בפינה.

לגאידמק ברור שאם יעביר 12 מיליון שקלים או כל סכום אחר, הקבוצה תוכל לתפקד והכסף יהיה מיועד לשחקנים ולבעלי תפקידים. 

אבל מהלך כזה נותן פתח משפטי לרודפיו הרבים להשיג עיקול על קבוצת בית"ר ירושלים ועל מניותיו של גאידמק, ולהוביל את הקבוצה למכירה לידיהם של בעלים חדשים, כשהכסף שיתקבל יועבר לנושים וזכויות ומניות המועדון של גאידמק יילקחו ממנו על ידי בית המשפט.

פרקליטו של גאידמק, עו"ד ישראל שלו, ויו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, ממתינים להחלטה של גאידמק, אבל בבית"ר ירושלים השחקנים וגורמים מובילים אחרים כבר השלימו עם העובדה שבתוך זמן קצר תיכנס הקבוצה להליך של פירוק והעברה לידי בעלים בניהול אחר.

שחק בקבוצה אמר: "כולם פה באי וודאות. הקבוצה היחידה שאינה מתאמנת היא בית"ר ירושלים, מחזיקת הגביע, וזה עצוב. כבר לא משנה מי יהיה הבעלים, העיקר שנחזור לשחק כדורגל עבור המועדון והאוהדים".

ואכן, בבקרה התקציבית דורשים מבית"ר ירושלים להודיע עד יום ראשון על תקציב הקבוצה, אחרת יובילו מהלך של קנסות והורדת נקודות, כשהעתיד באמת נתון לכל הניחושים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק