ניצחון ענק לפאר על שניידר

סידני: הטניסאית הישראלית חזרה מפיגור 4:1 במערכה הראשונה כדי לנצח בשובר שיוויון 6:7 ו-2:6 במערכה השנייה. הפסד לאובזילר, 0:6, 6:2, 7:6 למדורגת 39 בעולם, אולגה פוצ'נקובה . אנדיוני הפסידו

יום שלישי 09 ינואר 2007
אורן קורנפלד, רועי רובינשטיין

לפני שבועיים כשהניפה את הגביע לאחר גמר אליפות ישראל ביקשה שחר פאר רק להתקדם בשנה הקרובה ולהתקרב לחבורת הצמרת. "אם אפשר" אמרה "אשמח לנצח שוב שחקנית מהעשרייה הראשונה".   

לפני יומיים התבשרנו כי פאר קפצה למקום ה-18 בדירוג העולמי והלילה בשמינית גמר טורניר סידני רשמה הספורטאית הצעירה הישג נפלא נוסף, ניצחון על שחקנית מהעשירייה הראשונה, ליתר דיוק המדורגת במקום התשיעי, פטי שניידר.

כרגיל אצל פאר ההתחלה הייתה מעט מהוססת אך לא בישרה על הבאות. הישראלית כבר פיגרה 4:1 במהלך המערכה הראשונה והיה נראה כי הפעם המשחק גדול עלייה במספר מידות. אך לפתע ללא כל הודעה מוקדמת שבה פאר למשחק ניצחה שלושה משחקונים רצופים והשוותה ל-4:4 

מכאן החל המתח לשחק תפקיד מרכזי בהתמודדות  כששניידר לוקחת את ההובלה פעמיים ופאר משווה ל-6:6. בשובר שיוויון פאר הייתה הרגועה יותר מבין השתיים וניצחה בקלילות בכדי לקחת  את המערכה הראשונה, 6:7.

בתחילת המערכה השנייה היה חשש כי פאר שוב תקלע לסיטואציה לא טובה לאחר ששניידר עלתה ליתרון של 0:1 במשחקונים בקלילות. אך פאר ידעה שאסור לה לאבד את ההזדמנות שלה וניצחה בשני המשחקונים הבאים. גם כשניידר השוותה ל-2:2 פאר לא נשברה שברה את ההגשה של הגרמניה, עלתה ל-2:4 ומשם ברחה לניצחון. 

ברבע הגמר בסידני תפגוש את החמישית בעולם, הבלגית קים קלייסטרס. בזכות הניצחון אמורה פאר להתקדם אל המקום ה-16 בעולם ובכל מקרה היא הבטיחה כבר שלשום את המקום ה-17 בעולם.
 
הפסד ראשון לאובזילר ב-2007
ציפי אובזילר הייתה קרובה לניצחון מול המדורגת 39 בעולם, אך כשלה ברגעי הסיום. אחרי שהעפילה לטורניר הובארט (סה"כ 170 אלף דולר) מהמוקדמות, אובזילר בת ה-33 המדורגת 123 בעולם הפסידה לאולגה פוצ'קובה הרוסייה בשובר שוויון 0:6, 6:2 ו-7:6.

כידוע, פאר ניצחה את פוצ'קובה הרוסיה בשבוע שעבר במסגרת טורניר הגולד קוסט, וכעת הייתה קרובה אובזילר הותיקה לעשות זאת גם כן, אך זה לא קרה.

פוצ'קובה המדורגת 39 בעולם כשלה במערכה הראשונה, כשאובזילר שברה שלוש פעמים וניצחה את המערכה הראשונה בצורה מושלמת 0:6.

במערכה השנייה הסיפור נהיה מסובך יותר כשאובזילר הובילה, אך פוצ'קובה עם משחק מצויין הצליחה לשבור פעמיים ולעלות ליתרון 2:5. במשחקון האחרון פוצ'קובה שמרה על ההגשות, ניצחה 2:6 ושלחה את המשחק להכרעה במערכה שלישית.

במערכה המכרעת שתי היריבות פתחו עם שבירות, ובמצב של שוויון 1:1 אובזילר שמרה על ההגשה, שברה פעם נוספת ועלתה ל-1:3 מבטיח. משחקון מושלם של הרוסייה הביא לשבירה נוספת ובהמשך לשוויון 3:3.

במצב הזה אובזילר ופוצ'קובה שמרו כל אחת על ההגשות עד למצב של שוויון 6:6, ומכאן הן הלכו לשובר שוויון, בו פיגרה אובזילר אך חזרה לשוויון 5:5. מכאן פוצ'קובה לחצה על הגז וניצחה 5:7 (במערכה 6:7) בדרך לשלב הבא.

בסיבוב הבא תפגוש פוצ'קובה את בת ארצה, אנה צ'אקבטדזה המדורגת 13 בעולם וראשונה בטורניר, מולה יהיה קשה לה כנראה להתמודד.

רם וארליך הפסידו בסיבוב הראשון

חזרה לסידני. אנדי רם ויוני ארליך   התמודדו בסיבוב הראשון מול  הצרפתי פבריס סנטורו וההודי מאהש בופאטי ופתחו גרוע את המשחק.  רם וארליך חזרו מפיגור 3:1 לשיוויון 4:4, אך  איבדו את הגשתם והפסידו את המערכה הראשונה 6:4.  'אנדיוני' שברו ראשונים במערכה השנייה ועלו ל-1:3, אך המשחק הופסק בגלל החשיכה. כשהוא חודש במגרש אחר עם תאורה יצאו שני השיראלים מריכוז, הפסידו 6:3. והודחו מהטורניר

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק