עשו את העבודה

ליגת אירופה: למרות החששות לפני המשחק, מכבי נתניה פירקה 0:3 את סליימה המלטית והעפילה לשלב הבא, ששם מחכה כנראה גלאטסראי. סמייה (56), עזרא (83) וסבע (88) כבשו

יום חמישי 23 יולי 2009
שלמה חסיד

שבוע לא פשוט עברה מכבי נתניה. לאחר שאיבדה את מרבית מכוכביה, עלו היום חניכיו של נתי עזריה עם ביטחון רב למשחק הגומלין בליגת אירופה, ופירקו 0:3 את סליימה (0:3 בסיכום הכללי) והעפילו לשלב הבא בתחרות.

נתניה הייתה חדורת מוטיבציה, שלטה בכדור ויצרה את המצבים, אשר הובילו לניצחון הנהדר. משחק מצויין של מעוז סמייה, עם אלמוג כהן, שבישל את שני השערים, הובילו למפנה החיובי בבלומפילד. 

כעת לנתניה יש מכשול לא קטן בשלב הבא, כאשר המנצחת בין גלאטסראיי לטובול הקזחית, תגיע לבלומפילד בשבוע הבא.

מהלך המשחק: 

מכבי נתניה חיפשה שער מהיר בפתיחה, כאשר בדקה ה-20, אלמוג כהן ניסה את מזלו מחוץ לרחבה, בבעיטה טובה, שחמקה מעל המשקוף. 

.
אוהדי נתניה בבלומפילד, עדיין מאמינים

רבע שעה מסיום המחצית הראשונה, רביד גזל הגביה כדור לתוך הרחבה, שהגיע ישירות לשליו מנשה, שמקרוב החטיא את המסגרת. לקראת סיום המחצית, גם המלטים ניסו את מזלם, כאשר קרן מצויינת נהדפה מצויין על ידי ליפשיץ, שמנע שער בטוח.

השינוי המיוחל אירע במחצית השנייה, בדקה ה-56 אלמוג כהן הגביה כדור מצויין בקרן לתוך הרחבה, מעוז סמיה בפעם הראשונה בעט למשקוף, ההגנה של המארחת התבלבלה וסמיה עט על הכדור החוזר פנימה - 0:1 למכבי נתניה.  

10 דקות לאחר השער שכבשה, נתניה שוב יצאה למתפרצת, כאשר אחמד סבע עבר שני שחקנים בצורה נהדרת, מסר מצויין לימפולסקי, אבל רק במהלך האחרון השוער של האורחת הצליח לעצור מצויין. 


נתי עזריה בבלומפילד. המטרה הושגה

ממש לקראת הסיום, נתניה לחצה על הדוושה כדי להשיג שער נוסף. 7 דקות לסיום, אלמוג כהן, שוב הגביה כדור נהדר לרחבה, שמצא את חן עזרא ומקרוב בעט פנימה שער נהדר - 0:2 פנטסטי לנתניה. 

שתי דקות לפני תום הזמן החוקי,
סליימה התפרקה לחתיכות, כאשר מוגברי זיהה אחמד  סבע, שעבר את המגינים וקבע 0:3 ענק לנתניה. גלאטסראיי בשלב הבא.

מכבי נתניה: דניאל ליפשיץ; אוראל דגני, זאב חיימוביץ', מעוז סמיה, קלמי סבן; שלו מנשה, אלמוג כהן, רביד גזל, דלה ימפולסקי (חן עזרא, 81); שניר גואטה (פיראס מוגרבי, 46) , אחמד סבע.

סלימה וונדררס
: סימון אגואיס; אלכס מוסקאט (ברטולו 74), איאן אזופארדי, קליפורד גאט בלדאצ'ינו, לוסיאן דרונצה, איאן קיאנטר, ריאן פנץ', מארק סרי, איבן וודס, קלייטון פאילה, ז'אן פייר טריגנזה (מינטוף, 78).

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק