מכבי חיפה תבקר בדכאו

הירוקים מחפשים נקודה ושער רߐשון בליגת האלופות. הקבוצה מתכננת ביקור במחנה העונשין דכאו, הסמוך למינכן. קולמה פצוע, גאדיר מתוכנן להרכב. הקבוצה המריאה, דוידוביץ: "תחזיקו אצבעות, נעשה את המקסימום"

יום שני 23 נובמבר 2009
אשר גולדברג
מכבי חיפה עושה פסק זמן מהליגה הישראלית ובמעבר חד היא חוזרת לליגת האלופות, להכנות למשחק ביום רביעי באליאנז ארנה, נגד באיירן מינכן.

המשלחת הישראלית תבקר במחנה העונשין והעבודה הנאצי, דכאו, אשר מורחק כ-20 ק"מ ממינכן. המחנה, מלבד מתנגדי השלטון הנאצי, שימש להשמדת יהודים רבים בתאי גזים. בדכאו ביקרה גם מכבי תל-אביב, כששיחקה לפני 5 שנים בליגת האלופות נגד באיירן מינכן.

מכבי חיפה חייבת לצבור נקודות ביום רביעי כדי לשמור על הסיכוי הקטן לסיים במקום השלישי, שמוביל להמשך הדרך במפעל השני בחשיבותו, הליגה האירופית, בו משתתפת הפועל תל-אביב.

הבוקר (שני), המריאה הקבוצה למינכן. לפני המראתם לגרמניה אמר שוער הקבוצה, ניר דוידוביץ': " אנחנו משחקים כדורגל. בכל משחק, לא משנה איזה, יש ציפיות ולחץ. תחזיקו לנו אצבעות ואנחנו נעשה את המקסימום. ננסה לשלוט ולהגיע למצבים הרגילים שלנו, לא ראיתם אותנו מעיפים כדורים. אירופה זו רמה אחרת, אין לנו מסי או רונאלדו לשלוף מהכובע. מקווה שהפעם זה יסתיים עם כדור ברשת&qɵot;.

ג'ון קולמה עדיין פצוע ואין למאמן אלישע לוי כוונה לסכן אותו לפני מכבי תל-אביב, ביום שני הבא. גם אייל גולסה עדיין בשלבי החלמה אחרונים ולא יפתח ביום רביעי. נכון לעכשיו, לשי מיימון עדיפות בעמדת הבלם על ג'ורג' טישיירה הפורטוגלי, אך אלישע לוי יכול לשנות את דעתו ב-48 השעות שנותרו עד המשחק. להרכב הראשון אמור לחזור מוחמד גדיר כדי לנצל את מהירותו ביציאה להתקפות מעבר.

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, שיחרר לחצים כשאמר שאין לחץ במועדון ושנקודות ושערים יגיעו בהמשך הקמפיין. במۛבי חיפה רוצים לשוב גם בעונה הבאה למפעל של ליגת האלופות ולהופך את מכבי חיפה למשתתפת קבועה במפעל היוקרתי. 

צילום: GettyImages

תגובות

טלספורט בפייסבוק