לא הפסדתם כלום

מכבי חיפה לא הפסידה בקזחסטן מול אקטובה, במשחק הראשון מבין שניים בסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות, במשחק שלא שודר באף ערוץ טלוויזיה בישראל. לפחות לא זכיתם לראות תיקו מאופס

יום שלישי 28 יולי 2009
אייל כהן

שביעות רצון סבירה במכבי חיפה. הירוקים השיגו תוצאה מצויינת של תיקו 0:0 מול אקטובה הקזחית, במשחק החוץ, במסגרת הסיבוב השלישי במוקדמות ליגת האלופות. בשבוע הבא ביום שלישי, מכבי חיפה צריכה ואמורה לנצח ולהעפיל לסיבוב הרביעי.

התיסכול הכי חמור של מכבי חיפה היה שאוהדי הקבוצה לא יכלו לצפות בקבוצתם האהובה, כיוון שאף גוף תקשורת לא לקח אחריות ושידר את המשחק. למרות זאת, הלבבות של האוהדים היו בקזחסטן, ושחקני חיפה בהחלט הרגישו זאת, כאשר משחק הגנה מצויין הצליח לשמור על שער נקי ותוצאה מצויינת לגומלין.

מכבי חיפה אמורה וצריכה לעבור את הסיבוב השלישי במוקדמות ליגת האלופות, מה שיקנה בסיבוב הבא עלייה אוטומטית לליגת אירופה והזדמנות נדירה להעפיל לליגת האלופות. שבוע בלבד למשחק הגורלי, מה שחשוב בעיקר כעת זה שקרית אליעזר יהיה מלא מפה לפה והקהל החיפאי בהחלט מסוגל לכך.

מהלך המשחק: 

הקבוצה המקומית החלה לתקוף ללא הפסקה את השער של ניר דווידוביץ', במטרה לנצל את הלחץ שבו נמצאת מכבי חיפה. בדקה העשירית טלשב ניסה את מזלו מרחוק, אבל הכדור יצא מהמסגרת. 

בדקה ה-13 צפינו בהברקה הראשונה של מכבי חיפה, כאשר כדור נהדר הגיע אל ליאור רפאלוב, שבעט היטב, אבל החמיץ את המסגרת. חיפה החלה ללחוץ, כאשר תוך  5 דקות מצבים קורצים לחלק ההתקפי של חיפה, אבל ההגנה המקומית הצליחה למנוע שער יתרון לאורחת. 

עד סיום המחצית הראשונה, המשיכה מכבי חיפה לייצר מצבים, אבל לא מצבים שסיכנו ממשית את שוערה של האלופה הקזחית. 

בפתיחת המחצית השנייה, שוב צפינו בלחץ מצד האורחת, שקוותה להשיג שער מהיר כדי להזרים קצב. בדקה ה-52 ספג בלמה הפורטוגלי של מכבי חיפה, טשיירה, כרטיס צהוב לאחר עבירה לא חכמה קנז'יסארייב. 

אלישע לוי החליט לבצע חילוף כפול כבר בדקה ה-64, כאשר הוציא את דבאלשווילי וליאור רפאלוב והכניס במקומם את ילו בלו וגוסטבו בוקולי. חמש דקות לסיום המשחק, אייל גולאסה נכנס במקומו של יניב קטן.

מכבי חיפה:
ניר דוידוביץ'; אייל משומר, ז'ורז' טיישיירה, דקל קינן, פיטר מסיללה; ג'ון קולמה, בירם כיאל, ליאור רפאלוב (גוסטבו בוקולי, 64), יניב קטן (אייל גולאסה, 86); מוחמד גאדיר, ולדימיר דבאלשווילי (ילו בלו, 64) 

אקטובה: אנדריי סידלניקוב; סמאט סמאקוב, יורי לוגביננקו, אנטון צ'יצ'ולין, אמיל קנז'יסארייב; מאראט חאירולין, קונסטנטין גולובוסקוי (באדלו, 85), אולוגבק אסנבאייב (סטרוקוב, 66), ייבגני אברצ'נקו (מיטורפאנוב, 75); מוראט טלשב, אנדריי לאבריק.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק