צ'לסי מוכנה לפתיחת העונה

הכחולים של אברמוביץ' ואנצ'לוטי פגשו הבוקר את האקס- מוריניו ואת קבוצתו, אינטר, למשחק ידידות בלוס אנג'לס, אך מחזיקת הגביע האנגלי לא התרשמה וניצחה בקלות 0:2

יום רביעי 22 יולי 2009
אור בס
 מול קהל של כ-80,000 צופים נלהבים, שהתקבצו באיצטדיון "הרוז בול" שבפסאדינה, קליפורניה, אותו האיצטדיון שאירח את גמר גביע העולם 94', פתחו את העונה האירופית שלהן, שתיים מקבוצות הפאר האירופאיות: צ'לסי, מחזיקת הגביע האנגלי, ואינטר, אלופת איטליה, שנפגשו למשחק ידידות.

שתי הקבוצות כבר הספיקו לקיים משחקים בארה"ב כנגד קבוצות צפון-אמריקאיות, אך היה זה ניסוי הכלים הרציני הראשון לעונה הקרובה.

מעבר לעניין הטבעי שיש במשחק שכזה, שמשך אל האיצטדיון כוכבים הוליוודיים רבים כמו שארליז ת'רון, וויל פארל ואשטון קוצ'ר, היה גם מימד פיקנטי במיוחד. 

המפגש בין מנג'ר אינטר, חוזה מוריניו, לחניכיו לשעבר בצ'לסי, והמנג'ר החדש של צ'לסי, האיטלקי קרלו אנצ'לוטי, צפה קרב מוחות מסקרן. מעבר לכך, השמועות על עזיבתם של כוכבי שתי הקבוצות: זלאטן איברהימוביץ' מאינטר לברצלונה, וג'ון טרי, קפטן הכחולים מלונדון, למנצ'סטר סיטי, תרמו לעניין הרב במשחק.

אך אם על הנייר היה צפוי לנו דו-קרב מרתק, על המגרש הוכיחו חניכיו של אנצ'לוטי שהם מוכנים לגמרי לפתיחת העונה. חניכיו של מוריניו, לעומת זאת, נראו כאילו הם עדיין עמוק-עמוק בחופשת הקיץ שלהם.

ההרכבים:

אנצ'לוטי העלה את חניכיו למגרש במערך 4-1-2-1-2, ללא מיכאל באלאק הפצוע אך עם צ'ך בשער, איבנוביץ', קרבליו, טרי, קול, אובי מיקל, אסיין, מאלודה, לאמפרד, קאלו ודרוגבה בחוד. 

לעומתו, מוריניו הותיר את איברהימוביץ' על ספסל המחליפים והעלה אל כר הדשא את בלץ' בשער, סאנטון, קורדובה,בורדיסו, קיבו, קמביאסו,  זאנטי, ויירה, מוטה, אובי ובאלוטלי בחוד.

מהלך המשחק:

המשחק נפתח בלחץ של צ'לסי בחצי המגרש של אינטר, כשפלוריאן מאלודה פעיל במיוחד באגף השמאלי ומנסה להזין את דרוגבה בכדורי רוחב. שחקני צ'לסי נראו חדים יותר ומהירים הרבה יותר משחקני אינטר, שנראו כבדים ומפוזרים.

השער הראשון במשחק הגיע כבר בדקה ה-11, כאשר דידיה דרוגבה קיבל כדור כ-30 מטרים, אלכסונית משערו של בלץ' הצעיר. דרוגבה הסתובב ובבעיטה חדה מטווח רב, הצליח להכניע את המחליף של חוליו סזאר, ולקבוע 0:1 מצוין לצ'לסי.

בדקה ה-15, פריצה מצוינת של איבנוביץ' הסרבי באגף ימין, שסיחרר את השומר שלו, ושלח כדור רוחב מצוין לעבר דרוגבה, אך החלוץ מחוף השנהב בעט מטווח קרוב ישירות לידיו של בלץ' הסלובני.

עם התקדמות המשחק אל עשרים הדקות האחרונות של המחצית הראשונה, המגמה התאזנה במעט, ושחקני אינטר החלו להחזיק בכדור מעט יותר, כשם מתבססים על כדורים ארוכים ועקרים. צ'לסי לעומת זאת, נראתה מבריקה מתמיד, עם התקפות מתפרצות מהירות מהאגפים ומסירות קצרות מרגל לרגל במרכז השדה, כיאה לקבוצה שמשחקת במערך ה-"יהלום" המפורסם של אנצ'לוטי. 


לאחר ההפסקה, שני המאמנים ביצעו חילופים רבים, אך  נראה היה שצ'לסי ממשיכה במומנטום. בדקה ה-48, דניאל סטארידג' הצעיר, שנכנס כמחליף, פרץ אל רחבת אינטר ובעט כדור שפגע בידו של בורדיסו. השופט סאלאזר לא היסס וקבע כדור עונשין לזכות הכחולים, אותו המיר פראנק לאמפרד וקבע 0:2 לצ'לסי.

בדקה ה-60, לאחר שהבין שמריו באלוטלי כחלוץ בודד, משותק על ידי הגנת צ'לסי, הקים מוריניו את איברהימוביץ' מהספסל, והסופרסטאר השבדי נכנס למגרש לקול תשואות הקהל. אך אף על פי כן, כניסתו של "איברה" לא חוללה שינוי במשחקה של אינטר, שהיה נרפה ושבלוני, לעומת המהירות והאיום המתמיד על השער מצד שחקני צ'לסי.

דקו, אנלקה, לאמפרד וסטארידג' ניסו את מזלם פעם אחר פעם בבעיטות מטווח ארוך לעבר שערו של בלץ' והטרידו את ההגנה האיטלקית ללא הרף. ההגנה האנגלית הסתדרה גם היא, בצורה טובה מול ההתקפה האיטלקית.

בדקה ה-83, איברהימוביץ' קיבל כדור חופשי שהעמיד אותו לבדו מול צ'ך, אך השבדי בעט אל הרשת החיצונית ברשלנות. שתי דקות לאחר מכן, איברהימוביץ' קיבל הזדמנות נוספת לכבוש, כבעיטה חופשית ממצב נוח נפסקה לזכות אינטר, אולם מלך השערים של הסריה A בעונה שעברה, בעט בעיטה חזקה שעקפה את החומה, אך נתקלה בפטר צ'ך.

בדקה ה-91, קיבל דה סנטו, חלוצה הצעיר של צ'לסי, לקבוע את השער השלישי לזכות קבוצתו, אחרי שקיבל מסירה פנטסטית מדקו. דה סנטו נותר לבדו מול השוער, אך בעט גבוה והחוצה.

שריקת הסיום סיימה משחק טרום-עונה מרתק, בו ניצחה הקבוצה הטובה יותר.


תצלומים: Gettyimages

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק