קשת במומ למשחק המרכזי

זכיינית ערוץ 2, מנהלת מו"מ עם ראשי ההתאחדות לגבי האפשרות לשדר את המשחק המרכזי בליגת העל. הבעייה: דרושה הסכמה של "רשת", שתחליף את ימי השידור עם "קשת" בחודש ינואר. גם ערוץ הספורט במו"מ

יום שישי 24 יולי 2009
דורון ברגר

פחות מחודש לפני פתיחת ליגת העל, ועדיין לא ברור מי ישדר את המשחק המרכזי בעונה הבאה, כאשר חברת "צ'רלטון" הודיעה כי היא לא מוכנה לשדר גם את שאר המשחקים.

אולם ל-telesport נודע כי ההתאחדות מנהלת מו"מ מפתיע עם "קשת", זכיינית הערוץ השני, לשידור המרכזי, לפחות למחצית הראשונה של העונה.

כזכור, אף גוף משדר לא רכש את חוברת המכרז של זכויות השידור של המשחק המרכזי לעונה הבאה. לפיכך, פנו נציגי ההתאחדות למספר זכיינים, כשעל הפרק עולות כמה אפשרויות, הקיצונית שבהן היא שידור המשחק המרכזי בתשלום, אם כי מדובר באפשרות קלושה.

המו"מ המפתיע ביותר הוא עם נציגי "קשת", שהביעו עניין בשידור המשחק המרכזי בערוץ 2, ככל הנראה בימי שני.

"קשת" נוהגת לשדר את ההפקות המרכזיות בשידורי הטלוויזיה בישראל וביניהן "כוכב נולד", "האח הגדול", "מסודרים" ואת מירב התוכניות שהביאו את הרייטינג הגבוה בישראל. "קשת" אינה נוהגת כמעט לרכוש זכויות שידור של אירועי ספורט והיא הותירה את הבמה בשנים האחרונות ל"רשת" ובעיקר ל"ערוץ 10". 

בחודש ספטמבר אמורה לעלות לתקופה של 3.5 חודשים התוכנית "האח הגדול", שאמורה להיות משודרת בימים ראשון ושלישי, כשעדיין לא ברור מה תשדר "קשת" בימי שני. 

הבעיה הגדולה, הן מבחינת ההתאחדות והן מבחינת "קשת", היא שעל פי זיכיון הערוץ השני, אמורות "רשת" ו"קשת" להתחלף ביניהן והחל מחודש ינואר, אמורה רשת לשדר בימים ראשון, שני ושלישי ו"קשת" בימים רביעי עד שבת.

אחת האפשרויות שעלתה היא העברתו של המשחק המרכזי החל מאמצע העונה למוצ"ש. בכיר בהתאחדות אישר את הדברים ואמר: "יש מו"מ שקט עם "קשת". כרגע אנחנו לא מדברים על שום דבר, אבל נכון שכרגע "קשת" נראים הרציניים ביותר".


אבי לוזון. ימכור לערוץ 2 את המשחקים בליגת העל?

רמז עבה לאפשרות שהשידורים ישודרו ב"קשת", העניק, כמעט מבלי לשים לב יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון ביום חמישי בראיון בתוכנית "עושים ספורט" בגל"צ. לוזון ציין כמעט את שמות כל הזכייניות שנמצאות במשבר כלכלי. בין השאר ציין לוזון את ערוץ 10 ו"רשת" אך לא הזכיר את "קשת".

בערוץ הספורט ממתינים

גם ראשי ערוץ הספורט מעוניינים ברכישת הזכויות, אולי יחד עם ערוץ 1. בכל מקרה, ההצעה של ערוץ הספורט פחותה מזו של "קשת". בכיר בהתאחדות אמר: אין כמעט ספק שאם הזכויות לא ימכרו ל"קשת" הן ימכרו לערוץ הספורט".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק