המנהלת מציגה: עוד שינויים

מנהלת ליגת העל בכדורסל פירסמה הודעה מפורטת ובה כל השינויים שאותם מציג יו"ר המנהלת אבנר קופל. המנהלת: אנו דואגים לרווחת השחקן הישראלי

יום שלישי 09 ינואר 2007
שלמה חסיד

 בעקבות פרסומים שונים, שהופיעו בכלי התקשורת בנוגע להצעתו של יו"ר מנהלת הליגה , אבנר קופל,  לשינוי שיטת המשחקים  בליגת העל בכדורסל וכמות השחקנים הזרים בעונות הקרובות, מבקשת מנהלת הליגה להבהיר כי הפרסומים היו לא מדויקים וחסרו בהם מספר פרטים מהותיים ומשמעותיים. העדר פרטים אלו גרמו למנהלת הליגה נזק ועל כן מפורט בזאת עיקרי ההצעה שיגיש יו"ר מנהלת הליגה לדירקטוריון המנהלת.

 מנהלת הליגה שמה לעצמה מעל לכל ארגון, את הדאגה לרווחת השחקן הישראלי כמטרה ראשונה במעלה. בהתאם לכך, קיימות בהצעה מספר תקנות, אשר מטרתן היא לשפר את מעמד השחקנים הישראליים. בטרם גיבש יו"ר המנהלת את ההצעה, הוא התדיין עם נציגי איגוד הכדורסל, ארגון השחקנים וארגון המאמנים, שהביע תמיכה נחרצת בביטולו של ה"החוק הרוסי"

על פי עיקרי ההצעה:

·        כל קבוצה תחויב לרשום בטופס המשחק לפחות שמונה שחקנים ישראליים. – כאשר קיום ישנן קבוצות אשר רושמות 7 שחקנים ישראלים בטופס המשחק ואף פחות מכך.

·        כל שמונת השחקנים שירשמו יקבלו שכר מטעם הקבוצות, וזאת  בהתאם לגילם ואופיים ע"פ שכר המחויב בחוק (חייל, נוער וכו')

·        קבוצות אשר כמות הדקות של שחקניהן הישראלים יהיה הגדול ביותר – יתוגמלו כספית ע"י מנהלת הליגה

·        מתוך מגמה ליצור עניין רב יותר במשחקי הליגה והזדהות עם שחקנים ישראלים, מספר השחקנים הזרים יוגבל. ע"פ ההצעה בטופס המשחק ירשמו לכל היותר חמישה שחקנים בעלי נתינות זרה – כאשר כיום ניתן לרשום מספר לא מוגבל של שחקנים זרים.

·        בכל משחק נתון לא יהיו על הפרקט בעת ובעונה אחת יותר מאשר ארבעה שחקנים בעלי נתינות זרה. (כאשר אין הבדלה בין שחקנים זרים לבין שחקני בוסמן).

·        כל קבוצה תוכל לרשום באיגוד הכדורסל מספר לא מוגבל של שחקנים בעלי נתינות זרה (כאשר אין הבדלה בין שחקנים זרים לבין שחקני בוסמן).

·        במסגרת כינוס הדירקטוריון, יעלה נושא הפרשה לקרן פנסיה עבור השחקנים. ההצעה מדברת כי ההפרשה לקרן הפנסיה תיכלל בעלות השכר של הקבוצה לשחקן  

 להצעה זאת מספר יתרונות בולטים, אשר באים לידי ביטוי באספקטים שונים:

1.      חיזוק מעמדם של השחקנים הישראליים וזאת ע"י החלת החובה לרשום לפחות שמונה שחקנים ישראליים בטופס וכן חיזוק מעמדם הכלכלי של השחקנים הישראלים. שכן, יותר שחקנים יקבלו שכר

2.      הגבלת מספר הזרים אשר יכולים להירשם בטופס, תקנה המאפשרת לשחקנים הישראליים לקבל ביטוי רב יותר

3.      מתן תגמול כספי לקבוצות שמספר דקות המשחק של שחקניהן הישראלים יהיה הרב ביותר.

4.      שימור המצב הקיים שבו ניתן לרשום באיגוד זרים ללא הגבלה

5.      קירוב הקבוצות למצב בליגות המובילות באירופה ומתן מענה הולם לקבוצות המשתתפות במפעלים האירופאים. בדומה לליגות המובילות באירופה איטליה, יוון, ספרד וצרפת, שבהן מספר הזרים נע בין 6-7

 מנהלת הליגה, עושה מאמצים רבים על מנת לעורר עניין רב במשחקי ליגת WINNER. כגוף, אשר קשוב מאוד לרכשי הציבור, ולאחר סקר ובדיקות נוספות שערכנו, עולה כי הסיבוב השלישי של ליגת WINNER לא התקבל באהדה. לכן מציע יו"ר המנהלת שיטת משחקים שונה, אשר מוסיפה עניין ומתח ובה כלולות סדרות רבע-גמר פלייאוף לקבוצות אשר ידורגו במקומות 1-8 בסיום העונה הסדירה (כשלב מוקדם לפיינל-פור ולא במקומו), ובנוסף קיום סדרת פלייאוף נוספת של הטוב מ-5 נגד הירידה לליגה הלאומית בין הקבוצו שידורגו במקומות 9-10.

 על פי  עיקרי ההצעה:

 1.שיטת משחקים, בה ישוחקו שני סיבובי ליגה. בסיום הליגה הסדירה,  שמונה הקבוצות אשר ידורגו במקומות  1-8 ישחקו סדרות הצלבה בשיטת הטוב מ-3 בשלב רבע גמר הפלייאוף (1-8, 2-7, 3-6, 4-5). ארבע הקבוצות שינצחו את סדרות רבע הגמר, יעפילו למפעל ה "פיינל-פור" ( כפי שהיה בעונה שעברה וכפי שיתקיים העונה) בו ישחקו את חצאי הגמר והגמר.

 2. שתי הקבוצות, אשר ידורגו במקומות 9-10 בסיום הליגה הסדירה, ישחקו בסדרת פלייאוף בשיטת הטוב מ-5 נגד הירידה.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק