הערכה בביתר: הקבוצה תפורק

ההתאחדות לכדורגל תערוך בבוקר דיון דחוף לאחר שהבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק הודיע לאיציק קורנפיין: "בית"ר שלך. תנהל אותה כראות עיניך". גומא אגאייר עשוי לתרום. בית"ר עדיין בסכנת פירוק

יום שני 20 יולי 2009
אשר גולדברג
ההתאחדות לכדורגל תערוך היום בשעה 10:00 בבוקר דיון חירום בעקבות חוסר הוודאות בבית"ר ירושלים והבקשה הצפויה של איציק קורנפיין. בדיון ישתתפו ראשי ההתאחדות עם אנשי האגף המשפטי והיו"ר של בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין.

על פי בכירים בבית"ר, הסיכוי שהקבוצה תגיש בקשה להקפאת הליכים הוא גבוה, מאחר ואין הרבה סיכוי שההתאחדות תקבל את הסיכומים שיציג איציק קורנפיין.

עוד יש לציין שלבית"ר נושים רבים, שאין כמעט שום סיכוי להגיע איתם להסדר חובות תוך 24 שעות.

הכול החל לאחר שהבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק שוחח הבוקר עם היו"ר איציק קורנפיין והבהיר לו כי הוא החליט להעביר לידיו את הקבוצה. גאידמק הבהיר כי הוא לא לא מתכוון להתערב יותר בענייניה של בית"ר ולא להעביר כספים.

קורנפיין כבר שוחח בנושא עם איש העסקים גומא אגאייר. האחרון צפוי להעביר לקבוצה שני מיליון דולר ולהפוך לנשיא הכבוד של הקבוצה. אגאייר לא ירכוש את הקבוצה, אך יתרום לה כספים ויהיה נשיא הכבוד של בית"ר ירושלים.

מי שעוד צפוי לעזור למהלך הוא ראש עירית ירושלים, ניר ברקת. ראש העיריה יתווך בין בית"ר לבין אנשי עסקים נוספים שינסו לרכוש את הקבוצה מידיו של קורנפיין.

כאמור, איש המפתח הוא אגאייר. לא ברור האם הוא אכן יעביר כספים, כאשר אם הוא יימנע מכך, לא יהיה מנוס מללכת לפירוק

בכל מקרה, גם אם אגאייר יתרום כספים, זקוק קורנפיין לאישור ההתאחדות לכדורגל להעברת הקבוצה לידיו. אם ההתאחדות לא תאשר זאת, יפנה קורנפיין לבית המשפט ויבקש לפרק את הקבוצה.

 ניתן לומר היום  די בוודאות - ארקדי גאידמק כבר לא יעסוק יותר בבית"ר, הוא לא ישקיע בקבוצה וספק אם הוא יתעניין בעתיד בתוצאותיה.

הבוקר נקראו השחקנים מיד בתום האימון להגיע למשרד של קורנפיין ולחתום על החוזה החדש שהוסכם בין הצדדים על פיו כל שחקן יקצץ 50% משכרו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק