חשיפה: ההסכם של גולן

על פי ההסכם שחתמו עמוס לוזון ושינו זוארץ מול לוקרן, אם עומר גולן יחזור לישראל זה יהיה רק למכבי פ"ת. קבוצה ישראלית אחרת שתרצה לרכוש אותו, תאלץ לשלם 2 מיליון יורו. יעקב שחר, לידיעתך

יום שני 10 אוגוסט 2009
אשר גולדברג
 עומר גולן יצטרף היום לסגל נבחרת ישראל, השוהה באנגליה ומתכוננת למשחק הידידות ביום רביעי מול צפון אירלנד בבלפאסט.

מעמדו של גולן בלוקרן אצל המאמן הסרבי ינקוביץ', מעורער והחלוץ הישראלי לא בתוכניות המקצועיות שלו. אתמול (ראשון) גולן לא נכלל בסגל של לוקרן, בהפסד 2:0 לקלאב ברוז'.

הבלגים מנסים לשדך לגולן קבוצה באירופה, ולמשחק מול צפון אירלנד יגיעו מספר סקאוטים, כולל נציג של הקבוצה האנגלית, פולהאם.

בימים האחרונים עולה שמה של מכבי חיפה, כמי שמגלה עניין בגולן ורוצה לצרפו לשורותיה לקראת האפשרות שתעפיל לליגת האלופות, אם תעבור את זלצבורג האוסטרית.

חשיפת חוזהו של גולן מול לוקרן, עליו חתם מול עמוס לוזון ושינו זוארץ, מחייבת את גולן לחזור לישראל רק למכבי פ"ת מאחר שהוא חתום בה לעוד חמש שנים..

ההסכם עליו חתום גולן ואשר הועבר כחוק להתאחדות לכדורגל, מציג תג מחיר של 2 מיליון יורו לכל קבוצה ישראלית אשר תחפוץ בו. לפני שעזב לבלגיה, לפני למעלה משנה וחצי, היתה מכבי חיפה מוכנה לשלם עבורו למכבי פ"ת כמיליון דולר.

ברור שהעפלה לליגת האלופות, תחייב שידרוג מקצועי במכבי חיפה, כך שלמרות תג המחיר הגבוה, אפשר שיימצא פיתרון.

כידוע, הסכם דומה היה לעמוס לוזון עם עידן טל. כשטל חזר ממרידה ועבר למכבי חיפה, הפיצוי הכספי שבו זכתה מכבי פ"ת, היה בסכום של 375 אלף דולרים. 250 אלף דולר במזומן, ווויתור על חוב של 125 אלף דולרים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק