גולדהאר קיבל את מכבי תא

מחצות זה רשמי: מיצ'ל גולדהאר חתם על הסכם העברת הקבוצה מידיו של אלכס שניידר, והשליטה על מכבי ת"א היא של הבעלים החדש. בושינסקי ונמני ישארו בתפקידם. שניידר: "לא באתי לעשות סיבוב"

יום רביעי 05 אוגוסט 2009
אשר גולדברג
 מיצ'ל גולדהר הוא הבעלים של מכבי ת"א. גולדהאר חתם על חוזה מול אלכס שניידר וקיבל את מכבי ת"א באופן רשמי, ומהיום יתחיל בהליך רישום הקבוצה בראשותו לבקרה התקציבית ויעביר את כספו כערבויות שיתפסו מעשית רק בתוך שבועיים, אחרי שכל הנושא הבירוקרטי יושלם.

גולדהאר אמור להגיע לישראל, כשהמיליונר הקנדי יפקיד את הקבוצה בידיהם של אביב בושינסקי ואבי נמני. תקציב מכבי ת"א יהיה כארבעים וחמישה מיליון שקלים והמטרה של גולדהאר היא להעמיד קבוצה חזקה שתיאבק על תואר האליפות, ובשנה הבאה תהיה חזק בגביעי אירופה. 

אלכס שניידר, שמכר את הקבוצה אחרי תקופה קצרה ולא מוצלחת במיוחד, ניסה להסביר את הסיבה לכך שרכש מלכתחילה את המועדון הצהוב כשאמר, "רכשתי את מכבי ת"א מתוך רצון לתרום לכדורגל הישראלי ולא משום כוונה נסתרת. אדם שמשקיע 20 מיליון דולר בשנה וחצי במועדון כדורגל אינו בא "לעשות סיבוב"." 

שניידר התייחס גם כן למצב המועדון כשאמר "מכבי קבוצה עם היסטוריה מפוארת, אולם למרות הציפיות שהיו לי, גיליתי למרבה הצער שהשבר בקבוצה גדול מאוד. מכבי ת"א הוא מועדון שזקוק לשיקום ובנייה מהיסודות". 

המיליונר הקנדי הזכיר גם את אחת מהסיבות לעזיבתו, היחס שקיבל מהאוהדים ומהעיתונות. "זה לא סוד שהצטערתי לראות תופעות שפוגעות בכדורגל בכלל ובמועדון שלי בפרט כמו הגישה הצינית של חלק מאלה שמסקרים או חיים את הכדורגל. אני לא נאיבי אבל בכל זאת מקווה שהתופעות יעלמו והבאים אחרי יוכלו להנות יותר מהמועדון הצהוב."

שניידר סיים עם ברכת דרך צלחה לבעלים החדש, מיצ'ל גולדהאר כשאמר, "אני משוכנע כי גולדהאר יצליח מהנקודה הזו להצעיד את המועדון להישגים ואני מאחל לו הצלחה עם הלב הצהוב".

הבעלים הטרי של מכבי ת"א, מיצ'ל גולדהאר, מקבל מאה אחוזי שליטה על הקבוצה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק