הליגה המשוגעת בעולם

גרמניה: לאחר הסיום המטורף של העונה הקודמת, רק משוגע ינסה לנחש מי תזכה באליפות בבונדוסליגה הנפתחת כבר בשבת הקרובה. וכן, גם קולאוטי ואלברמן יהיו שם, ואתם?

יום שישי 07 אוגוסט 2009
מערכת TELESPORT

הבונדוסליגה, שהיא כמובן הליגה הבכירה בגרמניה,  הוכתרה מספר פעמים כאחת מ-3 הליגות הטובות באירופה ואולי אף מהחמישייה הפותחת של הליגות הטובות בעולם. בעונה שעברה לא פחות מ-5 קבוצות נלחמות עד לדקה האחרונה של העונה על קרב האליפות, שלבסוף ניתן לזאבים מוולפסבורג.

הערב תיפתח באופן רישמי עונת 2009/10 בגרמניה ואנחנו ב-TELESPORT, סיכמנו וסיקרנו עבורכם את כל הקבוצות, עם השחקנים החדשים שהגיעו, השחקנים שעזבו, הסיכויים העונה של כל קבוצה וקבוצה.  הסיקורים בשיתוף פורום ASOCCER.

וולפסבורג: ה-אלופה, בלי הרבה יומרות השנה לשחזר את ההישג

אחרי האליפות הסנסציונית אבל המוצדקת אשתקד צריכה וולפסבורג לעקל את האבידה של מאמנה המצליח פליקס מגאת. עם ארמין פה מגיע מאמן שעבר השיג דומה לזה של מגאת, עונה ראשונה ביננית ובעונה השניה אליפות מדהימה. 

אולי זה מה ששיכנע את ראשי ענקית הרכב פולקסוואגן להביא את המאמן לשעבר של שטוטגארט. הקבוצה לא עברה שינויים גדולים, בעיקר עיבוי הסגל היה המטרה הברורה של הזאבים. מצרפת מגיעים קאלנברג השבדי (כישרון המאה נאמר עליו לפני כמה שנים בשבדיה) כמו גם קארים זיאני האלבני הבין לאומי בו תולה פה תקוות גדולות. בנוסף השיגה הקבוצה את שירותיו של הכישרון הצעיר פבייאן ג'ונסון ממינכן 1860.

מה יהיה השנה?

ארמין פה הוריד ציפיות כבר במסיבת העיתונים הראשונה שלו:"זה בלתי אפשרי לחזור על ההישג של העונה הקודמת". אז לא, ארמין פה הוא לא חוזה עתידות, אבל הזאבים מכירים בעובדות, יהיה קשה מאד לראות את הזאבים חוזרים על האליפות המדהימה של העונה שעברה. 

למרות זאת לוולפסבורג יש עדיין קבוצה מצויינת שקיבלה חיזוק נקודתי בקישור. אם פה יצליח לשחזר את ההצלחה בעונה השניה בשטוטגארט, הזאבים יהיו חזק במאבק על המקומות לליגת האלופות ואולי אף יעצבנו שוב את הונס ושות.

באיירן מינכן: עם ריברי, ללא ריברי, מה שחשוב שלואיס ואן חאל הגיע

מאמן חדש, שחקנים חדשים, באיירן מינכן משנה את פניה עם הגנרל החדש לואיס ואן חאל, אולי התקווה הגדולה ביותר של הבווארים אמור להחזיר לסבנר שטרסה לא רק את האליפות אלא גם את ההגמוניה באירופה. 

שינויים בחלק ההתקפי עם מריו גומז (35 מיליון יורו משטוטגארט) ואיוון אוליץ' המצויין מהמבורג ל ובהגנה עם בארפייד ההולנדי הבין לאומי כמו גם בקישור עם אנטולי טימושצ'וק ופרנז'יץ' מסמלים מעל לכל את באיירן החדשה.


המאמן החדש באליאנס ארנה, לואיס ואן חאל (gettyimages)

לעומת זאת עם לוסיו וזה רוברטו עוזבים שחקנים ששנים ארוכות היו מניה בטוחה בהרכב הבווארי. גם לוקאס פודולסקי עזב, החלוץ הצעיר שהיה לפני כמה שנים תקווה גדולה.

מה יהיה עם באיירן העונה?

באיירן כרגיל המועמדת הבכירה לאליפות, גם באירופה אמורה באיירן בזכות הסיגנון הנוקשה של ואן חאל והגנה יציבה להחזיר לבאיירן חלק מהכבוד האבוד באירופה בשנים האחרונות (ז'ניט לפני שנתיים, בארסה אשתדקד). 

לבאיירן יש הרכב חזק וסגל מעובה (שצפוי לקבל דילול בהמשך). בנוסף עם מאמן מנוסה ובעיקר עם טימושצ'וק וגומז יכולה באיירן להיות הצלחה גדולה לא רק בזירה המקומית אלא גם בזאתי הבין לאומית. כל מקום שהוא לא בראש הפיסגה בבונדסליגה יהווה סנסציה.

שטוטגרט: תמיד נמצאת בפיסגה, רוצה שלב אחד גבוה יותר

הקבוצה היחידה מבין השלישיה הראשונה של אשתקד שלפחות כרגע נחלשה לעומת אשתקד. הקבוצה איבדה את המנייה הבטוחה והסקורר שלה מריו גומז שערק למינכן. בנתיים עדיין לא הגיע מחליף ראוי (עם כל הכבוד לבן של קרל היינץ רידלה, אלסנדרו שישחק תחילה בקבוצה השניה של המועדון). החיזוק היחידי היה בדמותו של סטפנו צ'לוזי שמגיע מקרסלרוהה על תקן של תקווה גדולה

מה יהיה עם שטוטגרט העונה?

הכל תלוי במחליף של גומז? לא בטוח שרק הפקטור הזה שללא שום ספק משמעותי יהיה המדד להצלחה השוואבית. הרבה יהיה תלוי גם במאמן מרקוס באבל. אחרי ההצלחה המדהימה אשתקד (הסיבוב השני הטוב ביותר בתולדות הקבוצה עם שני הפסדים בלבד!) מגיעה עונת המבחן של המאמן הצעיר, הרי העונה השניה היא תמיד הקשה יותר אומר הפתגם המוכר. 

באבל יאלץ להעביר כל שבוע את יום שני עד יום רביעי בקלן בקורס למאמנים, ככה שבימים הללו הקבוצה תעבוד רק עם העוזרים שלו. דבר שיכול מן הסתם לקבל אפקט שלילי.

שטוטגארט תאבק על המקום לאירופה, לליגת אירופה. קרי יותר ממקום חמישי נראה בשלב זה לפחות די קלוש. המקום השלישי מאשתקד יהיה הישג עצום שיהיה ללא שום ספק רשום בעיקר על באבל, מרקוס באבל.

הרטה ברלין: נחלשה מאוד, לא תחפש צמרת העונה

סנסצית אשתקד עם תקציב מינמלי עברה קיץ לא קל. הקבוצה של המאמן המצויין לוסייאן פברה (הנהלת הרטה: הכוכב הגדול של הקבוצה) איבדה את שני החלוצים שלה אנדריי וורונין ומרקו פנטאליץ'. גם הבלם הוותיק גוזף סימוניץ' עזב. לעומת זה עם ארתור ווינשייארק חוזר לקבוצה החלוץ האנמי של לפני 4 שנים שעזב אחרי יבוש בספסל לניסיון שני. פרט לכך פשוט אין כסף בבירת גרמניה. אם זה לא מספיק אז גם המנג'ר האגדי ,והאח של.. דיטר הונס התפטר מתפקידו.

מה יהיה עם הרטה ברלין העונה?

הרטה בצניחה חופשית. עם כל הכבוד ללוסייאן פברה, קוסם הוא לא ובלי חיזוק הרטה למרות הכישרונות הצעירים והשוער המעולה דרובני לא תוכל לשחזר את הישג אשתקד. הקבוצות מתחתיה התחזקו והרטה מצפה לניסים ונפלאות נאלצה לוותר על שחקני המפתח של אשתקד.
בסביבות המקום העשירי נראה היום המקום הריאלי של הקבוצה מבירת גרמניה שתשחק בשלוש זירות (ליגה, גביע ואירופה).

המבורג: זה רוברטו הגיע, בעל הבית החדש

הקבוצה ההנזיאתית סיימה את העונה שעברה עם טעם חמוץ מתוק, אחרי שהיתה במשך מחזורים רבים מועמדת בכירה לאליפות סיימה הקבוצה בקושי במקום החמישי ותשחק באירופה. 

גם המבורג כמו באיירן ו-וולפסבורג החליפה את המאמן שלה והביאה את ברונו לבאדיה מאמנה של לברקוזן אשתקד. עם זה רוברטו הוותיק מבאיירן מינכן כמו גם אלג'רו אליה ומרקוס ברג השוטינג סטאר של היורו האחרון וכמןבן ג'רום בואטנג, בתפקיד החדש שלו מהיורו של הנבחרות עד גיל 21, נראה שהמבורג למרות האבידה של איוון אוליץ' התחזקה ושוב נראת כאחת מהמועדות לאליפות.

מה יהיה עם המבורג העונה?

הניסיון של זה רוברטו, היעילות של ירולים, הטכניקה של אליה וטרוכובסקי והכישרון של ברג כמו גם של בואטנג והניסון של הוותיקים ( מתייסן, פרנק רוסט) נראה שמהבורג יכולה להיות הסוס השחור של הבווארים (תרתי משמע). לא רק שההנזייאתים לוקחים כל עונה את הנ"ק מהבווארים אולי סוף סוף עם לבדיה הם גם יקחו את הג'ק פוט. למרות הכל צריכים לקחת הכל בפרופרציות, המבורג תהיה בוודאות בחלק העליון, האם זה יספיק לאליפות? די בספק.


בורוסיה דורטמונד: פריי ויאנג פיו לי עזבו, לא הרבה הגיעו

עונה לא יציבה עברה על הבורוסיה אשתקד. למרות זאת בטוחים בדורטמונד ,בעיקר בגלל הסיומת הנהדרת של העונה שמכעט והביאה את דורטמונד למקום החמישי שמוליך לאירופה, שהקבוצה מוכנה בלי יותר מדי שינויים לחזור לחמישיה הראשונה. מצד אחד עזבו אהוב הקהל יאנג פיו לי כמו גם המופרע קווין פרינס בואטנג, מצד שני התחזקה הקבוצה בשירותיהם של הכישונות הצעירים סוון בנדר וקווין גרוסקרוייץ. עם מרקוס פויילנר דמיטאר רנגלוב מעבה הבורוסיה את האלטרנטיבות בקישור שלה.

החיזוק המשמעותי ביותר הגיע כבר לפני שנתיים וקוראים לו מאטס הומלס שנרכש מבאיירן אחרי שהיה רק מושאל לבורוסיה.

מה יהיה עם דורטמונד העונה?

דורטמונד שמרה על הסגל שלה. יורגן קלופ משוכנע שקאדר מאשתקד עם עיבוי הסגל מההעברות בפגרה יכול בהחלט להיכנס לחמישיה הראשונה. דורטמנד היא קבוצה לא צפוייה, מצד אחד אף אחד לא ממש יופתע אם בורוסיה תרוץ יפה השנה כמו שאף אחד לא ממש יהיה מופתע אם הקבוצה עם קהל האוהדים הגדול בגרמניה שוב תאכזב. דורטמונד יכולה בהחלט לשחזר את המיקום מאשתקד (מקום שישי) יותר מזה נראה במיוחד על רקע החיזוק של שאר הקבוצות לא ריאלסטי במיוחד.

הופנהיים: תשחזר את העונה הקודמת? לא בטוח.

אלופת החורף ואחת ההפתעות הנעימות אשתקד חולמת על התייצבות בחלק העליון של הטבלה. בגלל זה לא רק שהקבוצה לא נחלשה (גם דמבה בה נשאר בסופו של דבר) אלא שהקבוצה אף התחזקה. עם גוזף סימוניץ' וכריסטייאן איישנר הגיעו חיזוקים נהדרים להגנה

. עם מסקוול וזוקולוני (מראדונה: "הוא יהיה כוכב גדול") גם הקישור קיבל אלטרנטיבות נוספות. התקוות הגדולות של הופנהיים נעוצות כמובן בוודאד איבסביץ' שעד הפציעה שלו בסוף הסיבוב הראשון כבש 24 שערים מבלי שאף אחד ממש יכול לעצור אותו. הקבוצה של המאמן שמרה על הכוכבים שלה ושולחת מסרים מאיימים לכיוון וולפסבורג ומינכן.

מה יהיה עם הופנהיים העונה?

הופנהיים בהחלט יכולה שוב למצא את עצמה בחלק העליון של הטבלה. החיזוקים לקישור ולהגנה היו נחוצים ומאפשרים למאמן רנגניק מבחר גדול יותר מאשר היה לו אשתקד. העבודה הרצינית של רנגיק ושות תהפוך את הופנהיים לחלק בלתי נפרד מהצמרת הגרמנית גם בעונה הקרובה. האם זה יספיק לחמישיה הראשונה? 

בהחלט, המטרה מקום 4-5 נראה מאד אפשרי, בעיקר עם איבסביץ' ישמר מפציעות.
ללא שום ספק תוספת מאד מרעננת לכדורגל הגרמני שיכולה ואף צריכה לייצג את גרמניה באירופה.

שאלקה 04: הקבוצה בעלת מצבי רוח כרוני

מבט זריז להרכב הפותח של הקוניגס בלאו מגלה שאין הרבה שינויים בגילזנקירשן. אבל מבט חפוז לספסל מגלה פנים מוכרות ושאפתניות. אחרי שהביא את שטוטגארט עד למקום השני, זכה בדאבל עם באיירן מינכן וזכה באליפות פנומנאלית עם וולפסבורג מחפש פליקס מגאת אתגר רביעי ואולי האתגר הגדול בחייו. אחרי אין ספור ניסיונות כושלים ואכזבות צורמות להביא את "5 דקות אלופת גרמניה" לראש הבונדסליגה.

 דווקא שמגאת מגיע בשאלקה סגרו את הברז הפיננסי. שחקנים אלמונים כמו יאן מורבק או וואסיליוס פליאטסקיס נחתו בגילזנקירשן בעיקר בשביל לסגור את החורים שהותירו אחריהם אורלנדו אונגלר ומלדאן קריסטאיץ'. הכישרון העצום לואיס הולטבי מגיע מאלמניה אאכן כתקווה גדולה לעתיד בשאלקה ומהווה אולי את הרכש המשמעותי ביותר בשאלקה העונה, דבר שעד לא מזמן נשמע כמו בדיחה עצובה בגילזנקירשן שהיו רגילים לקליברים גדולים יותר.

מה יהיה עם שאלקה השנה?

פליקס מגאת משנה את פניה של שאלקה מקצה לקצה, הווינר הגדול של אשתקד מגיע אולי לאחת הקבוצות המפסידניות ביותר בגרמניה. האם השילוב הזה יעבוד?
לשאלקה יש קבוצה מצויינת, בדיוק כמו אשתקד, אין שום סיבה שהקבוצה לא תשפר את המקום ה 8 המאכזב מאשתקד. אליפות? 

עם מגאת הכל אפשרי, שאלקה בהחלט תחזור לחמישיה הראשונה. לפחות העונה אבל נראה שיהיה קשה לקוניגס בלאוו להיכנס למאבק האליפות. "סבלנות" היא מילת המפתח לפי מגאת שבטוח שכבר בזמן הקרוב הקבוצה של גילזנקירשן תזכה להחזיק בצלחת האליפות ולא ל 5 דקות בלבד.

באייר לברקוזן: היפייה בא לעשות סדר בהגנה

אחרי סיבוב ראשון נהדר עם הצהרת כוונות וכדורגל פנטסטי איבדה באייר לברקוזן בסיבוב השני את הראש. כחלק מהלקחים החליטו בבאייר להיפרד מהמאמן ברונו לבדיה ולהביא את המאמן הוותיק הופ הייניקס. ברנרד שניידר סיים את הקריירה והנריקה הבלם הברזילאי המושאל בראש רשימת העוזבים.

לעומת זאת חיזקה את עצמה לברקוזן עם ארן דרדיוק הכישרון השווצרי הגדול וסמי היפייה הוותיק כמו גם דניאל שוואב הכישרוני.

מה יהיה עם לברקוזן השנה?

השאיפות של לברקוזן הן ברורות, לפחות מקום חמש. האמתי? בצדק. לבאייר יש כבר שנים קבוצה מאד מוכשרת שגם הנבחרת הגרמנית ניזונה ממנה. 

לא רק רנה אדלר או סימון רולפס אלא גם קסטרו או פרידריך או קיסילנג והלמס נותנים ללברקוזן בסיס גרמני מצויין שמקבל חיזוק מהברזילאי המצויין רנה אוגוסטו או סמי היפייה וברנטה. הפציעות של רולפס ובעיקר הלמס במהלך הפגרה פוגעות קשה מאד בקבוצה. למרות זאת באייר בהחלט יכולה להיכנס לחמישיה הראשונה.

ורדר ברמן: עברו עונה קשה, רוצים עונה דומה אך שונה בסיומת

איך אפשר לסכם את אשתקד ב 8 מילים? עונה זוועתית בבונדסליגה, עונה גדולה באירופה ובגביע הגרמני.

ברמן איבדה את הכוכב הגדול שלה דייגו, את הקפטן שלה פרנק באומן ולמרות הניסיונות לרכוש אותו גם את קלאודיו פיזארו שהיה רק מושאל. מהצד השני של המתרס עם מרקו מארין ומרסלו מורנו הגיע חיזוקים למחלקה ההתקפית.

מה יהיה עם ברמן העונה?

שוב בברמן דאגו לכסות מהר מאד את החורים בהתקפה, מה עוד שגם פיזארו עוד יכול להיות חזרה בווסר. שוב בברמן לפחות עד עתה מפקרים את הבעיה הגדולה של הקבוצה ההגנה. עד עכשיו לא הגיע קשר אחורי מחליף לבאומן. 

הדיווחים על חזרה של בורובסקי לא אומתו ועדיין לא ברור אם ברמן בכלל תביא חיזוק בעמדה, כי לפחות כרגע נראה שהרכישה של פיזארו יותר מעניינת את ברמן. במצב הנוכחי ובלי דייגו (עם כל הכבוד לאוזיל ומארין) נראה שברמן שוקעת בבינוניות לא אופיינית לקבוצה שהיתה ליריבה הגדולה ביותר של באיירן במילניום החדש. לפחות עד שיגיע חיזוק להגנה ברמן נראה תתקשה לטפס למעלה ולעמוד במטרה של הקבוצה שהיא ליגת האלופות. כרגע נראה שגם המקום החמישי יהיה הישג.


 האנובר 96: יש כישרון, רוצים אירופה

הקבוצה של מדינת סקסוניה התחתונה הסיקה מסקנות מהעונה שעברה ושיפרה בעיקר את החלק ההגנתי החלש שלה, מלברקוזן הגיעו קונסנט דזד'קפה (השאלה) שיחליף את מיכאל טרנט הוותיק בצד שמאל של ההגנה והבלם האליג'יראי קארים האגויי. בנוסף רכשה הקבוצה את סופייאן צ'האד מהרטה.

מה יהיה עם האנובר השנה?

להנובר יש קבוצה מוכשרת מאד עם כמה צעירים יוצאים מן הכלל כמו יאן רוזנטל לדוגמא. העובדה שדיטר האקינג נשאר בתפקיד הביאה שקט למערכת. הנובר למרות זאת תתקשה למצא את עצמה בעשרייה הראשונה, אבל זה לא אומר שהיא לא מסוגלת. 

עם מייק אנקה, יאן שלאודראף מקדימה ועם הניסיון של אנקה בשער ועוד כמה שחקנים וותיקים כמו ברוחניק ההולנדי או לאון אנדראסן הנובר שוב תתמקם לה בסביבות מקום 10, פלוס מינוס.

קלן: ילחמו על ההישארות

אחרי שחזרה אתשקד לליגה קיוותה קלן בעונתה השניה לתקוע יתד בבונדסליגה ולחזור לחלק העליון יותר של הטבלה. ולפחות בתחילת הפגרה הקבוצה שחתה באופוריה מחזרתו של הנסיך לוקאס פודולסקי. מהר מאד התברר שיותר מדי כסף אין ושגם המאמן כריסטוף דאום (אולי בגלל סיבה זאת) החליט ללכת להצעה היוקרתית שקיבל מטורקיה.

מה יהיה עם קלן העונה?

עם המאמן הלא מנוסה זבנומיר סולדו ועם חיזוק רק להתקפה בדמות פודולסקי וסבסטייאן פרייס קשה להתרשם מהעבודה שקלן התחזקה. פודולסקי ללא שום ספק יעשה את שלו ויקבל עזרה מנובאקוביץ' ופרייס, אבל קישור וההגנה גם היו צריכים לראות פנים חדשות. קשה להאמין שקלן תילחם נגד הירידה, אבל למרות פודולסקי היא לא תהיה רחוקה מהקו האדום.

איינטרכט פרנקפורט: יחפשו כרטיס לאירופה

בקומרץ ארינה עבר פגרה שקטה. אחרי העונה המאד מאכזבת של הקבוצה אשתקד ועם מאמן חדש בדמות מיכאל סקיבה (גלאטסריי ולברקוזן לפני זה) מקווה איינטרכט לעונה טובה יותר. עם מייק פרנץ מקרלסרוהה קיבלה ההגנה שידרוג רציני ועם סלים טבר הגיע עושה משחק חדש שכבר עכשיו גורם לאופוריה ברובע הטורקי של פרנקפורט. בהתקפה תמשיך איינטרכט לקוות שהרובע היווני של העיר יהיה לגאוות העיר עם צמד החלוצים אמנטידיס את ליבורופולוס.

מה יהיה עם פרנקפורט העונה?

איינטרכט חיזקה את עצמה נקודתית עם טבר ופרנץ. בנוסף הכישרונות הצעירים התבגרו והמאמן החדש סקיבה הוא מאמן בונדסליגה סולידי שיכול להוביל את איינטרכט לעשרייה הראשונה. אנחנו מאמינים שאיינטרכט תעשה קפיצה גדולה העונה ותמצא את עצמה מזה זמן רב בתוך העשירייה הראשונה.

בוכום: לא רוצים להסתבך בתחתית

הקבוצה השלישית של חבל הרוהר (לצד דורטמונד ושאלקה) סיימה את העונה שעברה עם דפיקות לב לאוהדים שלה. בסופו של דבר הקבוצה נשארה בליגה ויכולה לחלום על עונה טובה יותר. הבעיה שכסף ממש אין לקבוצה של מרסל קולר שימשיך להתבסס על הסגל של העונה שעברה. עם אנדראס יוהנאסון הגיע שחקן עתיר ניסיון לקישור ועם זטלקו דדיץ' מצטרף לקבוצה שחקן אלמוני משהו, אבל כזה שעלה לקבוצה מיליון יורו (הרכש היקר ביותר של הקבוצה העונה).

מה יהיה עם בוכום העונה?

בוכום כמו כל עונה עם קבוצה נחמדה שיכולה במקרה הטוב למצא את עצמה בין מקומות 12 ל 15 או במקרה הגרוע להילחם נגד הירידה. לכאן או לכאן, הרבה רגעים של שביעות רצון לא יהיו לאוהדי הקבוצה ששוב יאלצו להביע את מחאתם על מצב הקבוצה.

בורוסיה מנשנגדלבך: הקבוצה הישראלית בבונדוסליגה

הקבוצה הישראלית שלנו בבונדסליגה עברה שינויים רבים בפגרה. החל מעזיבתו של האנס מאייר הוותיק דרך רכישה די מסיבית של שחקנים ועד מינוי המאמן החדש מיכאל פרונטצק.
עם חואן ארנגו ממאיורקה מגיע הרכש היקר ביותר של הקבוצה והתקווה הגדולה של הקבוצה. הוא יחליף את מרקו מארין שעזב לברמן. עם הגעתו של ראול מרסלו בובדיז'ה גודלת התחרות לקולאטי על ההרכב ועם טורבן מרקס ומרסל מאוביס (אהובו של פרונטצק שהביא אותו מבילפלד) לאלברמן.


גל אלברמן במדי מנשנגלבאך, סבל מפציעות (gettyimages)

מה יהיה עם מנשנגלדבאך העונה?

גדלבך התחזקה יותר מכל קבוצה אחרת בתחתית, אבל ההגנה נשארה עדיין מורכבת משחקנים כמו פיליפ דאמס או ברוודרס. מה עוד שמהמאמן החדש פרונטצק לא בדיוק היה הצלחה בקבוצות שלו עד עכשיו. למעשה הקבוצות שלו נלחמו תמיד נגד הירידה. האם בגדלבך זה יהיה שונה? אולי, אבל רחוק מאיזור הסכנה הם בטוח לא יהיו.

פרייבורג: רוצים לשחזר את העונה הקודמת

הקבוצה הצנועה מבאדן ווירטמברג עלתה אחרי עונה גדולה לבונדסליגה. אולי מסיבה זאת מאמינים האופטימים בהנהלת פרייבורג שהסגל הקיים מספיק חזק. החיזוקים שהגיעו במסגרת התקציב המדולל (התקציב הקטן בליגה) הם לא האלו שעולה חדשה יכולה לצאת איתם בהצהרות. למרות זאת עם סדריק מקייאדי מוולפסבורג מגיע הרכש היקר ביותר של המועדון (900 אלף יורו), כמו כן הגיע מנסור מוז'דה מנק. זאגרב ועוד כמה שחקני רוטציה כמו דו רי צ'ה הקוראני.

מה יהיה עם פרייבורג העונה?
כל דבר פרט לירידה חזרה לליגה השניה יהיה בגדר סנסציה.

מיינץ 05: העולה החדשה

הקבוצה הסימפטית ממדינת הסן חוזרת עם שלל אוהדיה לבונדסליגה ומוסיפה צבע לפנים של כל אוהדי הבונדסליגה. בסקר שנערך בגרמניה היתה מיינץ לקבוצה הסימפטית ביותר על האוהדים של הקבוצות האחרות. גם במיינץ כמו בפרייבורג מאמינים בסגל שלהם מאשתקד ולכן החליטו לחזק אותו רק נקודתית. עם היינץ מולר מגיע התקווה החדשה של מיינץ בין הקורות. השוער הוותיק עשה לעצמו שם טוב דווקא בליגה השניה באנגליה. בנוסף חזר לגרמניה אוייגן פולנסקי שמגיע בהשאלה לקבוצה. גם פיליפ טרוייאן מסנקט פאולי יהווה אלטרניטבה להרכב.

מה יהיה עם מיינץ העונה?

מיינץ תאבק נגד הירידה, על זה יש תמימות דיעות גם בין אוהדי הקבוצה, אבל הסגל לכשעצמו כולל מ"ס כישורנות גדולים כמו לדוגמא החלוץ בנסה. מסיבה זאת תוכל הקבוצה לשרוד את העונה בבונדסליגה גם שהמאמן האגדי שלה יורגן קלופ בכלל נמצא בדורטמונד.

נירנברג: חוזרת לליגה המוכרת

את הכרטיס האחרון לבונדסליגה לקחה נירנברג והיא עשתה זאת בקלאסה אחרי ניצחון כפול מוחץ על אנרג'י קוטובוס במשחקי המבחן.

בכלל נירנברג עם כמה שחקנים שבקלות גם אשתקד יכלו להיות בבונדסליגה כמו השוער שפר, המגן פינולה או הקשר חלוץ מינטל. מסיבה זאת לא ביצעה הקבוצה רכש גדול שהשחקן היחידי שמצטרף הוא תומאס ברוייש. בנוסף חזר אנגלוס חריסטאס מהשאלה ללברקוזן.

מה יהיה עם נירנברג העונה?

באופן מפתיע ובלי רכש גדול מעמידה הקבוצה הרכב ראשון סולידי שבהחלט יכול להאבק בגבורה נגד הירידה ולהצליח. מילת המפתח אבל גם כאן היא מאבק הירידה שכן במיוחד העונה נראה שכל המועמדות לירידה פחות יותר שוות לפרנקונים.
 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק