ע-נ-ק

גביע הדייויס: בניגוד לכל התחזיות, הראל לוי (210 בעולם) הדהים את איגור אנדרייב (24 בעולם) וניצח אותו 2:6,6:4,2:6,4:6 תוך כדי תצוגת טניס מדהימה. 0:1 לישראל בהתמודדות

יום שישי 10 יולי 2009
אורית מרום
   בניגוד לכל הציפיות וההערכות המוקדמות, הראל לוי הצליח לחולל הפתעה גדולה הצהריים בהיכל נוקיה מלא, ולנצח את איגור אנדרייב (24 בעולם) 2:6,6:4,2:6,4:6 כבר במשחק הראשון, אולי במשחק הגדול בקריירה שלו.

לעיני היכל נוקיה מלא ומשולהב, הראל לוי הדהים את אנדרייב והעלה את ישראל ליתרון 0:1 קטן אך קריטי ביותר, בהתמודדות מול הרוסים. כעת דודי סלע, שיעלה לשחק מול יוז'ני, המחבט מספר 2 של הרוסים, יכול להעלות את ישראל ליתרון מבטיח של 0:2 ולשים את ישראל גם רגל וחצי בחצי הגמר.


היכל נוקיה, מתמלא ולא בשביל לראות את מכבי

מערכה ראשונה: 4:6 להראל

אנדרייב שמר בקלות על הגשת הפתיחה וניצח על האפס, אך הראל לוי החזיר לו והשווה ל-1:1. הראל לוי הצליח להפתיע את אנדרייב, שיחק טניס רגוע בלי טעויות ושמר על ההגשות שלו. במשחקון השביעי, הראל לוי עשה את זה ושבר את אנדרייב. לוי הוביל כבר 15:40, אנדרייב הצליח להשיג שובר שיויון, אבל לוי ניצח את שובר השיויון והשיג שבירה ראשונה במשחק, כדי לעלות ל-3:4.

אנדרייב לא נלחץ, הוא ניצל טעויות לא מחוייבות של הראל בסט השמיני והחזיר מיד עם שבירה משלו, כדי להשוות ל-4:4. הראל לוי הדהים את אנדרייב ושוב החזיר לו עם שבירה משלו כדי לעלות ל-4:5 במערכה. לוי הצליח להשלים את העבודה ולנצח את המשחקון הבא, בדרך ל-4:6 מפתיע מאוד במערכה הראשונה.

מערכה שניה: 2:6 להראל

אנדרייב פתח טוב את המערכה, והשיג נקודת שבירה במשחקון ההגשה הראשון של הראל, אבל הישראלי יצא מזה והשווה ל-1:1. הראל לוי המשיך במשחק המצויין שלו, הוא הפעיל לחץ על אנדרייב ועלה שוב ושוב לרשת. לוי שוב היה הראשון שהשיג שבירה במשחקון החמישי ועלה ליתרון קריטי של 2:3. 

לוי המשיך להתעלל באנדרייב, שבר שוב במשחקון הבא ועלה ל-2:5 בדרך לניצחון במערכה השניה. לוי המשיך את תצוגת הטניס שלו, והימם את אנדרייב עם 2:6 קליל ו-0:2 במשחק כולו.

מערכה שלישית: 4:6 לאנדרייב

הראל לוי המשיך להפעיל לחץ על אנדרייב ושמר בקנאות על ההגשות שלו. הרוסי נראה כבוי מאוד ועצבני והראל עלה לרשת ותיסכל את אנדרייב. שני השחקנים לא הצליחו לשבור במערכה השלישית והמכרעת. אנדרייב ניצח על האפס את המשחקון השביעי, אך לוי שוב שמר על ההגשה והשווה ל-4:4. אנדרייב הלחיץ את לו, כשניצח על האפס את המשחקון התשיעי ועלה ל-4:5. לוי לא עמד בלחץ, הרוסי היה בטירוף ושבר את לוי על האפס, בדרך לניצחון במערכה השלישי 4:6.

מערכה רביעית: 2:6 להראל

אנדרייב שוב פתח עם ההגשות וניצח בקלות, אבל כבר במשחקון ההגשה השני של אנדרייב, הצליח הראל לוי לשבור את הרוסי ועלה ליתרון 1:2 קריטי במערכה הרביעית. לוי שמר על ההגשה שלו ושבר שוב את אנדרייב, בדרך ל-1:4 במערכה ולניצחון 1:3 במשחק כולו. הראל הוסיף עוד שבירה ועלה ליתרון 1:5 מדהים על אנדרייב. הרוסי הצליח לשמור על ההגשה שלו והראל הגיש למשחק כולו. הראל שמר על ההגשה וניצח 2:6 בדרך לניצחון 1:3 במשחק כולו.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק