הבקרה: פת בדרך ללאומית

בלעדי :עופר אורליצקי, יו"ר הרשות לבקרת התקציבים שלח מכתב שהגיע למשרדי הפועל פ"ת עם אזהרה שהערבויות שהציגו ראשי הקבוצה לא תקפות והן בוטלו כבר לפני מספר שבועות. הקבוצה בדרך להורדת ליגה

יום שני 20 יולי 2009
אשר גולדברג
בעוד הפועל פ"ת נמצאת במחנה האימונים אשר בהונגריה מתחוללת בישראל דרמה שבסופה הקבוצה עלולה לרדת אל הליגה השנייה. יו"ר הבקרה התקציבית החדש, עופר אורליצקי שלח אמש (ראשון) מכתב שהגיע הבוקר למשרדי הפועל פ"ת ובו אזהרה חמורה בעניין.

המכתב מבהיר חד משמעית שהפועל פ"ת תורד בתוך שבוע ליגה במידה ולא תגיש במהלך הימים הקרובים את הערבויות החדשות והמתוקנות בסך 7 מליון שקלים.

האמירה המשתמעת היא שהבקרה התקציבית פסלה את הערבויות שהוגשו, ובעיקר אלה של חברת "מאן". ברשות לבקרת התקציבים טוענים שכל המאמצים,  כולל חברת "מאן", שהייתה קשורה לקבוצה בשנים האחרונות, בזכותו של הבעלים לשעבר מאיר שמיר, אינן תקפות. לפיכך, הערבויות של המאמצים  בסך 4 מיליון שקלים מחייבות הגשה חוזרת של ההסכמים.

במכתב נכתב במפורש כי לקבוצה יש שבוע להסדיר את נושא הערבויות, אחרת תורד ליגה והפועל קרית שמונה או הכח עמידר רמת גן יחליפו אותה. מכתבים לקבוצה של איזי שירצקי ולהכח עמידר רמת גן כבר נשלחו בנושא.

דני לוי, יו"ר עמותת הפועל פ"ת התייחס לסאגה: "אנחנו מסודרים , זה חמור מאוד שהמכתב הודלף, התקציב שלנו בסדר ובעוד שבועיים כשנצא לדרך, אפתח את הפה ותהיה רעידת אדמה, אני יודע למה עושים לנו את זה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק