איווניר? בלון שנופח ומתפוצץ

אנשי תקשורת מסויימים מנסים לנפח את הבלוןȠשל המאמן איווניר, חביבו של אבי לוזון. אבל איווניר הולך בדרכם של בנין, אוחנה וקשטן. אין עדיין בשורת אימון חדשה, בירם כיאל יודע זאת

יום ראשון 15 נובמבר 2009
אשר גולדברג
עוד בלון מנופח משומן של מאמן/פרשן מתפוצץ בכדורגל הישראלי. צודק, בלי כוונה, היו"ר אבי לוזון שמבקש למנות לנבחרת הלאומית מאמן זר. 

הפסטיבל האחרון סביב מוטי איווניר חצה גבולות ונרתמו אליו במרץ, ביוהרה ובשחצנות אנשי תקשורת מסויימים, שמנסים להכתיר את מאמן הנבחרת הצעירה שלנו לדבר הבא בכדורגל הישראלי. ואיווניר מתחיל, לפחות כלפי חוץ, להאמין שהוא כמו מוריניו - הדבר האחר. 

לא דובים ולא יער.  מוטי איווניר היה כדורےלן מצטיין במכבי תל אביב, שחקן נשמה, אחד שאהב את המשחק בלי שום פוליטיקות. אבל ממוטי איווניר המאמן אין שום קולות של אימון. מבחינתי, מקום רביעי עם נצרת עילית לא מקנה לו שום מקום בכדורגל הישראלי ולא גם אחרי היותו מאמן בנבחרות הנערים. מוקדמות אליפות אירופߔ עד גיל 21 מעניינת את השחקנים ובני משפחותיהם, חוץ ממשפחה אחת, זו של בירם כיאל.

לאיווניר יש נבחרת צעירה, שהכי קל להיות המאמן שלה. נבחרת שלא צריך לאמן כל כך, כדי שתופיע בהצלחה מסויימת, במוקדמות היורו. הרמה שם מביכה אצל הצעירים באירופה. לישראל יש שחקנים שאין בשום נבחרת בבית שלנו, במוקדמות היורו שייערך בדנמרק.

לאיווניר יש את גיא אסולין, תותח העל מברצלונה, שרק התקשורת הישראלית מתפרעת איתו כאילו אין כדוגמתו באירופה, עד כדי כך ששמעתי שארסנל מוכנה לשלם עליו 20 מיליון פאונד. במונטנגרו, לפә הסקאוטים שראו אותו, הוא שווה כמה מאות דולרים.

למוטי איווניר יש עוד תותח על, זה מאספניול, בן סהר. שלא לדבר על טוטו תמוז ומוחמד גדיר. הנבחרת הישראלית היא נבחרת חברתית של כולם בעד אחד, ואחד בעד כולם. עד כדי כך שבירם כיאל העדיף לפזז עם בני משפחתӕ בחתונה של אחד מבני דודיו הרבים, ולא להיות על כר הדשא בפודגוריצה. אתם לא יודעים איזו מוטיבציה וכמה ישקיע עכשיו כיאל ביום רביעי נגד הבולגרים המסכנים, שבוודאי יובסו כאן.

אנשי התקשורת, משרתיו של איווניר, ניסו למכור לנו שהוא גרמני אחר, וסיפורים על אחד בשם יובטיץ' שמשחק בליגה האיטלקית והוא בהרכב של מונטנגרו. האמת, יובטיץ' לא שיחק בכלל. אבל מי עוד שלא שיחק הוא בירם כיאל, שעדיין חייב להיענש יחד עם המאמן עצמו. אבל איווניר, בתקשורתו, ממשיכים לחשוב שכולנו לא מספיק חכמים. החוכמה ניתנה רק להם.

ȍ העיקר שהעיגולים  בלוח של דני ענבר, יהיה במקום  הנכון.

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק