יהיה חם. יהיה מגניב?

פיני גרשון בטוח שהוא בנה קבוצה חזקה לעונה הבאה. מכיוון שאנחנו לא באמת מכירים את למפה, איידסון, אנדרסון והאחרים, שאלנו את מי שמבין קצת יותר. התשובות בכתבה

שבת 11 יולי 2009
שלמה חסיד

מכבי תל אביב כבר השלימה את מרבית הליך בניית הסגל לעונה הבאה. הזרים אנדרו וישנייבסקי, צ'אק איידסון, מאצ'י למפה, סטפן לאזמה ואלן אנדרסון ירכיבו את השלד שצריך לסחוב את האלופה הישראלית קדימה.

מאמן הקבוצה, פיני גרשון, אמר השבוע כי הוא בטוח בקבוצה שלו. "זו קבוצה של שחקנים עם ניסיון יורוליג", הזכיר גרשון. אבל האם זה יספיק כדי להגיע לפיינל פור בצרפת?

השאלות הגדולות ששואלים את עצמם האוהדים הצהובים כיום היא האם די בשמות אפורים אלה בשביל לרקום חלומות על פיינל פור אירופי? ואם ראשי הקבוצה לא השכילו להביא אפילו כוכב אחד ברמת היורוליג, האם בימים טרופים אלה של מיתון יש טעם לבזבז אלף דולר על רכישת מנוי? כדי לפזר את הערפל חייגנו למספר אנשי כדורסל בכירים ושאלנו אותם את דעתם על הסגל הדנדש.

אריק קריין, מנהלו האישי ואיש סודו של פיני גרשון, נשמע בטוח: "אני מאוד מאמין בקבוצה הזאת. היא תפתיע את כל אירופה. בליגה הישראלית, שלא כמו בשנים קודמות, לקבוצה יהיה הרבה מאוד שקט, כי הם יגיעו לאליפות בקלות. ממש יהיה להם טיול, כשגם את הגביע ייקחו בהליכה".

מה לגבי אירופה?

"באירופה אני מסמן אותם בהחלט כקבוצה שיכולה להתמודד ולהגיע לפיינל פור. יהיה קשה לעקוף את הקבוצות הגדולות, אבל פיני יביא לכדי מיצוי מלא את הפוטנציאל של הקבוצה, והפיינל פור לבטח יסומן כמטרה. הקהל מאוד ייהנה מהקבוצה, ויש בשביל מה לקנות מנוי השנה. הקבוצה היא מהאטרקטיביות ביותר שהיו פה בשנים האחרונות".

 אתה מייצג את יותם הלפרין. יש סיכוי שהוא יחזור השנה למכבי?

"יותם לא יחזור, וכרגע הוא לא נחוץ למכבי. רביב לימונד יכול לעשות את העבודה לא פחות טוב ממנו".

נבן ספחיה, מאמן מכבי לשעבר, הוא מומחה גדול לשוק השחקנים: "ברמת העיקרון, קשה למכבי להתמודד מול אריות כמו צסק"א, פנתינאייקוס, אולימפיאקוס, ריאל, ברצלונה, טאו וסיינה, שלוקחות מה שהן רוצות בשוק השחקנים, וקודמות למכבי בשרשרת המזון כי יש להן הרבה יותר תקציבים. יחד עם זאת הגעה לפיינל פור איננה בלתי אפשרית, כי מכבי זו מכבי והיא תמיד יכולה לעשות צרות, ובסיוע הקהל המדהים שלה, והאנרגיות המיוחדות שלה, היא יכולה לרוץ עד הסוף. בל נשכח גם שכסף לא קונה הכול, ונשמה זה לפעמים לא פחות חשוב".
   
מה הסיכוי לפיינל פור?

ת: "קשה מאוד להעריך כרגע, אם כי זה יכול לקרות. אין בסגל מספיק שמות גדולים וכוכבים מוכחים, אבל הסגל בנוי בצורה חכמה ומאוזנת. הסגל יכול להתגבש, להפתיע ולהיות יותר טוב ממה שהוא שווה על הניר. בקבוצה הזאת אין כוכבים מוכחים באירופה, כמו מרכוס בראון, שיש לו ניסיון רב בשפיץ האירופי וזה פקטור חשוב מאוד".

וישנייבסקי הוא נעלם?

ת: "הוא שיחק בעיקר בקבוצות קטנות, בציבונה וברוסיה במכבי יכול להשפיע עליו".

אידסון. יספיק?

רענן כץ
, מבעלי מכבי, אמר: "יש לנו השנה בקבוצה סגל נפלא, אנחנו מאוד שלמים איתו וכמובן שאנחנו שווים פיינל פור באירופה. אני חושב שמה שמייחד את הקיץ הזה הוא שהפקנו לקחים ופעלנו מהר, החתמנו את השחקנים שרצינו ואנחנו יכולים להתחיל להתכונן בראש שקט. לאוהדים שלנו מותר לפתח ציפיות, כי תהיה לנו קבוצה טובה".

פיני גרשון מבסוט מהסגל?

 "כן. הוא קיבל את מה שהוא רצה ואני בטוח שפיני הוא האיש שיכול לשים אותנו בפיינל פור".

אטורה מסינה, מאמן ריאל מדריד, אמר: "מכבי תמיד מועמדים לפיינל פור האירופי. הם עשו הקיץ כמה החתמות מעניינות, ועכשיו פיני צריך לחבר את כולם ביחד לקבוצה שבקלות יכולה להיות הסוס השחור של היורוליג, ולהגיע עד הפיינל פור. אף אחד לא מבטיח לנו למשל להגיע לפיינל פור של היורוליג, דבר שלא עשינו כבר 14 שנה, כי הכסף לבדו לא מבטיח דבר. היורוליג נעשה טורניר קשה יותר משנה לשנה, הסכומים עולים, הרבה קבוצות טובות שואפות להגיע לפיינל פור, אבל מחכה לנו עוד עונה ארוכה ומתישה, עם עליות וירידות, ואי אפשר בתחילת יולי להגיד מי יהיה בפיינל פור".

מי נראה לך יהיה הכוכב של מכבי בשנה הבאה?

"נקודת החוזק של מכבי היא פיני גרשון, שלדעתי היה ונשאר אחד המאמנים הטובים ביבשת. לפיני יש את הגיבוי של הקהל וההנהלה שמאמינים בו, ויש לו רקורד מוכח בתור מאמן שמוציא את המקסימום מהקבוצות שאותן הוא מאמן. ברור שאיש לא ירשה לעצמו לזלזל במכבי הקיץ".

מנהיג האוהדים אילן השועל סיכם: "צריך לחטוף את המנויים כי עוד מעט לא יהיה. הולכת להיות לנו קבוצה אדירה עם שחקנים רעבים וצמאים, שילחמו על הכבוד של הקבוצה. השנה ניקח את הטרבל: אליפות, גביע וגביע אירופה".

עד כדי כך?

 "בהחלט. הושקע בסגל הזה הרבה מחשבה, ואני מאמין בפיני במאה אחוז. הוא האדם היחידי שהייתי רוצה שיהיה מאמן מכבי, ושלוש השנים שעברו מאז שעזב הוכיחו את זה".

 אבל זה סגל אנונימי לגמרי

 "גם על פארקר, האפמן וניקולה אמרו בהתחלה ש'מי הם בכלל?', ואלה הביאו אותנו לגמרים הכי גדולים. לא חייבים שחקנים של שבעה מיליון דולר. נטל ההוכחה נמצא על השחקנים כי הם באו למועדון ענק. כולם פה באים הנה לעבוד, אחרי שקיבלו צ'אנס בקבוצה גדולה".

 כספי ואליהו, שני השחקנים הישראלים הכי בכירים, עזבו אתכם.

 "עם כל הכבוד להם, אנחנו נתגבר על זה, וזה בטח לא ישפיע על הקבוצה".  

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק