ביזיון ישראלי באליפות העולם

השחיין נמרוד שפיר אבר אור טוען שמאמן הפועל ירושלים פגע בו. בתגובה שיגר האיגוד מכתב קשה: נמרוד ביצע מספר עבירות משמעת במהלך האליפות. הוא אמר לאחד מחברי המשלחת: אני אחסל אותך

יום חמישי 30 יולי 2009

המשלחת הישראלית לאליפות העולם בשחייה לא רשמה בינתיים הישיגם יוצאי דופן, אולם היום שלח עו"ד אייל יפה, בא כוחו של השחיין נמרוד שפירא בר אור, מכתב תלונה לראש איגוד השחייה, נועם צבי, ובו התלונן על פגיעה מגמתית ומתמשכת בשחיין הישראלי. וזה עוד החלק היפה של הכמתב. בהמשך טוען יפה כי  עוזר מאמן נבחרת השחיה, דימה רבינסקי, תקף פיזית את שפירא בר-אור.

יפה כתב כי: ""נמרוד שבר שיא ישראלי במשחה 200 מטר חופשי והאיגוד העלים את העובדות, הבליע אותן ודאג כי יובלטו הישגיהם של שחיינים אחרים. חמור לא פחות מכך הוא מקרה תקיפתו הפיזית של נמרוד ופציעתו על ידי עוזר המאמן דימה רבינסקי בנוכחות קהל ועדים. הלגיטימציה של האיגוד וראשיו לפגוע בנמרוד חסרת תקדים והתנהגות שגובלת בפלילים. הנכם נדרשים לחדול לאלתר מלפגוע בנמרוד, לסקר את הישגיו סיקור אובייקטיבי וראוי ולחדול מלפגוע בו. כן עליכן לנקוט בכל ההליכים המשמעתיים והמשפטיים נגד כל המעורבים בפגיעה בנמרוד, לרבות עוזר המאמן".

 בתגובה לדברים שיגר דובר איגוד השחייה מכתב משלו שמובא כאן במלואו: "המכתב של עו"ד אייל יפה ליו"ר איגוד השחייה נעם צבי, נשלח אל אמצעי התקשורת ולא הגיע מר צבי ולכן את תגובתנו למכתב אנו מעבירים לכלי התקשורת ולא למר יפה.

לעצם הטענות: 

1. הטענה כאילו איגוד השחייה העלים או הבליע את הישגיו של נמרוד שפירא בר אור, הנן טענות חסרות כל בסיס, שלא לומר מגוחכות. השיא של שפירא התנוסס למעלה מחצי יום  ככותרת ראשית באתר איגוד השחייה. לאחר הישגיו של גל נבו, הישגיו של שפירא עברו לכותרת המשנה של הידיעה הראשית.

2. לגבי הטענות המועלות בסעיפים 3 ו-4. ראשית אף אחד במשלחת או באיגוד השחייה לא אמר ששפירא יטופל משמעתית. אסיפת הקבוצה אכן נקבעה לשעה 21:30. שפירא בר אור בחר על דעת עצמו ומבלי להודיע על כך לאיש שלא להופיע לאסיפה, שאליה הגיעו כל שחייני הנבחרת. לו היה מבקש להשתחרר, יש להניח שבקשתו הייתה מתקבלת. למחרת העיר ראש המשלחת לשפירא על עצם העובדה שלא הופיע לאסיפה מבלי ליידע איש. לצערנו נמרוד ביצע מספר עבירות משמעת במהלך האליפות, אך אנו נטפל בהן כשנחזור לארץ.

לגבי הנאמר בסעיפים 8 ו-9. אף אחד, אבל אף אחד לא מונע ממנו מאי לאמן את נמרוד שפירא וללוות אותו בבריכה. אבל למרות הבקשה של מאמן הנבחרת לא להפריע לשחיינים בבית המלון. המאמן כמו ייתר הישראלים המלווים את המשלחת ואשר אינם לנים בבית המלון של המשלחת התבקשו שלא לשהות במלון המשלחת ולבטח שלא בחדרי השחיינים. למרות הבקשה הזו מאמנו של שפירא נמצא בבית המלון ושוהה שעות בחדרו של השחיין, אשר חולק חדר עם שחיין נוסף.

גם אביו של השחיין מפר את הבקשה/הוראה של המאמן. למר שפירא יש תג עיתונאי והוא מנצל אותו כדי לגשת באופן חופשי אל המשלחת ואף יותר מזה להתלוות אל אוטובוס המשלחת. מיותר לציין שהורים אחרים אינם נוהגים כך.

ולטענה החמורה בסעיף 5 למכתב: בהצגת הערב של האליפות התקבצה כל המשלחת לעודד את גל נבו במשחה חצי גמר 200 מעורב אישי. דימה רבינסקי ישב במרחק של חמש כסאות מנמרוד וקרא לו להעביר אליו את השיבוצים ליום המחרת.  כשחזר וביקש בפעם השלישית, נמרוד הראה לעברו אצבע משולשת. בתגובה דימה נופף לעברו בחולצה והזהיר אותו שלא יעז לעשות לעברו תנועה מגונה. המקרה ארע בשעה 18:00 לערך. ארבע שעות אחר כך פנה אלי אביו של נמרוד וביקש שאבדוק את הנושא. נמרוד טען שנפגע מהחולצה מתחת לעיין אבל לא רצה להפריע למשלחת ולא דיבר על זה.

רבינסקי טען שהוא כלל לא פגע בנמרוד. באותה שורה ישב ראש המשלחת איצ'ה קרמר וגם הוא לא ראה שנמרוד נפגע מהחולצה. בסמוך לנמרוד ישבה רופאת המשלחת וגם היא לא הבחינה בדבר חריג  וגם אליה נמרוד לא פנה.

אנשי צוות במשלחת שמעו את נמרוד אומר לרבינסקי "אתה לא יודע עם מי יש לך עסק אני אחסל אותך". 

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק