המכביה ה-18 יצאה לדרך

המכביה יצאה לדרך עם טקס פתיחה מרהיב שנערך באיצטדיון ר"ג, לעיני 40 אלף צופים. שחר צוברי, מדליסט הארד מבייג'ין נשא את דגל ישראל

יום שני 13 יולי 2009
שלמה חסיד

 המכביה ה-18 נפתחה הערב (שני) באופן רשמי, עם טקס מרגש ונוצץ שנער באצטדיון רמת גן לעיני כ-40 אלף צופים. במכביה צפויים להשתתף בה כ-5,300 ספורטאים מ-64 מדינות ברחבי העולם ו-2,000 ספורטאים נוספים מישראל. 

המשחקים ייערכו עד ה-22 ביולי, כשב-23 ביולי ייערך טקס הסיום בלטרון. מוקדם יותר הבוקר, התחיל טקס ההזנקה של הלפיד באיזור מודיעין, כשאת את הכבוד לשאת ראשון את הלפיד קיבל הכדורגלן הוותיק אלון חרזי. במהלך הטקס הודלק הלפיד על ידי השחיין האמריקאי המצויין ג'ייסון לייזאק. 

שחר צוברי, המדליסט האולימפי מבייג'ינג, נשא את דגל ישראל. את הטקס הנחו גלית גיאת ומייקל הרפז, ובמהלכו הופיעו שירי מימון וקובי אפללו, כשרגע השיא היה נשיאת דגל המכביה של ספורטאי עבר חשובים לצד חניכי תנועת "מכבי". את המעמד כיבדו בנוכחותם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינהף שמעון פרס.

פרס נשא דברים בטקס וריגש את הנוכחים כשאמר: "המכביה היא יום חג למדינת ישראל. המכביה היא יום אחדות לעם היהודי. המכביה היא מפגן מחנך לערכים ספורטיביים. דגלים רבים לכם. כל דגל הוא בעינינו ידיד. והדגל הכחול לבן ישמש כדגל המלכד, דגל התקווה. בניגוד למלחמה: ניצחון ספורטיבי לאחד, אינו כניעה ספורטיבית לאחר. כי הספורט הוא מלחמה ללא קורבנות. הספורט הוא טיוטה נפלאה לשלום. רק טרוריסטים חסרי לב מתנכלים לספורטאים".


תגובות

9

טלספורט בפייסבוק