קפטן? מי משחק שם בכלל?

במכבי תל אביב שוברים את הראש: מי יהיה קפטן הקבוצה. האוהדים רוצים את ישראלביץ', בנאדו או את אבי נמני. שחקני העבר מציעים את יוסי שבחון או אבי נמני. היו"ר לשעבר טוען שיש לו מועמד טוב: אבי נמני

יום חמישי 09 יולי 2009
שלמה חסיד

 במכבי תל אביב שוברים את הראש בימים טרופים אלה בשאלה מי יהיה קפטן הקבוצה. מאז פרישתו של אבי נמני אין במכבי דמות דומיננטית שתלכד סביבה את שאר השחקנים, הכוכב מאור בוזגלו מושבת לחצי השנה הקרובה בגלל פציעה, שאר השחקנים חסרי כריזמה ורכש משמעותי אין. 

הקפטנים לשעבר של מכבי תל אביב היו מהשחקנים הבכירים בכדורגל הישראלי. עד לפני שנתיים היה זה אבי נמני שנשא את התואר. לפניו התפארה מכבי בקפטנים  כמו ניר קלינגר, אלכסנדר אובארוב, גדי ברומר, גיורא שפיגל, אלי דריקס, בני טבק, ויקי פרץ, אבי כהן, איציק שניאור, שייע גלזר, אברהם בנדורי ואחרים.

אז מי בכל זאת יענוד את הסרט? הרי הקפטן מושיקו מישאלוב עבר לקפריסין ומועמד טבעי אין. שאלנו כמה מכביסטים את דעתם.

אורי משיח, מראשי האוהדים, אמר: "אם אריק בנאדו יבוא בסוף למכבי, צריך לתת לו להיות הקפטן כי הוא ראוי לכך מכל הבחינות: יכולת, מנהיגות, פז"ם וכו'. אני חושב שיש על כך קונצנזוס בקרב ההאוהדים".

ומה יקרה אם בנאדו לא יבוא?

 "אני הייתי נותן לישראלביץ' להיות הקפטן. כדי שיהיה לו יותר ביטחון, וישלוט בקישור, כי קפטן צריך לשלוט בקישור. גיז'רמו הוא בחור טוב וחיובי וזה יחבר אותו לקבוצה. גם איליה יבוריאן בא בחשבון. צריך מישהו שהוא פלפל ומעיר את השחקנים".

 מה עם מישהו משחקני הבית?

 "מי בדיוק? ליאור ז'אן? הלוואי, אבל זה לא האופי שלו להיות הקפטן וגם הוא יודה בכך".

 שי מזרחי, עוד אוהד מוכר, גורס: "הקפטן צריך להיות שחקן רכש שנביא מבחוץ, מישהו בסגנון של דוד רביבו שכבר שיחק במכבי, או כמובן אריק בנאדו, אם הוא יגיע למכבי".

כרגע שניידר לא מאשר רכש כזה. מי בכל זאת יכול להוא בחשבון?

"אז אין. יש את ישראלביץ' שזה ברירת מחדל רצינית. אני הייתי מחזיר לדשא את אבי נמני. אם הוא חוזר היום, בלי אימונים, הוא יותר טוב מכולם, וגם פותר לנו את בעיית המנהיגות".

ויקי פרץ, הסמל המכביסטי במיל', אמר: "אין היום במכבי  אף שחקן צעיר שראוי להתהדר בתואר קפטן מכבי. מאז פרישתו של אבי נמני משבר המנהיגות במכבי זועק לשמים וגם בעונה הבאה אני לא רואה מישהו שנכנס לנעלים שלו. אין ספק, מכבי בבעיה".

מי בכל זאת ראוי להיות הקפטן?

"אני הייתי מפתיע ובוחר ביוסי שבחון. הוא דמות חיובית, שחקן למופת ויש לו אישיות. התפקיד הזה ייתן לו הרבה אחריות, וזה ישפר לו את היכולת".

דני לאופר, היו"ר לשעבר, אמר: "לא חשוב מי יהיה הקפטן של מכבי, בלאו הכי אין כאן מנהיג. מצידי שאבי נמני יהיה הקפטן. כמו  שהכדורגל שלנו נראה, יש לו עוד כמה שנים להיות בטופ".

וברצינות?

"זה מצחיק, מוטב לא להתייחס לסיטואציה ברצינות, כי זה כואב. זאת מכבי בכלל? הרי אין לנו אף שחקן נבחרת. פשוט אף אחד לא ראוי. אם לא יהיה לנו קפטן זה יהיה סוג של אמירה על מצבה החמור של הקבוצה".

אין דבר כזה בלי קפטן. במי בכל זאת היית בוחר?

 "במי שיזיע הכי הרבה, והחולצה שלו בסיום המשחק תהיה הכי רטובה, הוא יבחר להיות קפטן בשבוע הבא. מבחינתי, חד משמעית, אף אחד שם לא זכאי להיות קפטן קבוע וזאת תהיה בושה אם אחד מהבינוניים האלה יבחר לשאת את סרט הקפטן".

 אז לפני שהתייאשנו שאלנו את כוכב העבר איציק זוהר לדעתו וזוהר חותם בכעס: חתם: "לא נעים להודות אבל אני אפילו לא יודע מי משחק היום במכבי. אז לבחור מתוך זה קפטן? האם אני יכול לקבל שחרור מהמשימה הזאת?".
 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק