ריץ' הוליך בת חיפה לניצחון

ליגת ווינר: 25 נק' של ריץ' ורבע אחרון מצויין העניקו למכבי חיפה ניצחון 67:77 על בני השרון במשחק ההשלמה. אבי אשכנזי: "אני מאוד מרוצה". דן שמיר: "היה לנו קשה בצבע"

יום שני 23 נובמבר 2009
שלמה חסיד

המחזור החמישי בליגת העל בכדורסל ננעל במשחק ניצחון של מכבי חיפה בחוץ 67:77 נגד בני השרון. רבע אחרון נהדר של הירוקים איפשרו לאבי אשכנזי לחגוג ניצחון שלישי העונה ומקום שביעי שביעי בטבלה.

מאמן מכבי חיפה, אבי אשכנזי אמר בסיום: "אנחנו אחראים במשחק שלנו. אני מאוד מאוד מרוצה. ידעתי שהם לא ינצחו את המשחק מהקליעות מבחוץ. ידענו לחזור גם שפיגרנו, העניין המנטאלי זה מה שאנחנו מחזקים כאן. אנחנו משתפרים כל הזמן, אנחנו מרוצים"̻.

לקראת המשחק הבא נגד נתניה: "יהיה מאוד מאוד קשה. משחק חוץ לא פשוט, עם מגרש ביתי. אני מקוה מאוד שננצח ונמשיך במומנטום".

הרכז דרור חג'ג': "שיחקנו הגנה טובה. לפעמים שיחקנו פזיז מדי, ההגנה שלנו יציבה. אני לא מߠסה להיכנס לנעלים של דורון פרקינס. אני לא אוהב את ההשוואות ביני לבינו. יהיה קשה בנתניה זה בטוח".

דן שמיר מאמן בני השרון: "היה לנו כמה שחקני פנים שהיה להם בעיה. לא הצלחנו לעשות נקודות בצבע, אלה בעיקר במשחק מעבר. כשחסר שחקӟ מלכתחילה לא פשוט. נקווה להצליח בהמשך".

מהלך המשחק: 

ברבע הראשון
מכבי חיפה התאמצה דיי הרבה בהגנה, כאשר דבון ג'פרסון מנהיג את הקבוצה מתחת לסלים, בזמן שאצל בני השרון ג'ייסון נוטל פיקוד. בני השרון ירדה בפיגור שלוש נקודות בסיומו - 26:23

ברבע השני של המשחק, ריץ' התחיל לקלוע מחוץ לקשת לזכߕת חיפה במחצית ראשונה נהדרת (15 נק'). ג'פרסון המשיך לקלוע ביחד עם חג'ג' המצויין והירוקים ירדו ביתרון 9 נק' - 35:44 במחצית. 

ברבע השלישי הכל היה הפוך. בני השרון התעוררה מהתרדמת בכות שון ג'יימס שהוביל לצימצӕם ואף למהפך בסיום הרבע - 56:58 לבני השרון. הרבע האחרון והמכריע נפתח צמוד, כאשר חיפה משווה את התוצאה ל-63:63.כארבע דקות לסיום המשחק, עמית בן דוד העלה את הירוקים ליתרון 6 נק' (63:69). 

שתי דקות לסיום, עמיתĠבן דוד המשיך ביכולת הנהדרת והעלה את הירוקים ליתרון 10 נק' (65:75). הרבע האחרון של בני השרון (9 נק' סך הכל) נראה רע והתוצאה בהתאם -67:77 למכבי חיפה. 

הרבו למכבי חיפה: ג'ייסון ריץ' 25 נק', ג'פרסון 19 נק', ۗג'ג' 12 נק'. הרבו בבני השרון: דורי 19 נק', ג'יימס 15 נק', קלני 13 נק', אוניקווה 8 נק'.

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק