אולי הוא בכלל בשיא שלו

אחת ההחתמות המעניינות של הקיץ הייתה של ראשי אחי נצרת שמהמרים של רוסלאן ניגמטולין, השוער הרוסי הבולט ביותר בעשור האחרון, שלא ברור אם מגיע להעביר בכיף את סיום הקריירה או כדי לחזור ולהוכיח את יכולתו

שבת 18 יולי 2009
שלמה חסיד
העולה החדשה לליגת העל, נצרת עילית, הפתיעה כאשר צירפה לשורותיה את השוער האגדי רוסלאן ניגמטולין, לשעבר שוערה של נבחרת רוסיה. בנצרת מאמינים כי חרף גילו המתקדם, 34.5, הוא ינעל את שער הקבוצה ויבטיח שקט בהגנה, אלא שלכולם ברור שמדובר בעסקה שעדיין צריכה לצלוח את שלב ההוכחות.   

את מרבית הקריירה שלו עשה ניגמטולין בלוקומוטיב מוסקבה. הוא אף פגש פעמיים יריבות ישראליות בגביעי אירופה. את מכבי חיפה (1999)  והפועל תל אביב (2002). השוער גם עמד בשערה של נבחרת רוסיה ב-24 משחקים, אך בשנים האחרונות נחלש, שיחק בליגה השנייה ברוסיה ונראה על סף פרישה.

אלי מחפוד, מאמן נצרת, שהחליט על צרופו של השוער מסביר: "הוא שוער עם רקורד עשיר וניסיון רב. בשלושה אימונים שהוא עשה אצלנו רואים שהוא שוער ברמה גבוהה. נקודת הפתיחה שלו טובה, אבל אצלנו בצדק רוצים תוצאות, ובשביל זה נצטרך לחכות לליגה. בגדול, שוער ששיחק בלוקומוטיב מוסקבה, ובורונה האיטלקית, חייב להיות טוב בתנאי שהוא בריא, ורק צריך לתת לו הזדמנות להראות את היכולת שלו".

הגיל שלו לא מהווה בעיה?

"הוא בן 34 וחצי, לא בן חמישים, כך שלדעתי הוא בגיל הנכון. יש לו 24 משחקים בנבחרת רוסיה, ויש לו הרבה תכונות שהביאו אותו לרמות גבוהות. הוא עלה לנו הרבה כסף, אבל השתכנענו שזו עסקה כדאית אז ביצענו אותה. אני מאמין שהוא לא יאכזב".

עובד קראוס, סוכנו של השוער, אמר: "נפל בחלקי כבוד גדול לטפל בשחקן ברמה כזאת. אני מקווה שמכאן הוא יעשה את הקאמבק לרמות הגבוהות של הכדורגל, ואם הוא יגיע לשם - כל הכדורגל הישראלי ירוויח, כי זה רק יראה שיש לנו ליגה רצינית ושמכאן אפשר לחזור לאירופה".

איך נוצר הקשר ביניכם?

"לפני שנה מישהו מחו"ל המליץ לי עליו, דיברתי איתו והתחברנו. החלטנו שהולכים ביחד, ותוך כדי יצא לי להכיר אדם משכמו ומעלה, בעל אישיות מדהימה שלא סתם נגע בשמים".

באיזה כושר הוא?

"הכושר שלו עדיין רחוק מהשיא שלו, אבל הוא יגיע לשיא כי הוא עובד קשה. אבל גם ככה, במצבו הנוכחי, אפשר לראות שזה משהו שלא רואים פה כל יום".

שורה אובארוב, שוער העבר האגדי של ברית המועצות מחווה את דעתו : "לא יודע מה המצב הנוכחי של ניגמטולין, כי לא ראיתי אותו עשר שנים, אבל הבנאדם עמד בשער במונדיאל וזה אומר הכול. בשביל שוער להיות בן 34 וחצי זה כלום. אני רק מקווה שייתנו לו זמן להתאקלם, כי זה לא פשוט לעשות את המעבר הזה וקשיי קליטה של זר חדש זה עניין שצריך לקחת בחשבון. גם עם יבריץ' פתחנו לא טוב, אבל מזל שהיתה כלפינו סבלנות. שוער עם רקורד מרשים כזה יכול להשתלב כאן היטב ואף להפוך לשחקן מוביל".

ולמה הגיל לא משחק תפקיד?

"שוער בגיל כזה גם יכול להיות בשיא שלו, יש לו מנהיגות וניסיון. אצל שוער הגיל הוא לא חיסרון, במיוחד בקבוצה כמו נצרת עילית שהיא עולה חדשה והיא צריכה מישהו שינהיג את ההגנה ויכוון. שוער עם שם כזה זה לא סתם. באירופה השוערים מגיעים לשיא שלהם בגיל שלושים".
 
אחמד חילו, יו"ר נצרת, מסכם: "אנחנו מקווים שהוא ישחזר את הימים הטובים שלו, כי אנחנו צריכים שוער ענק, לא פחות. היה חסר לנו שחקן עם ניסיון כמו שלו, כי ניסיון זה חשוב מאוד".

זה לא קצת הימור לקחת שחקן כל כך מבוגר?

"כל שחקן שאתה לוקח זה הימור, ואתה לא יודע מה תקבל ממנו עד שרואים אותו במגרש. הוא נראה כמו ילד בן 19, לא כמו בן 34".

מה לגבי ההתנהגות שלו?

"נצרת קבוצה מקצוענית, והוא בטוח יתנהג טוב מאוד. בינתיים הוא יותר מדי שקט. אוהב להיות לבד, בדירה שלו, ולא יוצא החוצה. אשתו צריכה להגיע אחרי המחנה ולהיות איתו. בינתיים אנחנו מבסוטים ממנו, אבל אנחנו מחכים לראות תוצאות".
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק