גם האוהדים הרימו ידיים

אוהדי הפועל פ"ת, שהכריזו על מלחמה מול ההנהלה בתחילת הקיץ הנוכחי, דממו לגמרי. חלקם קיבלו תפקידים בהנהלה וחלקם נסעו עם הקבוצה למחנה האימונים. כנראה שאורי משיח יש רק אחד

יום שלישי 21 יולי 2009
דורון ברגר
לאורך כמעט עשור ניהלו אוהדי הפועל פתח תקוה קרב נגד הנהלת הקבוצה. פעם היה זה נגד מאיר שמיר, פעם נגד רונן אלעד, פעם ליאור שחר היה על הכוונת ולעיתים גם דני לוי. דומה שהאוהדים הכחולים לא היו מרוצים אף פעם. כשמאיר שמיר דאג לצרף לקבוצה יותר מעשרה שחקנים, הם טענו שכולם יעזבו בסיום העונה. כשדני לוי נלחם להשאיר את אדורם  הם זלזלו בו. 

אוהדי הפועל פ"ת נחשבו במשך שנים לאיכותיים ביותר מבחינה תקשורתית. הם ידעו להעביר את המסר שלהם בצורה חדה ומתוכחמת. בעוד אוהדי מכבי תל אביב יצאו להפגנות מול ביתם של אלי דריקס ולוני הרציקוביץ', התכנסו להם אוהדי הפועל פ"ת במרכז פתח תקווה כשהם שותים תה להנאתם באמצע הרחוב וטוענים כי הם חוגגים את "מסיבת התה של בוסטון", ולא הם לא חגגו את העצמאות הקולוניות הבריטיות בצפון אמריקה, אלא שלחו רמז עבה לרונן אלעד היושב בבוסטון בעוד הקבוצה מתקשה לשמור אצלה אפילו על שחקני הנוער.

הקיץ הזה החל בסערה. אוהדי הפועל פ"ת איימו בהפגנות. הם לא האמינו לרונן אלעד שהוא באמת יעזוב, התקשו להאמין שמאיר שמיר לא יתערב בהחלטות המקצועיות ולא סמכו על דני לוי. הם תכננו הפגנות ענק מול העירייה, איימו לפוצץ את ישיבת ההנהלה. בפורומים ההכנה היתה לפעולות שיסעירו את עולם הכדורגל. לפני כחודש, במוצאי שבת, הם התכנסו וניסו להחליט על צעדי מחאה. כדי לא להדליף את מהות הפעולות, הם סיכמו להעביר ביניהם בסתר מי צריך להגיע ולאן, באיזו שעה, עם איזה שלט וכיצד יועברו המסרים לאנשי התקשורת. ואז...

ואז, בבת אחת, זה נגמר. הקבוצה החלה להתאמן ומלבד מיני הפגנה באימון, אוהדי הפועל פ"ת פשוט הפסיקו לפעול. אתר האינטרנט של אוהדי הקבוצה כמעט וחדל להתעדכן. הפורום איבד מכוחו, מלבד כמה אוהדים ממורמרים שמתקשים להבין, איך אוהדי הפועל פ"ת פשוט הרימו ידיים.

יש לא מעט סיבות לתסכול המתמשך שהביא לכניעה. רבים לא האמינו כשיוסי מנחם, ממנהיגי המחאות, ומראשי אירגון הפנתרים הכחולים, הצטרף להנהלת הקבוצה. אחרים הרימו גבה כשחברי "החזית הכחולה" הצטרפו למחנה האימונים באירופה למרות שספק אם הם מזהים את השחקנים להם הם מריעים. העזיבה האינסופית של השחקנים, כולל הפחות בכירים, גרמה לייאוש מוחלט. אפילו הידיעה הבלעדית שהתפרסמה באתר זה אתמול, כי הקבוצה עלולה לרדת לליגה הלאומית, בקושי גרמה לעניין. לאוהדים הכחולים ברור, הפועל פתח תקווה, פעם אימפריה בכדורגל הישראלי, תשחק בליגת העל ובמקרה הטוב תעבור עוד עונה בינונית.

מה שאוהדי הפועל פ"ת כנראה לא מבינים הוא שההפסד שלהם, הוא גם הניצחון הגדול של כל בעלי הקבוצות. הוא מתרחש חודשיים אחרי שאוהדי הפועל קטמון, הרימו גם הם ידיים במאבק מול ויקטור יונה, פירקו את הקבוצה שהקימו ובנו קבוצה חדשה בליגה ג'. ההפסד של אוהדי הפועל פ"ת היה יכול להגיע שנתיים אחרי הניצחון הגדול של אורי משיח וחבריו על לוני הרציקוביץ'. הוא הופך את הניצחון של משיח והצהובים למקרי והוא מוכיח, יותר מכל, שהאוהדים, גם אם הם יודעים להפעיל מצוין אתרי אינטרנט, הם עדיין רק האוהדים.

באמת חשבנו שאפשר גם אחרת, אבל אם אוהדי הפועל פ"ת הרימו ידיים, כנראה שאין באמת תקווה שהכדורגל יחזור לידיים של הקהל. הבעלים שולטים ומשיח יש רק אחד.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק