זו תהיה הכנה מצוינת

מכביה: השחיינים הבכירים של ישראל- גל נבו, גיא ברנע ונמרוד שפירא נפגשו היום (ש') בבריכת השחייה עם המדליסט האולימפי ג'ייסון ליזאק, לקראת התחרות שתחל ביום א'

שבת 18 יולי 2009
מערכת TELESPORT

רגע לפני שתחרויות השחייה של המכביה ה-18 יוצאות לדרך ביום ראשון, נפגשו הבוקר בבריכת השחייה במכון וינגייט שלושת השחיינים הבכירים של השחייה הישראלית, גל נבו, גיא ברנע ו נמרוד שפירא בר אור עם המדליסט האולימפי ג'ייסון ליזאק.

תחרות השחייה במכביה היא תחרות ההכנה האחרונה של השחיינים הישראלים אשר יוצאים לאליפות העולם ברומא. את השחייה הישראלית ייצגו ברומא 19 שחיינים, בינם בנות השחייה האומנותית ושחיין המים הפתוחים, מי שסיים במקום החמישי באליפות אירופה האחרונה, מיכאל דימטרייב.

שחייני נבחרת ישראל שבו השבוע לארץ, אחרי הופעה מצוינת במסגרת האוניברסיאדה ומיד עם שובם יצאו למחנה קצר בכפר בלום. האוניברסיאדה הייתה עוד תחנה מוצלחת לשחייה הישראלית שהחלה במשחקים האולימפיים בבייג'ין והפינאלה צפוי באליפות העולם באיטליה.

אבל עד לאליפות העולם, צפויה לנו תחרות איכותית מאוד במסגרת המכביה. ג'ייסון ליזאק, האיש שבזכותו יש למייקל פלפס שמונה מדליות זהב בבייג'ין ינסה כ בר ביום ראשון לקבוע כאן את התוצאה האיכותית ביותר שנקבעה בישראל במשחה ל-100 מ' חופשי. 

השיא של ליזאק עומד על 47.58 ש'. ספק עם ליזאק יכול להשוות את השיא, אך גם אם יתקרב אליו זו תהיה חוויה. 

השיא הישראלי שייך ל נמרוד שפירא בר אור והוא 49.10 ש', בר אור מקווה לנצל את העובדה שלצידו שוחה שחיין איכותי כמו לייזאק, כדי לנסות ולשפר את השיא הישראלי. 

פרט לליזאק ישחה במשחה ל-100 מ' עוד שחיין אמריקאי, אנדרו לאנגנפלד, שמחזיק בתוצאה זהה לזו של שפירא 49.10 ש', כך שהמשחה ל-100 מ' בהחלט צפוי להיות מעניין וצמוד. 

שיא המכביה אגב הוא 50.96 ש' והוא שייך לבריאן גולדברג מארה"ב והוא נקבע במכביה ה-17.

ליזאק ישחה גם במשחה ל-50 מ' ובמשחי השליחים 100 מ' חופשי ומעורב. שם כמובן הוא יתקל בגיא ברנע, שיאן הגב וגל נבו, השיאן הישראלי במשחקים המעורבים.


עוד משחה מעניין צפוי לנו כבר ביום הראשון של ערבי הגמר, כ אשר גיא ברנע ינסה לשבור את השיא הישראלי ב-50 מ' גב במשחה הזמנה מיווחד. ברנע שקבע באוניברסיאדה 24.89 ש' רחוק מהשיא העולמי ב-56 מאיות השנייה, והוא מקווה להתקרב עוד במשחה ההזמנה.

שלושת הישראלים בהחלט מרוצים מה שמצפה להם בתחרויות המכביה: "זו תהיה הכנה מצוינת בשבילנו. יהיו לנו יריבים טובים ובהחלט לקהל שיבוא מצפה חוויה".

ליזאק לא מזלזל ביריבים: "אני מקפיד להתאמן מידי בוקר. אני אמנם לא בכושר בו הייתי בבייג'ין לפני שנה, אבל אני בכושר טוב ומאמין שאני יכול להתקרב לשיא שלי".

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק