הקיץ של אביב

אביב בושינסקי יודע שהשנה וחצי הראשונות של במכבי ת"א לא היו מזהירות. אבל העבודה שלו בחודשיים האחרונים מוכיחה שהוא למד מטעויות ועושה הכל נכון כדי להחזיר את המועדון מספר 1 בישראל למקום הראוי לו

יום שלישי 28 יולי 2009
דורון ברגר
שנה וחצי לאחר שנכנס לתפקיד הלא כל-כך מוגדר, עובר אביב בושינסקי ימים מורכבים מאוד. יהיו שיאמרו שאלו ימים לא קלים לנציגו של אלכס שניידר ויהיו שיאמרו כי בושינסקי נהנה בשבועות האחרונים כמו שהוא לא הצליח להנות מאז רכש אלכס שניידר את הקבוצה בתחילת 2008.

שיהיה ברור. גם אביב בושינסקי יודע שהתקופה שלו כאחד האנשים החזקים במכבי תל-אביב, היא לא בדיוק תקופת הזוהר של הקריירה שלו. הוא היה בעבר עיתונאי מצטיין בגלי צה"ל והגיע עד תפקיד של עוזרו האישי ויועץ התקשורת של ביבי נתניהו. הוא העדיף בסופו של דבר את המגזר הפרטי עד שמצא את עצמו כאיש שמנסה להציל את מכבי תל אביב והיה בין המתווכים להבאתו של המילארדר מקנדה לקריית-שלום.

בושינסקי יודע שהוא קצת נסחף. גם הוא יודע שמכבי תל אביב עשתה את כל הטעויות האפשריות בעונת 2008-2009, אבל למקורביו הוא אמר שאין לו כל כוונה לעזוב. יתרה מכך, אמר בושינסקי: "אני הייתי מאלה שהכניס לצרה הזאת. אני צריך גם לאושש את הקבוצה".

הזלזול שמפגינים כלפיו חלק מאנשי תקשורת הוא כמעט בלתי נתפס. מדובר בנסיון לסגירת חשבון מהסוג הנחות ביותר.  היו יושבי ראש שאחרי שדאגו להוצאות ענק, ברחו או שדאגו לשלם לעצמם פיצויים מוגדלים. תאמינו על בושינסקי שהוא היה יכול להגיע להסדר זה או אחר עם אלכס שניידר ולפצות את עצמו בסכום מסוים ולהיעלם את איגוד השחמט. אבל בושינסקי קרא את עצמו לדגל בחודשיים האחרונים והתעקש עם מרבית השחקנים על קיצוץ בשכרם. ולא, הוא לא משה דדש שיודע להעניק טפיחת אבהית, הוא לא איציק קורנפיין שמצטייר כאחד מהחבר'ה. הוא לא יעקב שחר שנמצא כאן כבר שנים. הוא בסך-הכל, אביב, שמצטייר כמיני אליטיסט שעשוי לעזוב בהזדמנות הראשונה. 

במקביל לנסיונות למצוא רוכש במקום שניידר, הצליח בושינסקי לארגן בימים האחרונים חוזה אימוץ עם חברה לסליקת כרטיסי אשראי באינטרנט. הסכום שיועבר למכבי תל-אביב בעונה הקרובה עומד על 750,000 דולר עם אפשרות של תוספת במידה והקבוצה תזכה בתואר. נכון, לא מדובר בחוזה שעוד לא היה כמוהו בכדורגל הישראלי אבל צריך גם לומר את האמת: עד היום רק פעמיים הצליחו קבוצות להשיג יותר. בית"ר ירושלים מכרה חוזה אימוץ לפני שנתיים לחברת ב.יאיר ביותר ממליון דולר. לפני חמש שנים מכרה הפועל תל-אביב את חוזה האימוץ לחברת השכרת רב בסכום גבוה.

אומרים שיחסיו עם אבי נמני ידעו ימים טובים יותר. אומרים שהאוהדים לא מתים עליו. גם לא כל העיתונאים משוכנעים שמדובר באיש הנכון במקום הנכון. אבל בושינסקי נלחם בינתיים באומץ על שמו, בדרכו שלו, ואם מכבי תל אביב תצא מהקיץ הזה בדרך לצמרת ליגת העל, הרי שעם כל הכבוד לאיציק קורנפיין, הקיץ הזה הוא גם הקיץ של אביב.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק