ברוכיאן קפטן ביתר ירושלים

הספונסר החדש, גומא אגייאר, במסע"ת: "בלי בית"ר אין ספורט בישראל". ברוכיאן יהיה קפטן הקבוצה. אמסלם פורש ומבטיח עתיד ורוד.קורנפיין: "התקציב שלנו יעמוד על 35 מיליון שקלים"

יום שלישי 21 יולי 2009
אשר גולדברג
בית"ר ירושלים יוצאת לדרך. במסיבת עיתונאים, שרבבות אוהדים בצהוב שחור ציפו לה, הודיעו ראש העיר ניר ברקת, גומא אגייאר, היו"ר איציק קורנפיין והמאמן יצחק שום על דרך חדשה, שאחרי עידן ארקדי גאידמק. 

החידוש המרענן בא מהכיוון של הקפטן, כשאת סרט הקפטן יענוד אבירם ברוכיאן, שהולך בדרכו של הדוד אורי מלמיליאן, שהיה הקפטן בשנות ה-80 העליזות. בשלב זה עדיין אין החלטה אם ברוכיאן עוזב את בית"ר ועובר לחו"ל. 

את עמדת עוזר המאמן ימלא דוד אמסלם בן ה-37, שהודיע על פרישה מכדורגל וידגיש את כולו ל צידו של יצחק שום, שבחר בו לשמש לאיש שלצידו. כבר ביום רביעי יעביר שום את אימון הבכורה ויסנן את הסגל הגדול של המתאמנים מ-36 שחקנים עד ל-22 כדורגלנים.

איציק קורנפיין שמח מהמעמד: "אני מרגיש כמו אבא שנולד לו ילד". והבטיח: "למרות כל הקשיים, לבית"ר יהיה את אחד התקציבים הגדולים בליגה. השאיפות בבית"ר הם תמיד למקום הראשון. נעמיד תקציב נאה וגבוה. לנושים אין כל נגיעה בנושא, לא לכסף ולא לשום דבר אחר".

על גומא אגייאר: "הרגשתי חיבור מצוין עם גומא מהפעם הראשונה שנפגשנו. לא הרבה יודעים אבל הוא עושה מעל ומעבר עבור העיר ירושלים".

גומא אגייאר, המשיח של בית"ר ירושלים, החל לדבר ואמר לאחר העיסקה: "זהו יום נהדר עבורי ועבור בית"ר ירושלים. ספורט זוהי תשוקה שאני אוהב ומבין טוב מאוד, כל חיי עסקתי בנושא. בלי בית"ר ירושלים לדעתי אין ספורט בישראל. ירושלים עיר מיוחדת, עיר קדושה. זה אפקט הפרפר". 

אגייאר גם דיבר על הצורך ללכת לקראת המגזר הדתי בכדורגל הישראלי: "הגיע הזמן שיתחשבו גם בהם. צריך לחשוב על זה, זה לא דבר חדש. אני מקווה שלא נשחק בשבת וגם שאר הליגה".

קורנפיין גם הודה לגאידמק ולראובן עטר: " תודה לארקדי שלמרות קשיים אישיים היה לו חשוב מאד לראות את בית"ר ממשיכה ולא הולכת לפירוק. תודה לראובן על עונה לא פשוטה במועדון, שבסופה הוא הביא לנו את גביע המדינה.

"את ארקדי עוד לא עידכנתי לגבי המצב, אבל הוא נתן י ייפוי כח לעשות ככל שאני מבין על מנת לנסות ולהציל את בית"ר. ארקדי ניסה לאורך כל החודשיים האחרונים למנוע מבית"ר ללכת לבית המשפט. התקציב של בית"ר יעמוד על 35 מיליון שקלים".

יצחק שום נראה מאושר מההזדמנות לחזור לאמן בבירה: "חיכיתי לרגע לחזור לירושלים, לאוהדים הנהדרים ולשחקנים הנפלאים שיש פה. כבר לפני חודש שנפגשתי עם קורנפיין, ידעתי שאני אחזור לאמן את הקבוצה".


שום וקורנפיין. יש הרבה עבודה (בית"ר נט)

על הציפיות מהעונה הקרובה: "לא משנה מה התקציב, מבית"ר תמיד מצפים לכדורגל טוב, וגם השנה לבית"ר תהיה קבוצה טובה ואטרקטיבית".

דוד אמסלם: "זה חלום שהתגשם עבורי להיות חלק מהצוות המקצועי של בית"ר. אני רוצה להודות לקורנפיין ולשום על ההזדמנות שניתנה לי".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק