אברבוך: אני פורש אחרי המכביה

אלכס אברבוך, האתלט הגדול ביותר בתולדות ישראל פורש מתחרויות באופן סופי : את ההחלטה קיבלתי סופית כשנפסלתי שלוש פעמים בגראנד פרי בלוזאן בשבוע שעבר. אני מרגיש שבפנים הכל כבר ריק

יום ראשון 12 יולי 2009
שלמה חסיד

 אלכסנדר אברבוך, הקופץ במוט הישראלי ומי שהוא ללא ספק האתלט הגדול ביותר בתולדות ישראל פורש מתחרויות באופן סופי. אברבוך יתחרה ביום שלישי בפעם האחרונה במסגרת המכביה ולאחר מכן יפרוש.

היום הודיע אברבוך על פרישתו ועל כך שלא ייצא לאליפות העולם בברלין. במסיבת עיתונאים מיוחדת אמר אברבוך: "אני לא ייצא לאליפות. ואת ההחלטה קיבלתי סופית כשנפסלתי שלוש פעמים בגראנד פרי בלוזאן בשבוע שעבר. אני מרגיש שבפנים הכל כבר ריק, ובמצב כזה אני לא צריך לנסוע לאליפות העולם. אני מודה למאמנים שליוו אותי ולהורים שלי שהכניסו אותי לאתלטיקה. אני מקווה להשתלב בניהול של האתלטיקה הישראלית, אני יכול להעיד על עצמי שהידע שלי בקפיצה במוט הוא מהטופ 10 בעולם".

אברבוך יתחרה ביום שלישי  מול  יבגני אולחובסקי, שבעקבות החלטתו של אברבוך לפרוש, יתפוס את מקומו באליפות העולםן, בזכות שיאו האישי העומד על 5.55 מטר, תוצאה שעשויה להספיק לו להשתתפות בגמר.

בסוף שנות ה-90 עלה לישראל אברבוך, קופץ מוט שהתחרה בעולה חדש אחר, דני קרסנוב. אברבוך הצליח להצטיין בכל התחרויות הגדולות, אבל אליפות אירופה במינכן ב- 2002 היתה הגדולה מכולן. לראשונה זכה אתלט ישראלי בזהב וההמנון הלאומי נוגן במינכן, 30 שנה בדיוק אחרי הטבח באולימפיאדה. הזכייה של אברבוך שילבה את כל היפה במדינת ישראל: ההתאוששות ממסע טרור, הצלחת העלייה, בעיקר מברית המועצות, וכמובן ההצלחה הספורטיבית.

אם יש משהו שממעיט משהו, ממש קצת, בערכו של אברבוך, הוא חוסר ההצלחה שלו לזכות במדליה במשחקים האולימפיים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק