הבשורה על פי אלישע

עכשיו כבר ברור: אלישע לוי ידע מה הוא עושה. הוא שיחרר שחקנים כדי לקדם את הצעירים, הביא חלוץ מצוין ודאג להרתיע את הפועל תל אביב. מה שכן, הבלם טשיירה לא בדיוק ברמה של מכבי חיפה

יום חמישי 16 יולי 2009
קובי סגל

  הופעתה המחודשת של מכבי חיפה נטעה תקוות רבות בלב אוהדיה. המהלך המפתיע של אלישע לוי עם שחרורם הסיטוני של שחקניו הבולטים בעונה החולפת, פנטיני  מלך השערים וקרופניק ששיחק 30 משחקים,  כמו גם מספר ושחקני ספסל בולטים (אפק וגפני),  עורר לא מעט חששות שהתבדו . אכן יש לחיפה חלוץ מטרה ובלם שלא נופל ברמתו מקרופניק.
 
הבשורה החדשה היא צעירי מכבי חיפה גאדיר וגולסה שיהפכו השנה לבורג מרכזי. אומנם אלופת צפון אירלנד,  גלנטורן, אינה יריב ראוי  ושחקניה שהם חצי מקצוענים החלו את אימוניהם רק לפני כעשרה ימים, אך    החגיגה הייתה יותר ממבחן אמיתי והוסיפה ביטחון  לשחקנים הירוקים. אני טוען שגם את קבוצת בנוער קשה לנצח 0:6, על אחת כמה וכמה קבוצת בוגרים שהיא אלופה במדינתה.

היה חשוב מאד לאלישע  ושחקניו לפתוח את העונה בצורה חיובית ומשכנעת שתיצור כוח הרתעה אדיר בלב יריבותיה ואולי  תוציא את האוויר  במאבק על אליפות המדינה בשנה הקרובה. המשחק אתמול הוכיח שלמועדון החיפאי עתיד ורוד כאשר רוב שחקניו מתחת לגיל 24  נמרצים, חרוצים, עובדים  ומגובשים.  הרענון היה מתבקש.

האפשרות  להושיב את בוקולי על הספסל ולשתף את גאדיר המצוין  וחילופו של קולמה החלש בגולסה הנמרץ הוא משהו שלאלישע לוי יש את הזכות להתגאות בו. לוי יכול לעלות את ארבייטמן מהספל כשירו בלו מחכה להזדמנות.  חיפה  הראתה שיש גם עומק ואופציות טובות  במערך החיפאי. בכלל, גולסה עשוי להיות הדבר הבא שך ישראל באירופה והעפלה לליגת האלופות רק תגדיל את מניותיו.

חיפה העונה, בניגוד לשנים קודמות בעשור הנוכחי,  אינה בנויה ותלויה ביכולתו של שחקן מוביל. למעשה,  בקבוצה הנוכחית לכל שחקן יש מחליף נמרץ שלא נופל מחברו, וגם אם תשחק ללא קטן  .בוקולי וקולמה היא עדיין קבוצה חזקה ומלהיבה. הדור הצעיר נושף בעורפם של בכירי השחקנים ורוצה לתפוס את מקומם.

טשיירה. לא מבריק

כאמור, אין ספק ששחרורו של פאנטיני היה מפתיע וחבל.  עם  דבאלשווילי אולי היינו רואים את ההתקפה  הטובה  שהייתה  בישראל בשנים האחרונות. אבל הפספוס של חיפה הוא בהגנה. יכולנו לראות עד היום  את בנאדו עם קינן משחקים יחד   ולא לחפש אופציות זרות ובלתי מוכרות.

אם למדוד את טשיירה,  לפי יכולתו ברור שמדובר בבלם חסון עם משחק ראש טוב  ופס לא רע, אבל כושל במבחן המהירות  מצרך מבוקש לכל בלם ברמה אירופאית גבוהה.  טשיירה הגיע משכנתנו הקטנטונת קפריסין  אבל תאמינו לי , בלי לפגוע באיש,  שאם היה כל כך בולט,  יכול  היה להשתכר כפול בקפריסין בקבוצות הגדולות  או לעבור בגדול ליוון הסמוכה. אין לי ספק שבנאדו היה אופציה לא פחות טובה והרבה יותר זולה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק