כדורגל במלוא הדרו

לא צריך לפרשן יותר מידי. מכבי חיפה פשוט סבלה מיום נורא של דוידוביץ' ומ-15 דקות של חוסר ריכוז. מה שכן, המשחק אתמול הזכיר לנו למה הכדורגל הוא המשחק הכי נצפה בתבל. ואייל גולסה? בקרוב לא כאן

יום רביעי 05 אוגוסט 2009
קובי סגל
 15 דקות  הפכו אתמול את פניו  של   מר יעקב שחר כמי  שנמצא על סד העינויים ונראה היה ששניות בודדות נותרו לנשימתו  האחרונה. 15 דקות בהן ניתן היה לשמוע את רחש היתושים המגיעים לאלומות  האור באיצטדיון החיפאי  והקהל ההמום שלא פצה פה.

כל צופה כדורגל לא הבין כיצד מתפרקת מכבי חיפה בפרק זמן כה קצר. לא היתה זו ברצלונה או מנצ'סטר שהגיעו לקרית אליעזר אלא מועדון קזחי שרחוק שנות אור מאירופה. הדרמה  הראתה לנו מדוע המשחק הזה הינו הפופולארי בעולם המעניין ביותר, ומושך את קהל הצופים הגדול ביותר, שאתמול יכול היה עוד לעצור מספר לבבות בקרית אליעזר.

מחפשי הסיבות חגגו אתמול. תירוצים לא חסרו  הכנה לקויה ולחץ נפשי גדול עמדו בראש מצעד ההסברים. לדעתי, הפיגור הענק נבע רק מיום רע מאד של השוער המיצטיין ניר דוידוביץ' שלא  קיבל גם הרבה עזרה מהגנתו. במשך רבע השעה הראשונה כל כדור שהגיע לרחבת הירוקים תפס את ההגנה בבהלה ואת שוערה בחוסר ביטחון. כך כבשו הקזחים שערים קלים   ופשוטים  מידי.

וכאן נכנס לתמונה אלישע לוי. זה ההבדל הדק בין מאמן חלש לענק.  בין קבוצה שבורה ללוהטת.  בין אפשרות להכנסות של מליונים  לקופה ריקה,  ובין הצלחה לכישלון. כדורגל במלוא הדרו.

לא צריך ניתוחים ופרשנויות.  רק להסתכל וליהנות כיצד הדרמה הופכת לקומדיה. יניב קטן הוביל פעם נוספת את הירוקים לפסיעה מבית ליגת האלופות, בניצוחו של הקוסם החדש, אייל  גולסה,  שהכניס את הפלפל החסר למהפך. לא אוכל שלא להחמיא לילד הקטן שהופך  מהר מאד לבורג מרכזי  וכוכב ענק.  אין לי ספק שלא נוכל להינות ממנו  בארץ, ומקומו בקבוצות הגדולות באירופה.

מכבי חיפה קבוצה גדולה  עם כל האלמנטים להצליח  באירופה.  עם טיפת מזל והרבה יכולת נוכל ליהנות פה מחורף חם ונעים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק