נמני: אני מחזיק לביתר אצבעות

אנשי ספורט וכוכבי העבר של בית"ר ירושלים מתקשים להשלים עם המצב. יוסי מזרחי: צריך להתכונן לתחתית. דני נוימן: רק כך אפשר יהיה לבנות את בית"ר מחדש, עם יסודות בריאים ותקציב נורמאלי

יום שני 13 יולי 2009
שלמה חסיד

 כוכבי העבר של בית"ר ירושלים מבכים את גורלה של קבוצתם, אשר הבוקר נודע כי עשויה להתחיל הליך של פירוק. כולם חושבים שהקבוצה תשרוד, ואולי שוכחים שכעת היא צריכה להתמודד עם מינוס של תשע נקודות במאזנה עוד לפני שהעונה התחילה.

שוער העבר והמאמן שזכה עם בית"ר באליפות, יוסי מזרחי,  נשמע מאוכזב: "ברור שזה עצוב. בית"ר ירושלים זה המועדון שבו גדלתי. יחד עם זאת, כבר תקופה ארוכה זה מרחף באוויר וקשה לומר שמישהו מופתע. לקחתי את בית"ר כמאמן בשנת 2001 כשהיא יצאה מפירוק והיו המון בעיות. בסוף בקושי שרדנו. אוהדי בית"ר צריכים להפנים שכרגע נגמרו ימי האליפויות, וצריך להתכונן לתחתית. גם הסגל שיבנה שם צריך להיות מוגדר בשביל להשאיר את הקבוצה בליגה".

אפשר לשרוד עם מינוס תשע נקודות?

"יהיה קשה, אבל זה אפשרי".
 
קפטן העבר שמוליק לוי שכיהן בבית"ר כמנהל השיווק עד שפוטר: "בניגוד למה שאנשים חושבים פירוק יהיה מהלך נכון ובריא. הם צריכים ללכת למהלך של בניה בשלוש שנים, ואז בסופו של דבר זה ייטיב עם בית"ר".

העונה הם יירדו ליגה?

"אני מאמין שבית"ר לא תרד. זו ליגה של 16 קבוצות, וגם עם מינוס תשע נקודות אפשר לשרוד". 

כוכב העבר, דני נוימן שניסה לשדך את בית"ר לאיש עסקים,  אמר: "אין ברירה אלא להתפרק. רק כך אפשר יהיה לבנות את בית"ר מחדש, עם יסודות בריאים ותקציב נורמאלי. אחרת בעוד כמה שנים עוד פעם הם יכולים להגיע למצב כזה".

זה לא עצוב לך?

"זה עצוב, אבל בית"ר הייתה כבר בסיטואציה הזאת וקמה מהקרשים. גם הפעם זה יקרה".

אז ארקדי הזיק לקבוצה?

"כלכלית ודאי שהוא הזיק מאוד. אני לא אומר שהיה עדיף להישאר עם מאיר פניג'ל, אבל היה עדיף שבית"ר תתנהל אחרת".

אבי נמני, ששיחק בבית"ר בשנתיים בהן הוגלה ממכבי ת"א והציל אותה מירידה, אמר: "אני מאוד אוהב את בית"ר ואת ירושלים, וזה מצער אותי מאוד. זה מועדון מדהים שהליגה שלנו אינה יכולה להתקיים בלעדיו ובלי האוהדים הרבים והנפלאים שלהם. חבל מאוד שזה קורה, אבל בית"ר היא מועדון חזק ואני מעריך שהיא תחזור להיות בקדמת הבמה".

היא תוכל לשרוד עם תשע נקודות מינוס?

"אני אחזיק להם אצבעות".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק