תעזבו את שניידר במנוחה

אוהדי מכבי ת"א מצאו את האשם במצב: אלכס שניידר. הבעלים שלא רוצה יותר לזרוק כסף לריק, שראוי להערכה על כך שלמד מטעויות. והאוהדים? כדאי להם להתאחד ולהביע תמיכה באבי נמני. זה יהיה יותר מועיל

יום ראשון 19 יולי 2009
אביחי קרבצ'יק
אוהדי מכבי ת"א נמצאים במצב של אי וודאות לגבי כל נושא הרכש במועדון, עיניהם מתבוננות יותר מדי בדשא של וולפסון, הרי זה לא נעים לקרוא כי "המלפפונים החמים" מעדיפים את היריבה השנואה. אולם נראה כי חלק מהם קצת איבדו דעתם. היום פורסם כי מספר אוהדים צהובים הטרידו את מנוחתו של שניידר, במספר טלפונים ומיילים לגבי מצב הקבוצה העגום, לטענתם. 

אני מציע לאותם אוהדים להירגע ולדאוג לעצמם קודם כל. הרי זה מה שקורה כשלקהל הצהוב יש עשרות פלגים, שכל אחד מהם מושך לכיוון אחר ומנסה לצבור לעצמו כוח פוליטי ביציע. 

צריך לזכור,  בעונה החולפת עשו במכבי את כל השגיאות האפשריות: החתימו שחקנים שלא מתאימים למרקם החברתי, בנו קבוצה לא מאוזנת, ושילמו משכורות אסטרונומיות, שלא מתאימות לרמה שהקבוצה הציגה. ולראיה, היום אין לאף אחד מהשחקנים היקרים במועדון ביקוש, וגם אם מכבי תציע אותם לקבוצות אחרות בחינם, אותם מועדונים לא ישאו בנטל המשכורות הגבוהות גם לאחר הקיצוץ. 

האוהדים שהתקשרו לבעלים והפנו אליו את החיצים, חצו את הקו האדום. למה שניידר אשם? כי הוא העמיד תקציב של 35 מיליון ש"ח (4 מלייון דולר מכיסו הפרטי במצב משבר)? שניידר לא אשם שראשי הקבוצה חתמו עם שחקנים חוזים כאלו גבוהים שגם אחרי הקיצוץ אין לקבוצה אפילו אוויר לנשימה. שניידר לא אשם שהוא צריך לשלם את החובות התפעוליות ואת הריביות שלוני השאיר. הרי למי שלא, יודע הוא עדיין משלם 2.5 מליון שקל חובות מצטברים (מרדיקוביץ' וראזיץ'). 

שניידר החליט להיות יותר מעורב, וההטרדות שהוא קיבל בסוף השבוע ממספר אוהדים מהוות יריקה בפרצוף, הבחור מקנדה למד שהחיפזון מהשטן, הוא לפחות למד מטעיות עבר, ומשגיאות של קודמיו בתפקיד. שניידר לא מקבל את ההחלטות בלחץ, הבחור למד כי במכבי כל צעד צריך להיות במחשבה גם לטווח קצר, ובעיקר לארוך.

שניידר כבר למד, אף שחקן לא שווה יותר מ-100 או 150 אלף דולר, ולאף שחקן לא מובטח חוזה ארוך טווח, על סמך הרקורד שלו, הרי הוא כבר יודע שמה שטוב לסכנין, כבר סבא וכו', לא תמיד מתאים לקבוצה המתוקשרת בישראל.  

האוהדים מתכחשים למצב של עצמם, במקום לדאוג לשלום בית בתוכם, כל אחד מנצל את המצב למשוך לכיוון אחר. במצב של אנרכיה בקהל, למכבי לא יהיה סיכוי גם אם התקציב יהיה 100 מיליון ש"ח. האוהדים הם הכוח של הקבוצה, אלה שהשאירו את הקבוצה בליגה לפני שנתיים, אלו שהלכו איתה לכל מקום ושרו: "אין תנאים לאהבה". הכוח של הקבוצה הוא כמובן גם השחקנים, אך אם הקהל ישנה את הפאזה שלו ויבין כי המועדון עובר תהליך שיקום וירתם, הרי כולם ירוויחו. 

אני דווקא נהנה לראות שחקני בית במועדון בהנחה שהם קשורים לענף. קחו דוגמא את בני יהודה, רק דרך מחויבות ואהבת הקהל והסמל מגיעים להישגים ולהצלחות. אז לכל אלו שחושבים שעכשיו שניידר הבעיה, תעשו לקבוצה טובה תשמרו את האנרגיות השליליות לאחרי המשחק.

 תנו לאבי נמני להתוות דרך. תאמינו או לא,  גם מספר 8 בעצמו יודע כי אם הוא יכשל, הוא יניח את המפתחות ולא יאחז בקרנות הצבי. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק