הליגה הסינית- מספר 1בעולם?

הצהרה נדירה מפיו של מזכ"ל הפריימיר ליג האנגלית, שטען כי הליגה הסינית עשויה להפוך לליגה הטובה בעולם בעוד כמה שנים והנבחרת הסינית תוכל להתמודד מול נבחרת "שלושת האריות"

יום רביעי 29 יולי 2009
מערכת TELESPORT

אמנם הוויכוח על "מי המציא את הכדורגל?" הוא עתיק ונדוש, כשעל ההמצאה אחראיות שתיים- סין העתיקה ואנגליה המודרנית, אך בהצהרה נדירה ואופטימית משהו, מזכ"ל הפריימיר ליג האנגלית- ריצ'רד סקאדמור, טוען כי זה בהחלט אפשרי שבעתיד הקרוב, הכדורגל הסיני יתפוס את מקומו של הכדורגל האנגלי.

המזכ"ל, שהגיע לסין לכבוד טורניר כדורגל בינלאומי שמשוחק שם, בהשתתפות קבוצות אנגליות כמו טוטנהאם, האל סיטי ו-ווסטהאם, התעלם מהמצב הכלכלי הקשה בו שרויה ליגת העל הסינית בת חמש השנים בלבד, והצהיר כי " בעיר בייג'ינג, בצוותא עם השאפתנות של התאחדות הכדורגל הסינית, אני בהחלט יכול לראות בעתיד, שסין תהפוך ליריבה של אנגליה ולאחד מגורמי הכוח וההשפעה הגדולים בכדורגל העולמי, כשהליגה הסינית תתחרה בליגה האנגלית. אנחנו מצפים לתחרות שכזאת ".

על אף ההצהרה האופטימית משהו, סקאדמור המשיך בדבריו ונשמע מודע יותר למקומו של הכדורגל הסיני לעומת האנגלי: "באנו לכאן כדי להעביר לסינים את הידע והמומחיות שלנו בתחום הכדורגל, כמו גם בתחומים נוספים שסביבו ".

כאמור, הכדורגל הסיני בשנים האחרונות, לא מצליח לשבות את לב האוהדים המקומיים, והליגה בת 16 הקבוצות, נופלת בפופולאריות שלה לעומת ההצלחה העצומה לה זוכה הליגה האנגלית ועוד ליגות אירופאיות נוספות. 

גם הכשלונות היחסיים של הנבחרת הלאומית והיעדר שחקנים סיניים המשחקים באירופה, הפכו את הכדורגל המקומי למוצר לא מבוקש, בשוק ששווה, לפחות על פי הפוטנציאל שבו, מאות מיליוני דולרים בשנה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק