יש אירופה בשכונה

ליגת אירופה: בני יהודה התעללה בלטבים והביסה 0:4 את דינאבורג במסגרת המשחק הראשון בסיבוב השני. גלבאן (25), מורי (37), אלירן עטר (68), צעירי (90) כבשו לזהובים

יום חמישי 16 יולי 2009
אשר גולדברג

אם היה ניתן לספור את כמות ההחמצות של בני יהודה היום (חמישי), אז הלטבים היו בהחלט מוותרים על משחק הגומלין. למרות זאת, בני יהודה ניצחה "רק" 0:4 את דינאבורג הלטבית במסגרת הסיבוב השני של ליגת אירופה.

יכולת לא ענקית מצד בני יהודה, שלא הייתה צריכה כזו, כאשר היריבה הלטבית התגלתה כחלשה, חלשה מאוד. הזהובים שלטו לאורך כל המשחק, יצרו עשרות מצבים שיכלו להיות מתורגמים לשערים, אבל חוסר ריכוז מול השער הובילו לכך.

מצד שני צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה. בני יהודה כבר עם רגל וחצי בשלב הבא במוקדמות, ולמרות חוסר השביעות רצון של גיא לוזון, צריך להסתכל על הניצחון ואפילו על הכסף שהכתומים יזכו בהתאם לכך מאופ"א.

מחצית ראשונה: הצגה אדירה של בני יהודה

דווקא הלטבים פתחו היטב את המשחק, כאשר התקפה מאגף שמאל, הסתיימה אצל הקשר, שבעט בעיטה נהדר מעל השער. לאחר רבע שעה של משחק, פדרו גלבאן ניסה את מזלו בבעיטה חופשית, שטסה בטיל אבל מעל המשקוף. 

בני יהודה כמעט ועלתה ליתרון, כאשר בדקה ה-23, שוב פדרו גלבאן בעט בעיטה שחדרה לתוך הרחבה, אף שחקן כתום לא הצליח לדחוק את הרגל ולכבוש. 

זה היה באוויר ובני יהודה השיגה זאת בזכות: שלוש דקות לאחר מכן, בדקה ה-25, הצליח פדרו גלבאן לשלוח פצצה למרכז השער, דוידובס האומלל הדף בצורה אומללה לשערו הוא - 0:1 מוצדק לבני יהודה. 

הכתומים המשיכו ללחוץ ולחפש את השער השני, והם אכן השיגו זאת. 8 דקות לסיום המחצית, קרן מאגף שמאל מצויינת של גלבאן, ומי שהגיע ראשון זהו דין מורי בנגיחה אדירה לאמצע השער - 0:2 לבני יהודה. 

שתי דקות לסיום המחצית הראשונה, הלטבים ניסו לחזור כאשר הונג שלח פצצה מ-30 מטרים, שאילצה את איינוגבה להתמתח ולאגף לקרן. אלירן עטר אף הוא ניסה מ-17 מטרים, כדור שנבעט אלכסונית מעל המשקוף. 

מחצית שנייה: שני שערים מתוקים

בני יהודה המשיכה לתקוף גם במחצית השנייה, אבל השער הלטבי עדיין לא הזדעזע. גלבאן ניסה את מזלו בתוך הרחבה, בבעיטה מהאויר, אך הכדור לא התלבש וחמק החוצה. 

השער השלישי של בני יהודה היה באויר והוא אכן הגיע (68). כפיר אדרי מסר לאלירן עטר, שביצע דאבל פס מדהים עם גלבאן, עטר סיים מאויר לפינה פנימה - 0:3 ענק לבני יהודה. 

לאחר השער בני יהודה יכלה אף להגדיל את התוצאה ל0:6, אבל החמצות לא פוסקות מנעו יתרון גבוה יותר, אבל למרות זאת, בתוך תוספת הזמן, ליאור צעירי קיבל כדור מצויין מאלירן עטר, ומקרוב בעט חלש אך מדוייק פנימה - 0:4 חלק לכתומים.

בני יהודה: דלה איינוגבה, עוז ראלי, דין מורי, איוון גארידו, כפיר אדרי, לירוי צעירי, מהרן ראדי (משה ביטון, 65), חסן אבו זייד, אלירן עטר, אסי בלדוט (ג'ורג'ה, 78), פדרו גלבאן (איציק עזוז, 83). 

דינאבורג: דוידובס, גאבובס, קריאוקליס, קולשוב, סימונובס, לוגינס, דאנילין, הונג, סוקולובס, אפאנסיבס, גוצ'שוילי.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק