שניידר מתוסכל. עבדו עליו

אוהד מכבי בגילוי לב: "אנחנו שכונה. הניהול של שניידר פחדני". אוהדי מכבי תל אביב לא ממהרים לרכוש מנויים. האוהדים דורשים רכש כמו הפועל ת"א. שניידר עם תקציב נמוך: רק 14 מיליון שקלים והשאר חובות

יום ראשון 19 יולי 2009
אשר גולדברג

מכבי תל אביב נמצאת במחנה אימונים במירלו הולנד, אבל הרוחות במחנות האוהדים של הצהובים סוערות לנוכח ההרכב החלש לטענתם, שהבעלים אלכס שניידר מציב.

שחקנים שלא יכולים לטענת האוהדים, להיות בשום פנים ואופן במירוץ בצמרת, אחרי מכבי חיפה והפועל תל אביב, שגם השנה יאבקו לבד על התואר הנכסף. 

מכבי תל אביב מציבה על ידי שניידר את אחד התקציבים הבעייתים ביותר של המועדון בשנים האחרונות: 14 מיליון שקלים, תקציב שחקנים, אבל זה רק על הנייר, שכן בתקציב הנ"ל ישנם משכורות עתק לשחקנים, שבמועדון לא רוצים לראות אותם.

איגור טומאסיץ', יוסי שיבחון, איליה יבוריאן, יניב עזרן, ג'יז'רמו ישראלביץ', ג'ונתן אסוס ואפילו מאור בוזגלו, שהפציעה שלו תוקעת את הקבוצה ולא נראה שתוכל לממש את  הפנטזיה של היועצים בקיץ שעבר, אשר בילבלו את שניידר וטענו שהוא ימכור אותו על בטוח למועדונים באיטליה או אנגליה.

גם רכישות במיליוני שקלים של איליה יבוריאן, ג'יז'רמו ישראלביץ', איגור טומאסיץ' ודולי ג'ונסון היו לטענת אלכס שניידר עיוות המציאות ומשחק בכסף, שלא שייך למי שבהבל פה לחץ כביכול על אביב בושינסקי ועוזי שעיה, להחתים את השחקנים והביא נימוקים מקצועיים וכלכליים, שמתבררים היום שהם שווים בדיוק כמו היועצים של הבועה הפיננסית ומפולת המניות.

אוהדי מכבי תל אביב דורשים מאלכס שניידר להגיע לישראל ולדבר עימם אישית, להסביר  ולא למסור להם מסרים דרך התקשורת הכתובה והאלקטרונית ועוד להתגאות בעובדה, שאיש לא היה מוכן לשלם אפילו דולר עבור הקבוצה.

אחד מאוהדי מכבי ת"א אמר ל-TELESPORT: "בכדורגל אין רחמים. האוהדים בכל העולם
דומים וכשקבוצה כמו מכבי ת"א, עם יותר ממיליון אוהדים מישראל, נראית כמו קבוצה שכונתית, ברור שרגשות צפים. לא יכול להיות שאלי טביב, שהונו האישי הוא פסיק לעומת שניידר, ישקיע בסוללה של כוכבים במיליוני שקלים ויוכיח אהבה למועדון ואילו האוליגרך שוהה בטורנטו ונעלב מ-4 או 5 טלפונים, שהוא מקבל מאוהדים איתם הוא פלירטט קודם לכן בכיף ובהנאה. ברור ששניידר יהיה כעת מתוסכל כי אנשים עבדו עליו"

"אין ספק, הניהול והפחד של הניהול משניידר, משתק את המועדון. איך יכול להיות, שטומאסיץ' מקבל את סרט הקפטן והזר היחיד שלנו, הוא עמנואל מאיוקה, ששייך בכלל לקבוצת הנוער".

אוהדי מכבי תל אביב לא מתכוונים להסתער על רכישת מנויים והצפי שלהם העונה, שבמידה ולא יהיה שינוי חד, מהיר בגישה של שניידר לקבוצה ולמאמן אבי נמני, כמות המנויים שירכשו יהיה כמו של מכבי פתח תקווה, הפועל פ"ת ובני יהודה. אין סיכוי, שהקבוצה הנוכחית תגרום לאוהדי מכבי ת"א ליצור פקקים במשרדי הכרטיסים. 


ישראלביץ'. בראש הרשימה לשליחה הביתה

מכבי תל אביב מנסה למכור את איליה יבוריאן וג'יז'רמו ישראלביץ', השניים הם בראש רשימת השחקנים שהמועדון רוצה לשלוח הביתה ולחסוך שכר ותשלומים, אבל השניים שרק לפני שנה כל הליגה רצה אחריהם ואפילו דובר, שהם ישחקו בנבחרת ישראל, כולם מתרחקים מהם ומצפים, שיחזרו לכושר ולהתלהבות  של לפני עידן מכבי ת"א. 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק