גם הקדטים בדרך לדרג ב'

אחרי הניצחון על מונטנגרו והתבוסה לאיטליה הפסידה נבחרת הקדטים גם לטורקיה. ביום שני ינסו חניכיו של רובי בלינקו לנצח את אוקראינה בפתיחת משחקי הבית התחתון. הקדטיות ניצחו את אוקראינה

שבת 08 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 נבחרת הקדטים המודרכת בידי רובי בלינקו, הפסידה לנבחרת הקדטים של טורקיה, במשחק השלישי בשלב הבתים, באליפות אירופה המתקיימת בעיר קאונס שבליטא. הפעם הפסידו הנערים  93:71. 

לפיכך, סיימה ישראל אחרונה בבית עם ניצחון על מונטנגרו ותבוסה לאיטליה. ישראל תחל ביום שני את משחקי הבית התחתון בתקווה לסיים בין שתי הראשונות (מתוך ארבע) ולא לנשור לדרג ב'.

הקדטים של ישראל פתחו בחמישייה עם: אור סולומון, נועם לייש, רן כהן, רם אליאספור, סרגיי זליגמן.

הרבע ראשון הסתיים ביתרון של טורקיה, בתוצאה- 21:10. למחצית ירדו שתי הנבחרות כשהיתרון עמד לצד הנבחרת הטורקית, בתוצאה- 49:33. הרבע השלישי הסתיים, בתוצאה- 73:55 לנבחרת הקדטים של טורקיה. הרבע הרביעי הסתיים, כאמור, בניצחון של טורקיה בתוצאה- 93:71.

לנבחרת הקדטים קלעו: אור סולומון- 17 נקודות ושבעה ריבאונדים. שי יוסוב- 14 נקודות. נועם לייש- 13 נקודות. ניר סננס- 9 נקודות. אלכס צ'רנוביץ'- 6 נקודות. רן כהן- 3 נקודות. עומר כהן- 2 נקודות. דן רפאל- 2 נקודות. סרגיי זליגמן- 2 נקודות. אלון אברמוביץ'- 2 נקודות. רם אליאספור- נקודה וארבעה ריבאונדים.

אצל הטורקים, הרבו לקלוע- קאנדאן- 24 נקודות. יילדיזילי - 19 נקודות. אריולקו - 19 נקודות.

מאמן נבחרת הקדטים, רובי בלינקו, אמר לאחר המשחק:  "לצערי בעטנו אמש בדלי שמילאנו ביום הראשון לטורניר. במשחק ביום שישי מול איטליה, הורדנו לעצמנו את הסיכוי לעלות לשלב הבא, שכן ההפרש הגבוה הוא זה שלמעשה קבע את העובדה שאנחנו נשחק בבית התחתון. כמו שאני אומר בכל משחק, אנחנו נמצאים בטורניר, נאסוף את עצמנו ובעוד יומיים, ננסה להגיע למשחק מול אוקראינה כשאנחנו דרוכים ומוכנים וננסה לעשות את העבודה ".

ביום שני תתמודד נבחרת הקדטים של ישראל מול נבחרת הקדטים של אוקראינה, במשחק הראשון בבית התחתון של אליפות אירופה לקדטים.

הקדטיות ניצחו

נבחרת הקדטיות המודרכת בידי רפי בוגטין, ניצחה את אוקראינה, בתוצאה- 71:63. הקדטיות עושות באליפות אירופה הנערכת בטאלין שבליטא.

ברבע הראשון הובילו האוקראיניות, בתוצאה- 21:11. למחצית ירדו שתי הקבוצות עם יתרון אוקראיני של נקודה אחת בלבד- 31:30. רבע שלישי הסתיים ביתרון של נבחרת אוקראינה, בתוצאה- 49:45 ובסיום כאמור, ניצחון של נבחרת הקדטיות של ישראל, בתוצאה- 71:63.
לישראל קלעו: אביב כספי-27 נקודות. הדר לוי- 12 נקודות.  מיכל גילת- 12 נקודות. ספיר שריג- 7 נקודות. ניצן קוך- 6 נקודות. קרן מוזס- 3 נקודות. להב קונסטנטיני- 2 נקודות. מאי דיין-2 נקודות.

לאוקראינה, הרבו לקלוע: אלכסנדרה צ'ק-21 נקודות. ומרים יורו-ניל- 18 נקודות.
מחר (ראשון), תתמודד נבחרת הקדטיות של ישראל, במשחק מול לוקסמבורג, על המקומות- 13-14.

מאמן נבחרת  הקדטיות, רפי בוגטין, אמר לאחר המשחק: "בשלושת רבעי המשחק, היינו בטראומה מההפסד למונטנגרו. ברבע הרביעי התעשתה הקבוצה ובעזרת הגנה משובחת ומספר רב של חטיפות, הצלחנו לייצר נקודות קלות ולשבור את היריבה ".  

במשלחת מציינים, כי :  "מערכת היחסים החברית המעולה בין השחקניות, הובילה לניצחון היום כשאחת נלחמה עבור השנייה ולמרות שהיריבות ניסו לחזור למשחק, לא נתנו להן השחקניות שלנו לחזור, נלחמו בהרואיות על כל כדור וניצחו את המשחק ".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק