בלעדי: ביתר הולכת לפירוק

פרסום בלעדי: אין כבר דרך חזרה: עורכי הדין, גיל הירשמן ויעקב אמסטר יבקשו מבית המשפט להיות המפרקים מטעם בית"ר י-ם. מתסמן: בית"ר תפתח את העונה עם מינוס 9 נקודות

יום ראשון 12 יולי 2009
אשר גולדברג

בית"ר ירושלים תלך לקראת הצהריים לבית המשפט, בכדי לפתוח בהליכי מינוי כונס נכנסים ומפרק לקבוצה. מחזיקת הגביע, תבקש מבית המשפט למנות את עורכי הדין, גיל הירשמן ויעקב המסטר מטעמם. 

במידה ובית המשפט יענה בחיוב לבקשה, ובמקביל איציק קורנפיין ימשיך בתפקיד, יקבל בית המשפט פנייה מנציגי בית"ר למנות מאמן זמני. קורנפיין שוחח עם אורי מלמיליאן בנושא.

עוד יש לציין כי אם בית המשפט יאשר את הפירוק,  יורדו לבית"ר 9 נקודות בתחילת העונה הבאה.

כמו שפורסם בלעדית ולראשונה בטלספורט

אמש (ראשון), בית"ר ירושלים נתקעה בקיר. לבעלים, ארקדי גאידמק, נגמרו כל האפשרויות לתימרון והוא הורה לפרקליטיו להתחיל כבר מהיום (שני), דרך בית המשפט, ההתאחדות לכדורגל וגופים נוספים את הליכת בית"ר ירושלים לכונס נכסים, שינהל את הקבוצה וימכור אותה לגורם, שינהל אותה.

תמו ימי ארקדי גאידמק. סאגת בית"ר ירושלים בניהול של האוליגרך, אשר תקוע במוסקבה כבר 8 חודשים ושמועות אומרות, שהוא מטופל רפואית ואינו יוצר קשר כבר מספר ימים עם שום גורם רלוונטי, כולל איציק קורנפיין, בנושא בית"ר ירושלים.

אימון הקבוצה שנערך אתמול (ראשון), היה עם המון תקוות, אבל השחקנים כבר הבינו, שרובם הגדול ביותר, לא יהיה כאן בבית וגן, במהלך הימים והשבועות הקרובים. 


גאידמק בסוכה. כשהכסף עוד דיבר (תמונה: בית"ר נט)

ימי פיזור הכספים, הספינים, המהלכים של התנהלות כושלת מול התקשורת, המאמנים ושחקנים, מסתיימים בקיץ הלוהט של 2009, כשארקדי גאידמק שזיעזע את הספורט הישראלי, קיבל בסיומו נוק-אאוט כפול מגורמים עסקיים, שסגרו עליו בטבעת חנק משפטית ואינם מאפשרים לו שום מרחב תימרון.

במקביל רעייתו של גאידמק, בנו ובתו, דורשים ממנו למשוך את ידיו מהקבוצה, שעשתה לו רק כאב ואיבוד של כבוד. 


גאידמק בחגיגות הדאבל. "בית"ר בדרך לבית משפט. איבוד נק' ושמות חדשים"

שחקן בבית"ר ירושלים אמר הערב ל-TELESPORT: "לפי הדברים של קורנפיין, שתם עידן בבית"ר. הדברים מיום שני, יהיו שונים לחלוטין".

בכיר ביותר בהתאחדות לכדורגל אמר היום בלעדית ל-TELESPORT: "ממחר (שני) מתחיל פירוק בית"ר ירושלים. הליכה לבתי משפט ומהלכים של איבוד נקודות ושמות חדשים, שירצו לקנות את מועדון הפאר הזה, שאולי זה דבר טוב שכך קורה לו". 

והייתה גם תקווה באימון הפתיחה

באיחור של שבועיים, ובצל חוסר הוודאות, התחילה היום (ראשון) גם מחזיקת הגביע להתאמן במתחם בית וגן. את האוהדים הירושלמים לא עניין חוסר הוודאות לגבי הקבוצה והם נהרו בהמוניהם ופוצצו את אימון הקבוצה.

חודש וחצי לאחר סיומה של ליגת העל ולאחר תקופה ארוכה בה קיבלו השחקנים פגרה, הוחלט למרות חוסר הבהירות לגבי עתיד הקבוצה, לפתוח את האימונים היום (ראשון) בבית וגן.

 בלם העבר של המועדון, סרגיי טרטיאק העביר זמנית את אימון הקבוצה . טרטיאק, שהיה בעונת 2007-2008 עוזר המאמן של יצחק שום, שימש עד כה מאמן במחלקות הנוער של בית"ר ירושלים, אך לאור העובדה שמאמן עדיין לא הוחתם בקבוצה, הוא ישמש זמנית כמאמן. 

כל שחקני הסגל הגיעו לאימון, כולל צמד הזרים והשחקנים המושאלים שחוזרים למועדון. 

בית"ר היא כמובן קבוצת ליגת העל האחרונה שמתחילה באימוניה. היא עושה זאת כמעט חודש אחרי שמכבי חיפה ובני יהודה החלו להתאמן.

כ-2000 אוהדים הגיעו בסך הכל לאימון הבכורה וכמובן הוא לא הסתיים כמתוכנן ופוצץ למיטב המסורת. 

עידן טל היה השחקן הראשון שנישא על הכתפיים, כיוון שהיה הראשון שהסכים לקצץ בשכרו. גם אלה שחזרו למועדון מהשאלה, קובי מויאל הורם על הכתפיים ביחד עם עידן ורד, אבירם ברוכיאן וברק יצחקי. 

בנוסף גם כריסטיאן אלבארס, פרננדס, בן שושן, ג'וניור ויסה, דוד אמסלם, אריק בנאדו, שמעון גרשון, אלירן דנין, קוזוקין ואחרים נכחו באימון הבכורה. 

תמונות: בית"ר נט.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק