נתניה ניצחה את הפועל תא

גביע הטוטו: חניכיו של נתי עזריה התאוששו מהמרחץ הטורקי וניצחו 2:3 את הפועל ת"א, בזכות צמד של שליו מנשה (4,72) ושער ניצחון של חן עזרא (84). שכטר וזנדברג כבשו להפועל

יום שני 10 אוגוסט 2009
אשר גולדברג
לאחר המפלה בטורקיה, חיפש נתי עזריה אפשרות לייצב את המערכת, אז המשחק היום (שני) במסגרת גביע הטוטו עשה זאת. הנתנייתים גברו 2:3 על הפועל ת"א, במשחק רב תהפוכות.

צמד של שליו מנשה הנהדר (4,72) פלוס שער של השחקן הצעיר חן עזרא (84), סידרו לנתניה שער ניצחון. למרות זאת מהצד הפחות מעודד, ראינו כיצד ההגנה של המארחים הייתה קלה מדי לפיצוח ואם הפועל ת"א רצתה, היא יכלה להשיג עוד שערים. 

ואילו מהצד השני, הפועל ת"א שחסרה את שחקני הנבחרת, גם סבלה מהגנה חלשה וחסרת ביטחון, במיוחד שהשוער אברבנאל לא היה מרוכז מול השער. למרות זאת, אלי גוטמן יכול להיות מעודד יותר מהחלק ההתקפי.

מהלך המשחק: 

המשחק נפתח בהתלהבות, כאשרכבר בדקה הרביעית, שליו מנשה בעט מצויין בעיטה חופשית והכניע את ניל אברבנאל - 0:1 למכבי נתניה. 


רביד גזל בקופסא

היתרון החזיק רק 4 דקות בלבד, כאשר התקפה מצויינת של הפועל ת"א, הסתיימה בהכשלה של גריבה את שכטר. מיכאל זנדברג המשיך את הכושר הטוב מגטבורג וקבע - 1:1 בקופסא. 

עד לסיומה של המחצית הראשונה, ניסו שחקני שתי הקבוצות לכבוש, אך נקלעו בהגנות חזקות ובהחמצות מרובות. 

במחצית השנייה נתניה כמעט וחזרה להוליך, כאשר שניר גואטה בעט מקרוב, אבל אברבנאל היה ערני ומנע שער בטוח. 

בדקה ה-55 מהפך - התקפה נהדרת של הפועל תל אביב, כאשר איתי שכטר עבר שלושה שחקנים והכניע את ליפשיץ בקלות - 1:2 אדום. 

רבע שעה מסיום המשחק ההגנה של הפועל תל אביב נרדמה - דני בונדר איבד כדור במיקום מסוכן, מה שאיפשר לשליו מנשה לרוץ לעבר הרחבה ולבעוט פנימה - 2:2 בקופסא. 

המתח נמשך בקופסא - 10 דקות לסיום הצליח מוגרבי לזהות את חן עזרא, שמקרוב בעט פנימה והכניע את אברבנאל המסכן - 2:3 שוב לנתניה.

מכבי נתניה: דניאל ליפשיץ; קלמי סבן, ביבאן פרנסמן, עומר גריבה, טארס שולקובסקי; אלמוג כהן, רביד גזל, שניר גואטה (אמייה טגה, 56), אלון וייסברג (חן עזרא, 60), שלו מנשה; אובודו אוקוצ'ה.  

הפועל ת"א: ניל אברבאנל; עומרי קנדה, דני בונדר, יהודה חוטה, גל שיש, רועי גורדנה (עידן סרור, 75), מנטש זובר, מיכאל זנדברג (גיל ורמוט, 60); ערן זהבי, איתי שכטר, מהרן לאלא.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק