דרור קשטן, תקרא להנאתך

הם נחשבו לדור הנסיכים של הכדורגל הישראלי. הם היו חלק מה"מחנה של גרנט". החברים הטובים של המאמן הכי מתוקשר בישראל, איבדו בזה אחר זה את מקומות העבודה בליגה הראשונה. מי מהם יחזור בקרוב?

יום שני 27 יולי 2009
מערכת TELESPORT
זה החל בשנות ה-90 ונמשך בעשור האחרון. מספר מאמנים בליגת העל סומנו ככאלה שזכו בתפקיד גם בזכות היותם חברים  של אברהם גרנט. פעם טענו שגרנט סידר להם את התפקיד, פעם טענו שהיה מי שטען כי גרנט זרק איזו מילה לבעלים.  אבל האמת שנראה כי פשוט ללא מעט יושבי ראש, היה נוח שהמאמן שמינה הוא אחד החברים הכי טובים של מי שעתיד להפוך ביום מן הימים מאמן נבחרת ישראל ומאמן הקבוצה הכי עשירה בעולם.

בשנה האחרונה נראה שגרנט קצת מחוץ לעניינים. המאמן בחר שלא לאמן באף קבוצה, והעדיף לזכות בשכר מצ'לסי. במקרה או שלא במקרה התחילה גם החבורה שמסביבו לאבד את מקומות העבודה. וכך, לראשונה ב-20 השנים האחרונות, לא גרנט ולא אף אחד מחבורתו, עומד לאמן בליגת העל. לפחות בתחילת העונה.

המדהים הוא שהעונה מדובר על ליגה בת 16 קבוצות, ואין ספק כי לכמה מחבריו היה מקום בליגה הבכירה. האם מדובר בתחילת איבוד כוחו של גרנט? לא ברור. מה שכן ברור הוא שחבריו וידידיו רוצים לעבוד ועל פי ההערכות, כולם יחזרו לעבוד בליגת העל בשלב זה או אחר, אולי כבר העונה.

אז אם אתם לא יודעים על מי מדובר, telesport מציג בפניכם את הרשימה שעד לאחרונה היו לא מעט שרצו מאוד להימנות עליה.

פרדי דוד- לא מוכן לחזור ללאומית

פרדי דוד הכיר את גרנט כשאימן במחלקות הצעירות של הפועל פתח תקוה והגיע לשיאו כשמונה למאמן קבוצת הבוגרים של הפועל פתח תקווה. הוא נחשב לידיד קרוב של גרנט, למרות שאף פעם לא היה קרוב מידי. דוד אימן בעבר את מכבי הרצליה מהליגה השניה ולקח אז פסק זמן מליגת העל. הוא העפיל עם הרצליה לגמר הגביע וזכה איתה בכרטיס אל הליגה הראשונה, אולם מאז שפוטר מבני סכנין, לקראת סוף הסיבוב הראשון, הוא יושב בביתו ומחכה להצעות. סביר מאוד להניח שדוד יכול היה בקלות לאמן בליגה הלאומית, אבל הוא מעדיף להמתין.

גיא לוי - המטרה: אירופה

גיא לוי עלה בעונה האחרונה ליגה על הפועל באר שבע. זו היתה עונה קשה ולוי ידע בה יחסים לא טובים עם אוהדי הקבוצה. לוי ידע קריירה סוערת מאוד של עליות וירידות והגיע לשיא עם העפלה עם הנבחרת הצעירה לאליפות אירופה. ההיכרות שלו עם גרנט החלה כשהיה שחקן בהפועל פתח תקוה והרבה בזכות הקשרים של גרנט עם אביו של גיא, גברי לוי, עוד משנות ה-80. רבים ראו בלוי כמועמד לנבחרת הבוגרת, אך כיום קיים סיכוי אפסי  שזה יקרה בעתיד הקרוב. לוי גם מיודד מאוד עם חבר משותף של השניים, אבי נמני. נמני היה רוצה מאוד לראות את לוי כמאמן מכבי תל אביב, אולם קשה לראות את אלכס שניידר מאשר זאת בקרוב. לוי קיווה לאמן בעונה הקרובה באירופה באחת מהליגות מהדרג השלישי. בינתיים הוא נותר, החל מהקיץ האחרון, לראשונה מאז החל לאמן, ללא עבודה.

ניר לוין - ימשיך להתעסק בנוער 

ניר לוין שיחק אצל גרנט בהפועל פתח תקוה ואימן את הקבוצה במספר קדנציות, רובן בהצלחה. לוין גם אימן בשתי קדנציות את מכבי תל אביב, עוד קבוצה שגרנט מקורב אליה מאוד. לפני כשנה הוא הפך לאחראי על מחלקת הנוער של מכבי תל אביב, והוא מתרכז גם בפעילות במזכרת בתיה ובפרשנות בטלוויזיה. לא ברור האם יחזור לאמן בקרוב.

אייל לחמן - הכשלונות זיכו בכרטיס לקפריסין 

אייל לחמן הכיר את גרנט בסוף שנות ה-80 כשאימן בקבוצות ילדים בהפועל פתח תקוה. גרנט היה אז מאמן הקבוצה הבוגרת. השניים הפכו לידידי נפש ובמהלך שנות ה-90 נחשב לחמן לאחד האנשים הקרובים ביותר של גרנט, אם לא הקרוב שביניהם. לחמן ידע שנים אחרונות קשות ביותר שכללו בעיקר כשלונות בהפועל עכו, קרית שמונה, בני סכנין, הפועל פתח תקוה, מכבי הרצליה ואף בגאנה. למרות זאת קיבל בקיץ הצעה לאמן את פאפוס הקפריסאית, שהיא, אגב, הקבוצה בעלת אחד התקציבים הנמוכים בקפריסין.

רן בן שמעון - חזר לצפון

מבין החברים של גרנט, היחיד שיאמן בעונה הבאה בישראל בליגה בכירה בישראל, הוא רן בן שמעון שינסה לחזור אל ליגת העל דרך הליגה הלאומית. הוא הכיר את גרנט עוד כשהיה נער. בן שמעון היה מספר איך כעסו הוריו כשהוא, נער בן 16 נפגש עם אדם המבוגר ממנו בעשר שנים והשניים מנסים ללמד אחד את השני כדורגל. בן שמעון חזר להפועל קרית שמונה וסביר להניח שיאמן בכל העונה הבאה בליגה השנייה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק